POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [05.11.2025, 08:16:59] • Świnoujście

Reakcja, która ma znaczenie

Reakcja, która ma znaczenie

fot. Policja

Kierowca jadący drogą S3 zauważył podejrzanie zachowującego się kierowcę Audi A4. Auto poruszało się niepewnie, zjeżdżając z pasa ruchu. Widząc to, mężczyzna nie pozostał obojętny – pojechał za Audi i powiadomił Policję.

Dzięki jego szybkiej reakcji oraz odpowiedzialnej postawie kierowca Audi został ujęty, a następnie zatrzymany. Jak się okazało, 53-letni mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Przypominamy, że prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości to przestępstwo, za które grozi między innymi:

- kara pieniężna od 5 000 zł do nawet 60 000 zł (na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej),

- zakaz prowadzenia pojazdów,

- konfiskata samochodu lub jego równowartości,

- kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Każde takie zachowanie za kierownicą to śmiertelne zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu. Dlatego reagujmy, gdy widzimy coś niepokojącego na drodze – numer 112 może zapobiec tragedii.

Dziękujemy kierowcy za czujność i odpowiedzialną postawę! Dzięki takim reakcjom nasze drogi są bezpieczniejsze.

Komenda Miejska Policji w Świnoujściu


komentarzy: 30, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 30

Gość • Piątek [07.11.2025, 21:46:18] • [IP: 37.248.173.*]

Do:91.94.29(18.08.41)Faktycznie " logicznie" rozumujesz ten" bidulek" nikomu nic nie zrobił jak twierdzisz,. ..A wiesz dlaczego nic nikomu nie zrobił? Bo kierowca który to zauważył zgłosił to w porę na policję.

Gość • Czwartek [06.11.2025, 07:51:32] • [IP: 91.94.25.**]

Moim zdaniem gość powinien dostać karę 120 000 zł 60 000 za każdy jeden promil a że mniał 2 promile to prosty rachunek, a mało tego 1 rok w hospicjum jako wolontariusz, może po takiej terapii wstrząsowej gość by się zastanowił 2 razy zanim wsiądzie po pijaku za kółko.

Gość • Czwartek [06.11.2025, 03:33:10] • [IP: 88.156.233.**]

Nie, nie dzieci w wózku pod wpływem alkoholu tylko matka !! O ile można ją tą nazwać. Jedno dziecko 2 latka a drugie rok więc na prawdę małe. Przepraszam, ale pisałam w emocjach. Sama mam dzieci i ruszyło to mną. Nie pierwszy raz ją podejrzewałam o to, ale terazz to było ewidentnie widać i czuć !! Uciekała przede mną zataczając sie. Policja ma w dupie a ja nie znam personaliów tej osoby aby ją zgłosić. Szkoda dzieci bo nie była w stanie isc

Gość • Czwartek [06.11.2025, 00:09:49] • [IP: 176.221.124.**]

Człowieku co ty pleciesz. Nie może być 10 lat za samą jazdę po pijanemu, jeśli za zabicie samochodem, po pijanemu i narkotyki też ponoć były, całej kilku osobowej rodziny dostał facet 6 lat. Za nieodpowiednie dotknięcie można dostać 30 lat. Rozumiesz coś z tego? Bo ja nie. Na szczęście już niedługo wyprowadzam się z tego kaczylandu. Najniżej w tej krainie ceni się ludzkie życie.

Gość • Środa [05.11.2025, 20:44:39] • [IP: 46.112.207.***]

Ze zdziwieniem i zadowoleniem stwierdzam że ORMO w którym byłem zasłużonym funkcjonariuszem ma się nadzwyczaj dobrze

Gość • Środa [05.11.2025, 19:42:14] • [IP: 89.151.21.***]

Ujawnić narodowość!

Dziwne • Środa [05.11.2025, 18:44:02] • [IP: 83.23.135.***]

Po co zakrywać twarz?

