POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [13.06.2025, 07:05:14] • Świnoujście

Spotkanie z Anidą Kostrzewą - Ogrodnikiem Miejskim Świnoujścia

Spotkanie z Anidą Kostrzewą - Ogrodnikiem Miejskim Świnoujścia

fot. Organizator

Ogrodnik Miejski Świnoujścia, Anida Kostrzewa, będzie gościem spotkania w Miejskiej Bibliotece Publicznej, które odbędzie się już 13 czerwca. To wyjątkowa okazja, by spotkać osobę, która od lat zmienia oblicze miast, wprowadzając nowoczesne, ekologiczne rozwiązania w zakresie miejskiej zieleni. Pasjonatka roślin i ekologii opowie o swoich projektach oraz o tym, jak zieleń może wpłynąć na jakość życia mieszkańców. Dowiemy się także o tworzeniu łąk kwietnych, stołówek dla zapylaczy, rewitalizacji terenów zielonych oraz o pracy „zielonej ekipy”, którą kieruje, a której celem jest troska o miejską przestrzeń Świnoujścia, roślina po roślinie.

Anida Kostrzewa to pasjonatka przyrody, która przez lata zmieniała oblicze zieleni miejskiej w różnych miastach. Jest twórczynią pierwszej stołówki dla zapylaczy w Polsce – innowacyjnego projektu, który ma na celu ochronę owadów zapylających, kluczowych dla zachowania bioróżnorodności. Anida jest szeroko znana z pracy nad zielenią w Międzyzdrojach, gdzie stworzyła kultowe figury roślinne, takie jak motyl i paw „Tolek”, które stały się atrakcjami na promenadzie, chętnie fotografowanymi przez turystów. Jej autorskie pomysły na zieleń miejską wciąż zachwycają i stanowią ważną część krajobrazu Międzyzdrojów.

Zanim związała się z Świnoujściem, była także konserwatorem zieleni w Michałowicach pod Warszawą oraz zajmowała się zielenią w Wolinie. Od ponad roku pracuje w Świnoujściu, gdzie podjęła się trudnego zadania rewitalizacji zieleni. Jej działania obejmują m.in. inwentaryzację terenów zielonych, wprowadzenie łąk kwietnych i tworzenie tzw. stołówek dla zapylaczy. Dzięki takim inicjatywom, miasto staje się bardziej zielone, przyjazne i zdrowe dla jego mieszkańców.

Pani Anida uczestniczyła także w szkoleniu prowadzonym przez brytyjską mistrzynię projektowania ogrodów Ann-Marie Powell, na temat roli prowadzenia ogrodów społecznych, na przykładzie działań samej Powell.

Jest również blogerką ogrodniczą i aktywnie dzieli się swoją wiedzą oraz doświadczeniem w mediach społecznościowych. Na swoim blogu opublikowała już ponad 5 tysięcy zdjęć i filmów z dotychczasowych działań w zakresie zieleni miejskiej, inspirując tym samym innych do dbania o przestrzeń wokół siebie.

Warto również wspomnieć, że Anida Kostrzewa współtworzyła lokalne Radio 44, które przez wiele lat stanowiło ważny głos świnoujskiej społeczności.

Wśród tematów poruszonych podczas spotkania znajdą się m.in. wyzwania związane z dbaniem o miejską zieleń, plany na przyszłość oraz wpływ zieleni na codzienne życie mieszkańców.

Serdecznie zapraszamy na to wyjątkowe spotkanie, które odbędzie się 13 czerwca 2025 r. (piątek) o godzinie 18:00 w sali konferencyjnej Miejskiej Biblioteki Publicznej, ul. Piłsudskiego 15, w ramach cyklu „Opowieści z Wysp”.

Wstęp wolny!

Beata Olszewska
Inspektor
Biuro Informacji i Konsultacji Społecznych
Urząd Miasta Świnoujście


komentarzy: 43, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-43 z 43

Gość • Piątek [13.06.2025, 20:10:37] • [IP: 88.199.162.*]

Brawo dla tej Pani z zdjęcia. Super specjalistka. Brawo.

Gość • Piątek [13.06.2025, 20:27:37] • [IP: 37.248.152.***]

Ekipa Kostrzewy trzeci raz kosi 11 Listopada a wjazd od tunelu do miasta trawa po pas; ta ekipa jest bez sensu jeśli nie można jej skutecznie wysyłać do pracy pięciu leni i gwiazdorzyna siedząca cały czas w aucie wysiadająca tylko na papierosa

Gość • Piątek [13.06.2025, 21:09:51] • [IP: 185.210.39.**]

dla mnie to taka zupa kapuśniak wszystkie warzywa naraz. Kiczowate toto trochę.

Gość • Piątek [13.06.2025, 21:44:03] • [IP: 88.218.252.**]

Nie rozumiem promowania tej Pani. Ciągle tylko Pani Anida, Pani Anida... Tak się składa, że wielokrotnie widziałam tą, , ciężką pracę, , Pani Anidy. Non stop siedzi przed telefonem. Przecież mieszkańcy to widzą

Gość • Piątek [13.06.2025, 23:39:49] • [IP: 37.248.169.***]

Witam.Może zadbać o ul Króla Bolesława Chrobrego tak od Biedronki do ronda bo to co teraz jest to tylko płacz wściekłość i smutek, że taką zaniedbaną mamy ulicę w Świnoujściu

Gość • Piątek [13.06.2025, 23:40:11] • [IP: 193.90.56.***]

Wykształcenia takowego nie ma, a w podstawówce poniżej średniej.

