POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [06.03.2026, 13:25:59] • Świnoujście

Trudny powrót do domu. Pomocna dłoń policjantów przy ulicy Matejki

Trudny powrót do domu. Pomocna dłoń policjantów przy ulicy Matejki

fot. iswinoujscie.pl

Dwa radiowozy przy ulicy Matejki w Świnoujściu. Niebieskie światła odbijały się od bloków i chodników, a wielu przechodniów zastanawiało się, czy wydarzyło się coś poważnego. Tymczasem za tą interwencją kryła się zwyczajna, ludzka historia. Wiele osób zastanawiało się, czy doszło do poważnego zdarzenia. Okazało się jednak, że interwencja miała zupełnie inny i bardzo ludzki charakter.

Był czwartek, 5 marca, kilka minut po godzinie 18. Jeden z mieszkańców zauważył mężczyznę leżącego w trawie w pobliżu budynków przy ulicy Matejki w Świnoujściu. Zaniepokojony mieszkaniec zatrzymał przejeżdżający radiowóz i wskazał miejsce.

Okazało się że mężczyzna znajdował się w bardzo silnym stanie upojenia alkoholowego. Nie był w stanie samodzielnie wstać ani zrobić kilku kroków w stronę domu. Możliwe że był po wypłacie.

Na miejsce do pomocy wezwano drugi radiowóz. Z daleka wyglądało to tak, jakby trwała poważna akcja.

Podali mężczyźnie ręce, pomogli mu wstać i podtrzymując go ruszyli razem w stronę jednego z pobliskich budynków. To było około 200 metrów drogi. Niewiele, a jednak dla niego tego wieczoru była to najtrudniejsza droga do domu.

Została tylko zwyczajna ludzka historia, taka, która nie trafia do policyjnych statystyk, ale czasem znaczy więcej niż niejedna interwencja.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 28, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-28 z 28

Gość • Piątek [06.03.2026, 13:36:28] • [IP: 176.221.124.***]

😆😆😆

Gość • Piątek [06.03.2026, 13:37:13] • [IP: 37.248.173.***]

Gratulacje dla mundurowych...

Gość • Piątek [06.03.2026, 13:40:43] • [IP: 176.221.124.***]

Po prostu ludzka, przyzwoita pomoc. Szacunek Panowie.

Gość • Piątek [06.03.2026, 13:59:31] • [IP: 164.127.249.***]

Ludzkie pany, brawo, ,

Gość • Piątek [06.03.2026, 14:31:25] • [IP: 89.151.31.***]

Koleś z matki 8 pewnie xd

Gość • Piątek [06.03.2026, 14:31:27] • [IP: 37.31.132.***]

I takie zachowanie tej formacji szanuję..nie zawsze po drodze z nimi. Ale muszą w ostatnich 10 latach ciągle wybierać - służyć społeczeństwu czy systemowi. trudne ale to był ich wybór

Zasada • Piątek [06.03.2026, 14:37:26] • [IP: 150.254.222.**]

Poezja non-fiction najwyższej próby! PS. dwa radiowozy do opilca to trochę nadmiarowe...

Gość • Piątek [06.03.2026, 14:44:23] • [IP: 37.31.136.**]

Gratulacje!

Gość • Piątek [06.03.2026, 14:46:57] • [IP: 89.255.242.***]

Zeby tak się zapić?

Gość • Piątek [06.03.2026, 14:49:20] • [IP: 78.9.235.***]

no i takie zachowanie to akurat można pochwalić!

Gość • Piątek [06.03.2026, 14:55:28] • [IP: 178.238.253.***]

Leżącego się nie kopie... nie ważne kto to jest.

Gość • Piątek [06.03.2026, 15:05:58] • [IP: 46.112.236.***]

Tylko często za takimi historiami kryją się ludzkie dramaty, bo nadużywający alkoholu człowiek to często wielki problem dla całej rodziny.

Gość • Piątek [06.03.2026, 15:23:16] • [IP: 89.151.19.*]

Po ludzku się upił do dna.

Gość • Piątek [06.03.2026, 15:42:39] • [IP: 91.94.17.***]

To Bolek on często leży na ziemi w stanie upojenia to na pewno on🤪🤪🤪🤪

Gość • Piątek [06.03.2026, 15:59:54] • [IP: 15.220.65.***]

SZACUNEK DLA PANOW POLICJANTOW!!, ale ten czlowiek ma rozum i na pewno wie, ze nadmiar alkoholu to nocleg pod gwiazdami!!

