Zmiana lokalizacji ma na celu ułatwienie mieszkańcom dostępu do punktu obsługi – zwłaszcza osobom pracującym. Nowe miejsce będzie otwarte od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00–17:00.
Program Karty Wyspiarza oraz Karty Wyspiarza Seniora skierowany jest do mieszkańców Świnoujścia, którzy rozliczają podatek dochodowy od osób fizycznych w miejscowym Urzędzie Skarbowym. Posiadacze kart mogą korzystać z wielu zniżek, m.in. w sklepach, punktach usługowych, instytucjach kultury, komunikacji miejskiej oraz Strefie Płatnego Parkowania. Najchętniej wybieraną ulgą pozostaje bezpłatne parkowanie do dwóch godzin dziennie.
Punkt obsługi znajduje się pod adresem:
Centrum Informacji Turystycznej
Plac Słowiański 6/1
72-600 Świnoujście
Telefon: 693 892 487
Druki wniosków dostępne są w dwóch formach – do pobrania elektronicznie na stronie internetowej www.kartawyspiarza.pl lub w wersji papierowej bezpośrednio w miejscu składania wniosków.
Program Karty Wyspiarza ma na celu nie tylko zapewnienie mieszkańcom zniżek, ale również wzmocnienie więzi lokalnych – zarówno społecznych, jak i gospodarczych. Z kartą łatwiej korzystać z miejskich obiektów sportowych i kulturalnych, a także z codziennych usług.
Miasto zaprasza kolejne firmy i punkty usługowe do włączenia się w program jako Partnerzy. Współpraca przynosi korzyści obu stronom – mieszkańcy zyskują dostęp do zniżek, a lokalni przedsiębiorcy nowych klientów.
Wojciech Basałygo
Podinspektor
Biuro Informacji i Konsultacji Społecznych




















Czy" stare" karty mają jakąś datę ważności i czy trzeba wyrabiać nowe?
Czy nie można zrobić tego po prostu online?
Miało być dla mieszkańcow a jest dla tych co składają pita w zsw.
kurka wodna pół świata załatwia takie coś online. Jest profil zaufany, jest mobywatel.
adres internetowy nie działa
Od 19 rusza mini Sunrise Küstentanz Festival w Ahlbecku, wyśpijta się...
Stare obowiązują
Czy mający"starą"kartę " trzeba wyrabiać nową??🤔🤔
Co taka karta daje?
Co taka karta daje? To samo co paszport Polsatu
Karty, które zostały wydane wcześniej, a mają wpisaną datę ważności - NIE TRACĄ TEJ WAŻNOŚCI!! Karty działają BEZTERMINOWO. Była informacja z Miasta w tym temacie.
Poza parkowaniem nic nie warta, mam i nie kożystam bo guwno warta.
ades meilowy nie dzilala jak to zawsze bywa cos nawalilo
11:40 • [IP: 176.221.124.***] co daje? Wymieniono w wyliczance w akapicie trzecim. Ja korzystam dzięki niej dwa razy na tydzień - z tańszych autobusów jadących przez tunel, zastępując tym przerzedzone kursy promów. Fatalna decyzja przerzedzenia tych kursów zmusza mnie do korzystania z autobusów. Bilet dzięki temu kosztuje 1 zł, nie 4. Oczekuję na bezpłatne kursy dla mieszkańców. Przypomnieć trzeba, że karty są efektem rządów Żmurka.
21:08 • 37.248.224.** - to znaczy że nie korzystasz z autobusów, to akurat zrozumiałe, masz auto, ale to też znaczy, że nie chodzisz na koncerty, przedstawienia, czyli twoje życie kulturalne zamarło, co też widać po tragicznie błędnej ortografii i wulgaryzmie: " kożystam, guwno"
A co jest potrzebne do uzyskania takiej karty?