POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [13.10.2025, 18:27:11] • Świnoujście

Samochód wpadł do wody przy przeprawie promowej Karsibór

Samochód wpadł do wody przy przeprawie promowej Karsibór

fot. Czytelnik

Tuż przed północą z niedzieli na poniedziałek przy przeprawie promowej Karsibór w Świnoujściu po stronie Uznam, amochód osobowy, w którym znajdowały się dwie osoby, kobieta i mężczyzna, wpadł do wody.

Według wstępnych informacji, oboje zdołali wydostać się z pojazdu. Mężczyzna oddalił się z miejsca zdarzenia, natomiast kobieta pozostała w wodzie, gdzie potrzebowała pomocy. Policjanci, którzy pierwsi przybyli na miejsce, natychmiast wezwali straż pożarną. Strażacy pomogli wydobyć kobietę z wody i przekazali ją ratownikom medycznym.

Samochód wpadł do wody przy przeprawie promowej Karsibór

fot. Sławomir Ryfczyński

- W dniu 12.10.2025 r. o godzinie 23:57 do Dyżurnego Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Świnoujściu wpłynęło zgłoszenie dotyczące pomocy Policji w podjęciu osoby z wody przy nabrzeżu przy ul. Karsiborskiej w Świnoujściu. Na miejscu strażacy podjęli poszkodowaną kobietę z wody i przekazali do przybyłego na miejsce Zespołu Ratownictwa Medycznego. W działaniach trwających do godziny 00:19 brało udział 5 strażaków w obsadzie jednego pojazdu pożarniczego - informuje st. kpt. mgr inż. Paweł Piorun, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu.

- Zespół ratownictwa medycznego został zadysponowany do poszkodowanej kobiety lat 45, która wpadła samochodem do wody. Pacjentka przytomna, w stanie hipotermii, została przewieziona do szpitala
- informuje Natalia Dorochowicz rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie.

Samochód wpadł do wody przy przeprawie promowej Karsibór

fot. Sławomir Ryfczyński

Jak ustaliliśmy, dziś na miejscu pracowali ratownicy WOPR i policjanci, którzy sprawdzali dno kanału w poszukiwaniu zatopionego pojazdu. Policja ustala także, w jakich okolicznościach doszło do tego zdarzenia i czy w samochodzie mogły znajdować się inne osoby.

Przeprawa promowa Karsibór, dawniej jedna z głównych dróg łączących wyspy Uznam i Wolin, jest obecnie wykorzystywana głównie do przewozu pojazdów technicznych i dostaw paliw. To właśnie w tym rejonie, tuż przy rampie załadunkowej, doszło do niedzielnego wypadku.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 66, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-66 z 66

Gość • Poniedziałek [13.10.2025, 18:46:54] • [IP: 165.85.12.*]

Jak to jest, że mimo tylu juz" wypadków". Nabrzeże nadal nie zostało zabezpieczone w żaden sposób.

Gość • Poniedziałek [13.10.2025, 18:48:45] • [IP: 185.234.91.***]

Który to taki bohater?

Gość • Poniedziałek [13.10.2025, 18:49:15] • [IP: 37.248.223.***]

Słyszałam jak koło 23:00 ulicą Kościuszki jakiś debil zapier...ał, może to ten się rozpędził aż na karsiborską 😆

Gość • Poniedziałek [13.10.2025, 18:49:28] • [IP: 178.238.251.**]

A znaleźli i zbadali kierowcę?

Gość • Poniedziałek [13.10.2025, 18:54:18] • [IP: 176.221.124.***]

frajer zostawił dziewczyne i uciekł pewnie naćpany ablo pijany dobrze że chociaż na służby zadzwonił. ...

Gość • Poniedziałek [13.10.2025, 19:22:31] • [IP: 178.238.255.***]

tam tyle aut w wodzie skończyło a jeszcze nie ma drabinki dla poszkodowanych? niech chociaż mają szansę wyjść na zewnątrz

Gość • Poniedziałek [13.10.2025, 19:36:32] • [IP: 176.221.125.**]

Od debi się nie zabezpieczy żadnymi bramkami.

Gość • Poniedziałek [13.10.2025, 19:41:06] • [IP: 5.173.200.***]

Jak to jeden samochód pożarniczy? Zawsze były przynajmniej dwa i drabina.A dziś też widziałem jeden samochód jadący na sygnale, czyżby dobrali się do dupy wyłudzaczom? Lepiej późno niż wcale.