Gość • Sobota [14.06.2025, 06:45:58] • [IP: 37.47.153.**]

Iswinoujscie już chyba całkiem odleciało. Nie ma w Świnoujściu takiego stanowiska. Jest to pracownik fizyczny jednego z wydziałów. Oczywiście prezyDentka kazała ją przyjąć i uczynić kierownikiem, tak jak i kilku panów, ale jak to prezyDentka - zapomniała przeczytać w ustawie, że wyższe jest potrzebne. I tak Anida donosi Dentce i zatruwa atmosferę. A Dentka z zazdrości o awanturnicę Michalską dewastuje to co ładne w mieście

Gość • Sobota [14.06.2025, 08:00:17] • [IP: 176.221.125.***]

Patrzę i Patrzę i kwiatów nie widzę.

Gość • Sobota [14.06.2025, 09:23:16] • [IP: 195.128.181.**]

Niech zetnie trawę przy Kołlataja - wysoka na 1, 5 metra.

Gość • Sobota [14.06.2025, 12:53:58] • [IP: 178.238.246.**]

Proszę tak często nie kosić trawy na 11 listopada przy leningradach, będziemy mieć siano zamiast trawy, !

Gość • Sobota [14.06.2025, 13:52:20] • [IP: 176.221.125.***]

Bardzo proszę aby Pani Kostrzewa przespacerowała się ulicą Kossaków.

Gość • Sobota [14.06.2025, 15:31:02] • [IP: 176.221.125.***]

Proszę zająć się wreszcie przycinaniem trawy, krzewów i drzew przy drogach, chodnikach i ścieżkach W CAŁYM MIEŚCIE. Kwiatki nie powinny być priorytetem miasta lecz dodatkiem.

Gość • Sobota [14.06.2025, 16:21:05] • [IP: 2.106.93.**]

Stanowisk przybywa w UM?

Gość • Sobota [14.06.2025, 18:04:10] • [IP: 5.173.222.**]

Zapraszam Panią Anidę na Warszów zobaczyć zaniedbania wzdłuż ulicy dzielnicy, która przynosi największe dochody z podatków, a jest najbardziej zaniedbana. Proszę także o pobranie próbek gleby drzewa kilkunastoletnie zasadzone na mojej posesji przez profesjonalną firmę usychają. Jest to bardzo przykre

Gość • Sobota [14.06.2025, 18:49:24] • [IP: 94.134.34.***]

Kiedyś byłem na Białorusi i takie kompozycje widziałem.

Gość • Niedziela [15.06.2025, 03:08:21] • [IP: 164.127.219.**]

Bo pierwsze pani Anita z naszom pani prezydent nie majom pojedzia o zieleni miejskiej pani Anity i pani prezydent pracownicy cieli wydmuzce na skrzyżowaniu 11listopada a gruwaldzka ze nie tak cieli i nie rozeusznieli wydmuzcy od róży i tak jak wydmuzca szła i róże to sobie przycięli i nic z tym urząd nie zrobi a pani Anita i pani prezydent i ich pracownicy nie sadzaom nigdzie kwiatów i wyrawjom chwastow tylko korza trawę traktorkiem lub kosiarkom pachną a slubkow nikt nie obrabia i krwasznikow pani Anito jak pani tak się zna na zelni i wszystkim to czemu pani nie pokaże swoim pracownikom jak sie obrabia slubki krawężniki tak się pani zna na zielni przecież pani owszem się zna bardzo dobrze na siedzieniu w samochodzie skodcie i palnie papierosów i spanie to pani najlepiej wychodzi i przypisanie nie swoich prac gdzie wy niby kwiaty sądzicie chyba u pani w domu lub na malszy tej rudej

Gość • Niedziela [15.06.2025, 09:40:39] • [IP: 2.106.93.**]

Naćpane wszystkiego bez ładu i składu….. ale coź, profesjonalistka ;)

Gość • Środa [02.07.2025, 11:30:24] • [IP: 176.221.124.***]

Podzielic miasto na sektory, dac ludziom prace. Przy klombach trzeba cale latoo spedzic zeby byly ladne anioe tylko zasadzic.Wiecej drezw na ulicach, drezw nie lawek z kwiatami, wiecej tlenu, cienia, chlodu w upalne dni. I kwiaty, w parklach, klomby.

Oglądasz 26-43 z 43
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Uderzył mężczyznę w głowę. 57-latek trafił do szpitala, sprawca jest nadal poszukiwany. Do poważnego zdarzenia doszło w piątkowe popołudnie w rejonie ulicy Konstytucji 3 Maja, przed budynkami znajdującymi się przy galerii Corso w Świnoujściu. Po uderzeniu w głowę 57-letni mężczyzna trafił do szpitala. Według nieoficjalnych informacji policja poszukuje sprawcy. Jak ustalili redaktorzy iswinoujscie.pl, do zdarzenia doszło około godziny 17.00. Wszystko wskazuje na to, że nie był to przypadkowy atak. Mężczyźni mogli się znać, a pomiędzy nimi doszło do konfliktu, który zakończył się użyciem przemocy ■