Gość • Piątek [06.03.2026, 16:03:08] • [IP: 185.210.36.***]

Narkotyk alkohol rozwala, co może. Facet ocalił życie dzięki przechodniowi będącemu człowiekiem (w nocy było -2, 5 st.C), a nie typowym tu przy takich tematach internautą zajmującym się klasyfikowaniem ludzi na nadludzi i podludzi, ale...pozostanie z problemem alkoholowym. Nawet jeśli nie jest alkoholikiem - niestety będzie pewnie jeszcze szukał tak zwanego pocieszenia w piciu.

Gość • Piątek [06.03.2026, 16:17:19] • [IP: 176.221.125.***]

PEWNIE PIŁ z UMIAREM A UMIAR LEŻAŁ OBOK I NIE POMÓGŁ

Gość • Piątek [06.03.2026, 16:36:09] • [IP: 108.41.39.***]

W Latach 80 to bylo normalne 15 po wyplacie

Gość • Piątek [06.03.2026, 17:59:33] • [IP: 31.175.6.**]

Że człowiek się napije to za swoje się napije Bolek jak się przewraca to za swoje się przewraca a że nikt z tym nic nie robi to już wina systemu gdzie te leczenie uzależnionych w naszym mieście powinni się tym wreszcie zainteresować.

Gość • Piątek [06.03.2026, 20:34:55] • [IP: 88.156.234.**]

A z kad oni wiedzieli ci co go odwozili czy ta dawka alkoholu niebyła czasem zabójcza dla tego osobnika, gdzie pomoc medyczna na pierwszym miejscu, i teraz taki miły pan poda takich taksówkarzy do sądu o narażenie jego życia.

Gość • Piątek [06.03.2026, 21:16:50] • [IP: 178.238.246.**]

Potrzebna od zaraz izba wytrzeźwień, jest fajne miejsce, były areszt 🥵🫠

Gość • Piątek [06.03.2026, 21:56:28] • [IP: 37.31.132.**]

Tego jeszcze nie grali, hehe.

Gość • Piątek [06.03.2026, 22:05:33] • [IP: 37.31.130.**]

Nie wezwano karetki, to już jakiś postęp

Gość • Sobota [07.03.2026, 10:58:32] • [IP: 37.109.161.***]

Szacunek i podziękowania dla policjantów. pomogli człowiekowi w potrzebie, bo noce jeszcze mrozne a człowiek nie koniecznie pijący.

Gość • Sobota [07.03.2026, 14:11:23] • [IP: 93.159.2.***]

Propozycja do urzędników aby wprowadzić w mieście prohibicję ale to bardzo restrykcyjnie tak jak jest to w Warszawie od 22.00-06.00 zero alkoholu w sprzedaży nawet na stacjach benzynowych...Trochę to zmniejszy spojrzycie oraz widoki upojonych osób a co za tym idzie mniej interwencji.

Gość • Sobota [07.03.2026, 21:51:58] • [IP: 46.112.238.***]

Tych, którzy się upijają lub narkotyzują należy odsyłać do Rosji.

Gość • Niedziela [08.03.2026, 17:02:15] • [IP: 185.210.36.**]

Pij więcej

Gość • Piątek [27.03.2026, 20:21:10] • [IP: 91.94.19.***]

No tak się sympatycznie składa, że ludzie przechodzili obojętnie obok leżącego na zimnie człowieka z komentarzami, że" pewnie pijany". Człowiek był tak zamroczony, że nie miał siły wstać, ja ze znajomą nie miałyśmy siły go podnieść więc pana położyłyśmy na boku i ZADZWONIŁAM NA 112, gdzie kazano mi czekać na przyjazd służb. Czekałam więc ponad 20 min. W tym czasie, poza jedną młodą kobietą, nie zatrzymał się nikt i nie zainteresował się czy nie trzeba pomóc. Centrum miasta, masa ludzi dookoła. Jako społeczeństwo jesteśmy w d*pie

Oglądasz 1-28 z 28
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Uderzył mężczyznę w głowę. 57-latek trafił do szpitala, sprawca jest nadal poszukiwany. Do poważnego zdarzenia doszło w piątkowe popołudnie w rejonie ulicy Konstytucji 3 Maja, przed budynkami znajdującymi się przy galerii Corso w Świnoujściu. Po uderzeniu w głowę 57-letni mężczyzna trafił do szpitala. Według nieoficjalnych informacji policja poszukuje sprawcy. Jak ustalili redaktorzy iswinoujscie.pl, do zdarzenia doszło około godziny 17.00. Wszystko wskazuje na to, że nie był to przypadkowy atak. Mężczyźni mogli się znać, a pomiędzy nimi doszło do konfliktu, który zakończył się użyciem przemocy ■