Gość • Środa [05.11.2025, 18:20:35] • [IP: 185.210.36.***]

15:56• [IP: 87.160.23.***] ciebie chyba ktos rozpieszczał, obijał po lewej stronie czaszki (gdzie w mózgu jest jakby centrum analityczne), że masz tak jednostronne skojarzenie po przeczytaniu takiego oczywistego postu

Gość • Środa [05.11.2025, 18:08:41] • [IP: 91.94.29.*]

A czy on coś złego komuś zrobił, to po co ktoś mu zniszczy życie. Błędy popełniają wszyscy kierunkowskazik też, , patologia, ,

Gość • Środa [05.11.2025, 16:32:19] • [IP: 217.249.177.***]

Teraz obywatel musi łapać bandytów bo w policji albo są braki kadrowe albo nie ma pieniędzy na sprzęt i paliwo do radiowozów, ale na pomoc prezydentowi dejowi i leczenie jego ziomków w naszych szpitalach beż kolejki to jest, więc po co mamy płacić podatki jak sami musimy bronić swojego mienia i porządku w kraju i chodzić prywatnie do lekarzy jak system finansowania służby zdrowia działa tylko dla kolegów zza wchodniej granicy

Gość • Środa [05.11.2025, 15:56:42] • [IP: 87.160.23.***]

Dzieci w wózku pod wpływem alkoholu! Naprawdę świat zwariował! Ale może od babci wracały, a babcie wiadomo - rozpieszczać lubią...

Gość • Środa [05.11.2025, 15:35:14] • [IP: 172.226.62.*]

Narkotesty powinni robić w Świnoujściu choćby w tunelu, czy na innych ulicach nawet bocznych i tych gówniarzy badać. Przecież to trzeźwe nie jeździ po tym mieście napewno. Jeżdżą jakimiś damskimi autami i myślą że są bandyci, czy nie wiadomo kto. Śmiech na sali.

Gość • Środa [05.11.2025, 15:06:33] • [IP: 185.210.36.***]

09:08•: 88.156.233.**] trzeba więc zgłosić brak interwencji do nadrzędnej wobec swinoujskiej jednostki w Szczecinie

Gość • Środa [05.11.2025, 15:04:47] • [IP: 79.186.61.***]

Dlaczego nie reagujecie gdy jest bijatyka tylko udają ze nie widzą co z tymi ludźmi jest nie tak postawa tego pana jak najbardziej pozytywna ok !

Gość • Środa [05.11.2025, 14:50:00] • [IP: 37.30.34.**]

14:33- niestety, imię jego było [IP: 91.94.29.*]

Gość • Środa [05.11.2025, 14:33:00] • [IP: 91.94.29.*]

A na imię miał Ivan czy Vladymyr

Gość • Środa [05.11.2025, 13:02:00] • [IP: 5.173.90.***]

Brawo, jeszcze narkotesty powinny być regularnie robione

Gość • Środa [05.11.2025, 12:13:06] • [IP: 94.75.64.***]

Brawo

Gość • Środa [05.11.2025, 12:08:03] • [IP: 178.238.246.***]

10 lat za jazdę pod wpływem -to może wytrzeżwieją!

Gość • Środa [05.11.2025, 11:57:53] • [IP: 66.108.230.**]

Jutro ktoś zadzwonię na niego Polska

Gość • Środa [05.11.2025, 11:52:16] • [IP: 172.225.188.**]

Brawo!!

Gość • Środa [05.11.2025, 11:52:02] • [IP: 37.30.34.**]

Taki kierowca to odbezpieczony pistolet w rękach pijanego.

Gość • Środa [05.11.2025, 11:12:24] • [IP: 178.238.252.**]

Brawo, każdy powinien reagować.

Gość • Środa [05.11.2025, 10:50:37] • [IP: 176.221.125.***]

No i….? Zadzwonił i zero reakcji policji?

Gość • Środa [05.11.2025, 10:49:59] • [IP: 212.12.105.***]

Brawa i wysoką nagroda dla sygnalisty za wzorową postawę obywatelską!

Oglądasz 1-25 z 30
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Uderzył mężczyznę w głowę. 57-latek trafił do szpitala, sprawca jest nadal poszukiwany. Do poważnego zdarzenia doszło w piątkowe popołudnie w rejonie ulicy Konstytucji 3 Maja, przed budynkami znajdującymi się przy galerii Corso w Świnoujściu. Po uderzeniu w głowę 57-letni mężczyzna trafił do szpitala. Według nieoficjalnych informacji policja poszukuje sprawcy. Jak ustalili redaktorzy iswinoujscie.pl, do zdarzenia doszło około godziny 17.00. Wszystko wskazuje na to, że nie był to przypadkowy atak. Mężczyźni mogli się znać, a pomiędzy nimi doszło do konfliktu, który zakończył się użyciem przemocy ■