Gość • Poniedziałek [13.10.2025, 19:44:29] • [IP: 91.94.21.**]

A gdyby tak na tej przeprawie do wody wpadła staruszka ? A to mogła być przecież akurat wasza matka ! Albo jakby tak na przeprawie promowej do wody wpadła sobie procesja ?

Gość • Poniedziałek [13.10.2025, 19:48:02] • [IP: 5.173.200.***]

251 - kierowca sam się odnalazł i się zbadał, u urologa bo miał akurat wizytę - pasi kołku?Czy chcesz wiedzieć jakie miał PSA?To idź na policję, oni wiedzą, zaspokoisz swoją ciekawość.

Gość • Poniedziałek [13.10.2025, 19:52:30] • [IP: 89.151.21.***]

Ale cep zostawił dziewczynę, dziewczyno głupia ty takiego nieudacznika wzięłaś! Wcale się nie dziwię jak będzie śmierdzące beemwu

Gość • Poniedziałek [13.10.2025, 19:52:31] • [IP: 91.94.22.**]

Łobuz kocha najmocniej 😆💪

Gość • Poniedziałek [13.10.2025, 19:54:34] • [IP: 46.112.82.**]

Ktoś wie kto nim jechał?? Czy to samochód? Ktoś?? Coś??

Gość • Poniedziałek [13.10.2025, 20:00:42] • [IP: 185.210.37.***]

Haha, policjanci zostawili kobietę w wodzie i czekali na strażaków. Kabaret.

Gość • Poniedziałek [13.10.2025, 20:04:43] • [IP: 37.30.40.**]

18:46 - przed debilami nie można zabezpieczac wszystkich nabrzeży, debil zawsze znajdzie sposob, by zrealizowac swoj talent debila!

Gość • Poniedziałek [13.10.2025, 20:20:03] • [IP: 46.112.212.***]

Co za UJ! Zostawił kobietę w wodzie i uciekł?!

Gość • Poniedziałek [13.10.2025, 20:20:20] • [IP: 31.0.63.**]

Prawdziwy gentleman.Kozak, przyjaciel, heros mężny człowiek dzielny człowiek odważny śmiałek waleczny rycerz
obrońca zbawca wojownik

Gość • Poniedziałek [13.10.2025, 20:30:54] • [IP: 46.113.13.*]

XD mundurowi zadzwonili po strażaków. Wstąp do policji mówią...

Gość • Poniedziałek [13.10.2025, 20:31:28] • [IP: 89.77.237.***]

Dziewczyna się topiła a policjanty czekali na straż pożarną?

Gość • Poniedziałek [13.10.2025, 20:33:02] • [IP: 37.30.36.***]

Chłop może w szoku był!

Gość • Poniedziałek [13.10.2025, 21:05:31] • [IP: 78.9.235.***]

Gość • Poniedziałek [13.10.2025, 18:46:54] • [IP: 165.85.12.*] Nabrzeże nie musi być zabezpieczone, a nawet lepiej że nie jest - proste, selekcja naturalna debili.

Gość • Poniedziałek [13.10.2025, 21:13:04] • [IP: 5.173.26.**]

Tylko Polacy potrafią zrobić coś takiego

Gość • Poniedziałek [13.10.2025, 21:43:47] • [IP: 88.218.253.***]

Po cholerę tam jeżdzicie, już tyle tragedii tam było.Młodzi unikajcie tego miejsca

Gość • Poniedziałek [13.10.2025, 21:44:10] • [IP: 176.221.125.***]

Żadne zabezpieczenia nie uchronią przed debilizmem.

Gość • Poniedziałek [13.10.2025, 21:45:52] • [IP: 185.210.36.**]

jakim trzeba być debilem żeby przypadkiem wjechać do kanału

Gość • Poniedziałek [13.10.2025, 22:10:16] • [IP: 78.88.63.***]

London zostawił dziewczynę w wodzie. Naćpany, pod wpływem lub bez prawka

Gość • Poniedziałek [13.10.2025, 22:52:49] • [IP: 37.248.171.***]

To już jakaś tradycja! Ile tam już było podobnych wypadków? Kilka na pewno. Na szczęście tym razem nikt nie zginął!

Gość • Poniedziałek [13.10.2025, 22:53:28] • [IP: 176.221.125.**]

Gość • Poniedziałek [13.10.2025, 18:46:54] • [IP: 165.85.12.*] To jest bardzo wazne miejsce i nie mozna go ruszac. Ma robocza nazwe - miejsce utylizacji debili. Niech sie moga sami wykonczyc z dala od innych.

