POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [11.06.2025, 17:47:25] • Świnoujście

Karta Wyspiarza. Od 16 czerwca nowa lokalizacja przyjmowania wniosków i odbioru kart

Karta Wyspiarza. Od 16 czerwca nowa lokalizacja przyjmowania wniosków i odbioru kart

fot. BIK UM Świnoujście

Od 16 czerwca zmienia się miejsce, w którym mieszkańcy Świnoujścia będą mogli złożyć wniosek i odebrać Kartę Wyspiarza oraz Kartę Wyspiarza Seniora. Dotychczas robili to w Urzędzie Miasta. Teraz sprawy związane z programem będzie można załatwić w Informacji Turystycznej przy placu Słowiańskim.

Zmiana lokalizacji ma na celu ułatwienie mieszkańcom dostępu do punktu obsługi – zwłaszcza osobom pracującym. Nowe miejsce będzie otwarte od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00–17:00.

Program Karty Wyspiarza oraz Karty Wyspiarza Seniora skierowany jest do mieszkańców Świnoujścia, którzy rozliczają podatek dochodowy od osób fizycznych w miejscowym Urzędzie Skarbowym. Posiadacze kart mogą korzystać z wielu zniżek, m.in. w sklepach, punktach usługowych, instytucjach kultury, komunikacji miejskiej oraz Strefie Płatnego Parkowania. Najchętniej wybieraną ulgą pozostaje bezpłatne parkowanie do dwóch godzin dziennie.

Punkt obsługi znajduje się pod adresem:

Centrum Informacji Turystycznej
Plac Słowiański 6/1
72-600 Świnoujście
Telefon: 693 892 487

Druki wniosków dostępne są w dwóch formach – do pobrania elektronicznie na stronie internetowej www.kartawyspiarza.pl lub w wersji papierowej bezpośrednio w miejscu składania wniosków.

Program Karty Wyspiarza ma na celu nie tylko zapewnienie mieszkańcom zniżek, ale również wzmocnienie więzi lokalnych – zarówno społecznych, jak i gospodarczych. Z kartą łatwiej korzystać z miejskich obiektów sportowych i kulturalnych, a także z codziennych usług.

Miasto zaprasza kolejne firmy i punkty usługowe do włączenia się w program jako Partnerzy. Współpraca przynosi korzyści obu stronom – mieszkańcy zyskują dostęp do zniżek, a lokalni przedsiębiorcy nowych klientów.

Wojciech Basałygo
Podinspektor
Biuro Informacji i Konsultacji Społecznych


komentarzy: 17, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-17 z 17

Gość • Środa [11.06.2025, 18:34:04] • [IP: 176.221.124.***]

Czy" stare" karty mają jakąś datę ważności i czy trzeba wyrabiać nowe?

Gość • Środa [11.06.2025, 18:39:40] • [IP: 195.128.181.***]

Czy nie można zrobić tego po prostu online?

Gość • Środa [11.06.2025, 20:03:59] • [IP: 88.156.232.***]

Miało być dla mieszkańcow a jest dla tych co składają pita w zsw.

Gość • Środa [11.06.2025, 21:11:21] • [IP: 89.64.12.***]

kurka wodna pół świata załatwia takie coś online. Jest profil zaufany, jest mobywatel.

Gość • Środa [11.06.2025, 21:39:29] • [IP: 88.218.255.**]

Gość • Środa [11.06.2025, 21:44:04] • [IP: 89.151.24.***]

adres internetowy nie działa

Gość • Środa [11.06.2025, 22:12:20] • [IP: 46.231.56.***]

Od 19 rusza mini Sunrise Küstentanz Festival w Ahlbecku, wyśpijta się...

Gość • Środa [11.06.2025, 22:20:49] • [IP: 176.221.125.***]

Stare obowiązują

Gość • Czwartek [12.06.2025, 07:39:47] • [IP: 37.31.130.***]

Czy mający"starą"kartę " trzeba wyrabiać nową??🤔🤔

Gość • Czwartek [12.06.2025, 07:53:20] • [IP: 37.31.132.**]

Co taka karta daje?

Gość • Czwartek [12.06.2025, 11:40:34] • [IP: 176.221.124.***]

Co taka karta daje? To samo co paszport Polsatu

Gość • Czwartek [12.06.2025, 13:39:48] • [IP: 78.11.16.***]

Karty, które zostały wydane wcześniej, a mają wpisaną datę ważności - NIE TRACĄ TEJ WAŻNOŚCI!! Karty działają BEZTERMINOWO. Była informacja z Miasta w tym temacie.

Gość • Czwartek [12.06.2025, 21:08:16] • [IP: 37.248.224.**]

Poza parkowaniem nic nie warta, mam i nie kożystam bo guwno warta.

Gość • Czwartek [12.06.2025, 21:08:38] • [IP: 94.254.236.**]

ades meilowy nie dzilala jak to zawsze bywa cos nawalilo

Gość • Piątek [13.06.2025, 09:38:07] • [IP: 37.31.128.***]

11:40 • [IP: 176.221.124.***] co daje? Wymieniono w wyliczance w akapicie trzecim. Ja korzystam dzięki niej dwa razy na tydzień - z tańszych autobusów jadących przez tunel, zastępując tym przerzedzone kursy promów. Fatalna decyzja przerzedzenia tych kursów zmusza mnie do korzystania z autobusów. Bilet dzięki temu kosztuje 1 zł, nie 4. Oczekuję na bezpłatne kursy dla mieszkańców. Przypomnieć trzeba, że karty są efektem rządów Żmurka.

Gość • Piątek [13.06.2025, 10:25:46] • [IP: 37.31.128.***]

21:08 • 37.248.224.** - to znaczy że nie korzystasz z autobusów, to akurat zrozumiałe, masz auto, ale to też znaczy, że nie chodzisz na koncerty, przedstawienia, czyli twoje życie kulturalne zamarło, co też widać po tragicznie błędnej ortografii i wulgaryzmie: " kożystam, guwno"

Gość • Niedziela [15.06.2025, 13:19:11] • [IP: 5.173.172.***]

A co jest potrzebne do uzyskania takiej karty?

Oglądasz 1-17 z 17
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Uderzył mężczyznę w głowę. 57-latek trafił do szpitala, sprawca jest nadal poszukiwany. Do poważnego zdarzenia doszło w piątkowe popołudnie w rejonie ulicy Konstytucji 3 Maja, przed budynkami znajdującymi się przy galerii Corso w Świnoujściu. Po uderzeniu w głowę 57-letni mężczyzna trafił do szpitala. Według nieoficjalnych informacji policja poszukuje sprawcy. Jak ustalili redaktorzy iswinoujscie.pl, do zdarzenia doszło około godziny 17.00. Wszystko wskazuje na to, że nie był to przypadkowy atak. Mężczyźni mogli się znać, a pomiędzy nimi doszło do konfliktu, który zakończył się użyciem przemocy ■