POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [07.10.2024, 17:37:49] • Świnoujście

Takiego tematu jeszcze nie było – czy w nadmorskim mieście powinny się brudzić buty?

Takiego tematu jeszcze nie było – czy w nadmorskim mieście powinny się brudzić buty?

fot. Sławomir Ryfczyński

Turystyczne małżeństwo, które odwiedziło wiele miast w Polsce, zauważyło nietypowe zjawisko w Świnoujściu – na spacerze po świnoujskich chodnikach ich obuwie szybko zabrudziło się w sposób, jakiego nie doświadczyli nigdzie indziej. Zdaniem turystów, w innych miejscowościach takiego problemu nie mieli, nawet spacerując po bardziej zatłoczonych i obleganych trasach. Jednak na deptaku Bohaterów Września, idąc od Placu Wolności, ich buty szybko pokryły się warstwą brudu. Oczywiście ten dzień był deszczowy.

Problem z pozoru dość dziwny, jednak wart refleksji. Czy rzeczywiście coś jest w powietrzu Świnoujścia, co wpływa na zanieczyszczenie miejskich chodników? Turyści wspomnieli o przykładzie innych miast – że tam nawet po długich spacerach buty były zawsze czyste.

Skontaktowaliśmy się z Urzędem Miasta, by zapytać o ewentualne przyczyny tego zjawiska. Czy problem może wynikać z dłuższego braku deszczu, przez co kurz z miejskich ulic i chodników kumuluje się bardziej intensywnie? A może jest to kwestia braku odpowiedniego sprzątania? Niegdyś w miastach popularne były polewaczki, które regularnie zmywały ulice i chodniki – dziś takich działań widuje się coraz mniej.

Faktem jest, że turystów zaskoczył brud na butach i byli chętni aby temat nagłośnić. Jakie jest Wasze zdanie? Czy w Świnoujściu rzeczywiście mamy do czynienia z problemem zabrudzenia obuwia na miejskich chodnikach? A może to tylko przypadek?

- W odpowiedzi na Pana maila z dnia 12.09.2024 r. dotyczącego zabrudzonych butów turystów, informuję, iż ulice, chodniki oraz ścieżki rowerowe oczyszczane są 1 raz w miesiącu wg. przyjętego harmonogramu oraz wg zgłaszanych potrzeb. Zgodnie z uchwałą Nr XL/315/2020 RADY MIASTA ŚWINOUJŚCIE z dnia 26 listopada 2020 r. § 4. 1. Właściciele nieruchomości zobowiązani są do uprzątnięcia błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń, w tym liści:
1) z części nieruchomości udostępnionej do użytku publicznego;
2) z wydzielonej części drogi publicznej przeznaczonej dla ruchu pieszego - chodnika - położonej bezpośrednio przy granicy nieruchomości, zgodnie z art. 5 ust. 1 pkt 4 Ustawy.
2. Właściciele nieruchomości mają obowiązek uprzątnąć zanieczyszczenia wskazane w ust. 1 w sposób niepowodujący utrudnień w ruchu pieszym i drogowym.
3. Usuwanie zanieczyszczeń wskazanych w ust. 1 należy wykonywać ręcznie lub mechanicznie w sposób nieuszkadzający nawierzchni chodnika.
4. Uprzątnięcie błota, śniegu i lodu z części chodnika, o którym mowa w ust. 1 pkt 2, powinno obejmować co najmniej 1,5 m szerokości chodnika, z zastrzeżeniem ust. 5, a w przypadku chodników o równej lub mniejszej szerokości całą ich szerokość.
5. Jeżeli przy chodniku wyznaczone jest przejście dla pieszych, na wysokości tego przejścia chodnik należy oczyszczać na całej jego szerokości -
informuje rzecznik prasowy Jarosław Jaz z Biura Informacji i Konsultacji Społecznych z Urzędu Miasta Świnoujście.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 128, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 128

Gość • Poniedziałek [07.10.2024, 17:41:39] • [IP: 78.10.206.**]

Jak ktoś ma platfusa, to i na białym perskim dywanie sobie buty ufajda...

Gość • Poniedziałek [07.10.2024, 17:43:45] • [IP: 188.147.76.**]

Mnie też się brudzą buty, w Dubaju już nie.

Gość • Poniedziałek [07.10.2024, 17:44:37] • [IP: 91.233.18.***]

Żeby każdy miał tylko takie problemy... Żenada.

Pufi • Poniedziałek [07.10.2024, 17:48:25] • [IP: 37.248.168.***]

Prawda to samo mam

Gość • Poniedziałek [07.10.2024, 17:48:49] • [IP: 192.42.116.***]

Wariatka, co ma w głowie kwiatka. 🤣 A ta postać obok, w tych białych trampkach, to fruwała, bo ma te pepegi wyjątkowo czyste?

Gość • Poniedziałek [07.10.2024, 17:50:05] • [IP: 176.221.124.**]

Nogi ze wsi, buty z miasta i sprawa wyjaśniona.

Gość • Poniedziałek [07.10.2024, 17:54:40] • [IP: 176.221.124.***]

Turystyczne małżeństwo niech chodzi na bosaka a buty nosi na kiju tak jak w feudalnej Polsce wówczas będą czyste.