Gość • Poniedziałek [13.10.2025, 23:01:32] • [IP: 5.173.198.*]

Obywatel Ukrainy prawdopodobnie z kochanką jebać takiego szmaciarza wrucil do żony a kochanka niech se radzi

Gość • Wtorek [14.10.2025, 01:04:57] • [IP: 176.221.124.**]

Policjanci ja zostawili w wodzie i czekali na strażaków bo nikt nie będzie dla ku...życia narażał a kochanek uciekł

Gość • Wtorek [14.10.2025, 03:32:00] • [IP: 80.50.253.***]

DWA POŻARNICZE TO JADĄ DO KOTA NA DACHU, WRÓBLA A DO LUDZI JEDEN I TO Z PIJANYMI STRAŻAKAMI MOZE BYC

Gość • Wtorek [14.10.2025, 06:23:10] • [IP: 78.11.16.***]

Doczekamy się zabezpieczenia nabrzeża, czy pani prezydent zbyt zajęta zapełnianiem albumów zdjęciami?

t • Wtorek [14.10.2025, 06:33:43] • [IP: 178.238.252.**]

To już tradycja, że wpadają do Kanału.

Gość • Wtorek [14.10.2025, 07:19:40] • [IP: 89.171.59.***]

PROSZĘ obciążyć kosztami, bo teraz dźwig, wopr ze szczecina, całe szczęście blisko a nie na torze wodnym...

Gość • Wtorek [14.10.2025, 07:20:16] • [IP: 94.254.170.***]

To policja nie dala rady kobiecie pomóc, , czekali ekstra na straż ☺️

Gość • Wtorek [14.10.2025, 07:50:22] • [IP: 176.221.125.**]

Pewnie specjalnie ją zostawił bo to szon zwykły

Gość • Wtorek [14.10.2025, 08:17:53] • [IP: 31.0.55.**]

Kozak jakich u nas wielu na mieście a co do czego to nogi za pas heh😆 całe szczęście że dziewczyna wyszła z tego cało.

Gość • Wtorek [14.10.2025, 08:47:58] • [IP: 164.127.219.**]

Nie trafił do tunelu xd

Gość • Wtorek [14.10.2025, 10:01:43] • [IP: 185.210.39.***]

wie ktos kto to to ? kolega pyta

Gość • Wtorek [14.10.2025, 10:12:05] • [IP: 37.248.173.**]

Jakby nie Policja to kobieta by się utopila zanim Straz przyjechała kto był tam ten wie. Na nabrzezu żadnego koła ratunkowego porażka.

Gość • Wtorek [14.10.2025, 10:27:08] • [IP: 178.182.250.*]

Policja asekurowała by pani utrzymała się na powierzchni do czasu gdy przyjechała sp. Dobrze, że nie było śp.

Gość • Wtorek [14.10.2025, 10:34:14] • [IP: 78.9.232.***]

Do Gość • Wtorek [14.10.2025, 06:23:10] • [IP: 78.11.16.***] jakie zabezpieczenia ? nie ma taki dla debiloodpornych, wszystko mamy grodzić bo jakiś przygłup ląduje w wodzie.

ryynio • Wtorek [14.10.2025, 11:40:23] • [IP: 213.89.97.***]

Tam powinna byc betonowa balustrada

Gość • Wtorek [14.10.2025, 11:55:36] • [IP: 5.173.34.***]

Gościu [IP: 78.11.16.***]raczej tobie trzeba założyć na Twój mózg zabezpieczenie bo nie jesteś w stanie ogarnąć o co chodzi

Gość • Wtorek [14.10.2025, 13:40:40] • [IP: 91.94.18.***]

A czemu nie było koła ratunkowego przy pomoście gdzie prom dobija? Jak był człowiek na stanowisku, , cumownika, , to zawsze było na wierzchu koło ratunkowe, a tu nagle zwolnili stanowiska i koła nie ma, gdzie to jest obowiązek przy nabrzeżach aby znajdowało się koło i bosak!

Gość • Wtorek [14.10.2025, 13:47:31] • [IP: 87.160.27.***]

Koszta jak h...j. Nie...l auto w plecy fryzjerka nie zaspokojona zawsze pod górę

Gość • Wtorek [14.10.2025, 14:21:54] • [IP: 89.151.20.***]

Ciekawe czy oprócz policjantów, był jeszcze ktoś odważny na nabrzeżu.

Gość • Wtorek [14.10.2025, 14:26:09] • [IP: 46.112.203.*]

Podziękujcie Tadziowi z Karsiborza gdyby nie jego determinacja nikt by nie wiedział, że ta kobita w wodzie się moczy.