Gość • Poniedziałek [07.10.2024, 17:57:03] • [IP: 78.30.83.***]

Świnoujście to nie tylko kurort ale także port gdzie ruda żelaza mocno pyli i brudne jest całe miasto.To nie uniknione

co za dzbany • Poniedziałek [07.10.2024, 17:59:20] • [IP: 62.49.166.**]

a w chińskiej fabryce spadł karton z palety...

Gość • Poniedziałek [07.10.2024, 18:00:23] • [IP: 91.94.29.**]

Powinno się chodzić boso w 😁

Gość • Poniedziałek [07.10.2024, 18:00:28] • [IP: 37.8.215.***]

Ludziom się chyba nudzi z braku roboty...Buty się brudzą. Ni dziwna sprawa.

Gość • Poniedziałek [07.10.2024, 18:01:55] • [IP: 83.12.177.***]

Port pyli, czasem nawet na plaży na Warszowie był kurz i dziwny zapach.To norma w przemysłowej strefie.

Gość • Poniedziałek [07.10.2024, 18:14:12] • [IP: 91.94.26.***]

Miasto brudne zaniedbane żadnych efektów remontów napraw dróg chodników itd nie widać taką władze wybraliście

Gość • Poniedziałek [07.10.2024, 18:15:26] • [IP: 176.221.125.**]

Ciekawe, bo sądząc po miejscach w których pobrudziły się te buty to można przypuszczać mnóstwo rzeczy które były wykonywane tymi butami. Choćby jakieś roboty w ogródku czy kopanie węgla już nie wspomnę o no czołganie się na noskach, można wymyśleć mnóstwo innych czynności ale że ulice są brudne ! na to bym nie wpadł gdyż jeżeli to prawda to całe buty powinny tam wyglądać. Być może ta para, , turystów, , chce zaszkodzić wizerunkowi tego najczystszego (sprząta niemiecka firma a Niemcy słyną z czystości ) dlatego trzeba powołać trybunał do zbadania tematu

Gość • Poniedziałek [07.10.2024, 18:17:29] • [IP: 37.109.161.***]

Mogli chodzić na boso, co za ludzie, masakra.

Gość • Poniedziałek [07.10.2024, 18:17:30] • [IP: 5.173.194.*]

Bo Świnoujście jest tak czyste jak nigdzie…..pył z poru tam też dociera ale nikt obcym nie mówi a turysta płaci klimatyczne…..będzie dopiero wesoło jak kontenerowiec powstanie!!

Mieszkaniec • Poniedziałek [07.10.2024, 18:36:40] • [IP: 89.151.21.**]

To się nie nosi białych butów, tylko czarne. Na nich brud jest mało widoczny.

Gość • Poniedziałek [07.10.2024, 18:38:04] • [IP: 2.106.93.**]

No faktycznie……skandal żeby buty się brudziły!! A swoją drogą to haluxy można leczyć.

Gość • Poniedziałek [07.10.2024, 18:41:19] • [IP: 37.31.129.**]

Ja pierdole nie wierze 🤣🤣🤣 ludzie Wy nie macie innych problemów !! Nie podoba się to siedź w domu

Gość • Poniedziałek [07.10.2024, 18:45:29] • [IP: 88.94.233.**]

Do. Pralki i beda. Czysto a trzeba. Na niepogode. Ka loszki. Zakupi no i bedzie gucio 😎

Gość • Poniedziałek [07.10.2024, 18:45:39] • [IP: 176.221.124.***]

widać jakieś wieśniaki przyjechały i atencji szukają nawet ich na porządne buty nie stać. ...

Gość • Poniedziałek [07.10.2024, 18:49:38] • [IP: 37.248.170.***]

🤣🤣🤣🤣🤣㊃
5;🤣

Gość • Poniedziałek [07.10.2024, 19:08:13] • [IP: 185.210.38.***]

Ha ha ha ha ha ha ha ha ha

Gość psychiatryka • Poniedziałek [07.10.2024, 19:11:09] • [IP: 31.0.94.***]

Polecam tramadol na takie problemy, , , buhaha co za fajni turysci hahaha

Gość • Poniedziałek [07.10.2024, 19:14:54] • [IP: 185.210.39.**]

Ja uważam że to małżeństwo pomyliło adresy bo u nas chyba nie ma sanatorium dla osób chorych psychicznie.

Oglądasz 1-25 z 128
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Uderzył mężczyznę w głowę. 57-latek trafił do szpitala, sprawca jest nadal poszukiwany. Do poważnego zdarzenia doszło w piątkowe popołudnie w rejonie ulicy Konstytucji 3 Maja, przed budynkami znajdującymi się przy galerii Corso w Świnoujściu. Po uderzeniu w głowę 57-letni mężczyzna trafił do szpitala. Według nieoficjalnych informacji policja poszukuje sprawcy. Jak ustalili redaktorzy iswinoujscie.pl, do zdarzenia doszło około godziny 17.00. Wszystko wskazuje na to, że nie był to przypadkowy atak. Mężczyźni mogli się znać, a pomiędzy nimi doszło do konfliktu, który zakończył się użyciem przemocy ■