Gość • Wtorek [14.10.2025, 14:39:03] • [IP: 89.74.160.**]

Ciekawe czy z AC coś mu wypłacą, bo zwiał z miejsca zdarzenia. A autko ładne było.

Gość • Wtorek [14.10.2025, 16:12:00] • [IP: 37.30.40.**]

10:01 • 185.210.39.***] wiemy, kto to, to twoj kolega.

Gość • Wtorek [14.10.2025, 16:51:52] • [IP: 212.105.143.*]

Jakie auto? I jaka fryzjerka?

Gość • Wtorek [14.10.2025, 19:03:15] • [IP: 5.173.155.**]

Tak to jest jak się na drogę nie patrzy tylko gdzie indziej.

Gość Galeon • Wtorek [14.10.2025, 19:14:32] • [IP: 37.248.175.***]

To dzięki pracownikowi Żeglugi Świnoujście została kobietą uratowana BRAWO dla Pana Tadeusza

Gość • Wtorek [14.10.2025, 20:10:29] • [IP: 89.151.22.***]

Tadziu w artykule tego nie napisali, ale to dzięki Tobie ta kobieta została uratowana. Nie każdy bohater nosi pelerynę.

Gość • Wtorek [14.10.2025, 20:20:14] • [IP: 213.155.174.***]

Też jeździła po nocach chłopakowi na kolanach?

Gość • Wtorek [14.10.2025, 20:42:52] • [IP: 82.132.221.***]

Sorki, a co z tym mezczyzna, jak to" sie oddalił"? Nie pomógł kobiecie sie wydostac z wody? O co chodzi?

Gość • Wtorek [14.10.2025, 22:10:32] • [IP: 89.151.31.***]

Dokładnie przez pana Tadzia i przez jeszcze jednego pana ktory ja wyciągnął z wody gdy policja czekala na straz az przyjadą ale o tym akurat nie napisali w artykule bo po co brawo za odwagę i uratowanie kobiecie zycia to dzieki tym dwóm paną ta kobieta żyje

Gość • Środa [15.10.2025, 01:02:41] • [IP: 88.218.252.**]

ii bardzo dobrze czego tamszukala na koszty naciaga niech placi jak sie chce gzic bardzo dobrze nie ma co zalowac

Gość • Środa [15.10.2025, 01:06:34] • [IP: 88.218.252.**]

i bardzo dobrze szmaciarzy nie ma co zalowac zwrocic wszystkie kosztyi do widzenia zegnaj gienia

Gość • Środa [15.10.2025, 01:10:02] • [IP: 88.218.252.**]

bardzo dobrze zrobilnie bylo kogo zalowac

Gość • Środa [15.10.2025, 01:54:32] • [IP: 185.210.36.**]

Może lektura kryminału Marka Stelara pt" Przeprawa" rozgrywającego się w Świnoujściu podpowie co się kryje za tym wszystkim.

Gość • Środa [15.10.2025, 07:54:52] • [IP: 176.221.125.**]

Może przyjechała zajarać, sprawdzić ją narkotestem, a nie sorry, to kobietka a kobietek nie sprawdzamy

Gość • Środa [15.10.2025, 08:59:02] • [IP: 212.105.143.*]

Nadal nie wiemy ktora fryzjerka i czy ładna?

Gość • Środa [15.10.2025, 15:52:29] • [IP: 88.156.232.***]

super facet. .. uciekł zostawiając kobietę w wodzie... słów brak

Gość • Środa [15.10.2025, 16:21:43] • [IP: 37.248.220.**]

Gorąca fryzjerka 😁

Gość • Środa [15.10.2025, 20:53:04] • [IP: 176.221.124.**]

pan tadzio łysa pała co z ucha strzelała..

Oglądasz 1-66 z 66
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Uderzył mężczyznę w głowę. 57-latek trafił do szpitala, sprawca jest nadal poszukiwany. Do poważnego zdarzenia doszło w piątkowe popołudnie w rejonie ulicy Konstytucji 3 Maja, przed budynkami znajdującymi się przy galerii Corso w Świnoujściu. Po uderzeniu w głowę 57-letni mężczyzna trafił do szpitala. Według nieoficjalnych informacji policja poszukuje sprawcy. Jak ustalili redaktorzy iswinoujscie.pl, do zdarzenia doszło około godziny 17.00. Wszystko wskazuje na to, że nie był to przypadkowy atak. Mężczyźni mogli się znać, a pomiędzy nimi doszło do konfliktu, który zakończył się użyciem przemocy ■