POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [03.04.2026, 18:04:20] • Świnoujście

Radna Michalska przeszkadzała w wystąpieniu. „Nie musi mi pani przerywać”. Zobacz film!

Radna Michalska przeszkadzała w wystąpieniu. „Nie musi mi pani przerywać”. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta w Świnoujściu nie zabrakło emocji. W trakcie dyskusji nad uchwałą kierowaną do rządu doszło do ostrej wymiany zdań między radnym Pawłem Sujką a radną Barbarą Michalską. Padły słowa, które natychmiast przyciągnęły uwagę sali.

Choć sama uchwała - jak podkreślali radni - została ostatecznie przyjęta jednogłośnie, to przebieg dyskusji pokazał, że emocje wciąż są obecne w lokalnej polityce. W trakcie swojego wystąpienia radny Paweł Sujka odniósł się nie tylko do meritum sprawy, ale także do zachowania jednej z radnych.



W pewnym momencie przerwał swoją wypowiedź, zwracając się bezpośrednio do radnej Barbary Michalskiej, zarzucając jej przeszkadzanie i brak kultury w trakcie obrad. To nie manipulacja to są fakty! Słowa, które padły:

„Niech pani sobie te rzeczy poczyta, niech pani zachowa kulturę, jakiej nie mówią, bo przerywa pani każdemu, ale niech pani posłucha siebie samego. Ja teraz mam głos i ja mówię, a pani nie musi mi przerywać. Ja relacjonuję to, co było na komisji, na której rzadko pani jest, jeżeli chodzi o komisję. Niech pani posłucha siebie, niech pani się odsłucha, bo jest wstyd, że pani była moją koleżanką przez sekretariat.”

Po tej wymianie radny wrócił do meritum, podkreślając, że projekt uchwały został jego zdaniem dobrze wypracowany i osiągnięto w tej sprawie konsensus. Jak zaznaczył, mimo drobnych uwag, radni byli zgodni co do kierunku działań.

Cała sytuacja, choć krótka, stała się jednym z najbardziej wyrazistych momentów sesji. Pokazała, że nawet przy zgodzie co do kluczowych decyzji, napięcia między radnymi potrafią wybrzmieć bardzo wyraźnie i to publicznie.

Dla mieszkańców obserwujących obrady to kolejny przykład, że samorządowa codzienność to nie tylko uchwały i głosowania, ale także emocje, relacje i czasem osobiste uwagi.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 70, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-50 z 70

Gość • Sobota [04.04.2026, 06:29:39] • [IP: 88.218.254.**]

Akurat ci oboje są warci siebie... Przyganiał kocioł garnkowi.

Gość • Sobota [04.04.2026, 06:50:37] • [IP: 185.210.37.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Sobota [04.04.2026, 07:14:36] • [IP: 79.163.243.***]

Blizej ludzkich spraw

Gość • Sobota [04.04.2026, 07:45:01] • [IP: 37.31.129.***]

Co wszyscy co tak jadą po pani Prezydent to zwolennicy Januszka

Gość • Sobota [04.04.2026, 07:46:52] • [IP: 95.49.202.***]

11 Listopada zrobiona do połowy to jakiś żart ?

Gość • Sobota [04.04.2026, 08:51:22] • [IP: 178.238.251.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Sobota [04.04.2026, 09:13:04] • [IP: 92.118.165.***]

ja bym jeszcze dodał, morda w kubeł.

Gość • Sobota [04.04.2026, 09:28:14] • [IP: 89.151.19.***]

Te dwie odleciane baby są z Koalicji Obywatelskiej co nie mogą pogodzic sie z klęską jaką zaliczyły w wyborach to MICHALSKA I KONKOLEWSKA! Szacun dla pana Pawła Sujki. Wywalił Michalskiej prawdę prosto w oczy.

Gość • Sobota [04.04.2026, 09:31:48] • [IP: 37.31.132.**]

ludzie, na litość boską, kogo wy wybieracie?

Gość • Sobota [04.04.2026, 09:49:50] • [IP: 31.175.42.**]

Miasto nigdy nie miało dobrego gospodarza, no może Pan Pomieczyński myślał o mieście. Resztę pociągała prywata, przekraczanie kompetencji i niedopełnienie obowiązków. Z tymi cmentarzami czas wreszcie zrobić porządek i nie wyłudzać od Mieszkańców bezprawnych opłat.

Gość • Sobota [04.04.2026, 09:50:35] • [IP: 78.9.235.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Sobota [04.04.2026, 10:00:20] • [IP: 89.151.30.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Sobota [04.04.2026, 10:04:27] • [IP: 89.151.30.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Sobota [04.04.2026, 10:09:19] • [IP: 37.31.36.**]

A czego można się spodziewać po politykach KO, szczególnie ze strony ich radnych w Świnoujściu, którzy w ogóle nie rozwiązują problemów społecznych, ale nawet się nad nimi nie pochylają, jedynie co potrafią to się kłócą, przeszkadzają innym i nie piszą o bohaterce tego artykułu ale także o innych radnych z klubu KO. Najlepszym rozwiązaniem byłoby rozwiązania rady i wybór nowych ludzi, dla których ważniejsze jest rozwiązanie problemów ludzi, a nie wieczne wykłócanie się, lansowanie się, i stawanie interesu partyjnego ponad wszystko. Mieszkańcy Świnoujścia w następnych wyborach wybierzcie kogoś kto poważnie będzie traktować swoją pracę.

Gość • Sobota [04.04.2026, 10:52:52] • [IP: 91.94.16.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Sobota [04.04.2026, 10:58:02] • [IP: 176.221.125.***]

Sołtysie nasz kochany. Niech Cię słucha cała gmina! Niech budżet rośnie, by drogi w mieście były gładkie. A na zebraniach same wątki słodkie. W te Święta wielkanocne, życzymy, by jaja były Ci pomocne w codziennym laniu wody. No i miej same zgody.

Gość • Sobota [04.04.2026, 11:03:06] • [IP: 91.94.29.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Sobota [04.04.2026, 11:15:01] • [IP: 178.238.249.***]

Czekam na referendum w Krakowie...albo władza jest dla NAS albo albo jesteśmy bandą idiotów którzy są im potrzebni raz na cztery lata. Efekty obecnych NIErządów w tym miescie tylko to potwierdzają, kawałek nowego asfaltu to za mało aby mówić o przełomie w zarządzaniu w wydaniu tej ekipy.

Gość • Sobota [04.04.2026, 11:19:04] • [IP: 176.221.125.***]

Coraz większe chamstwo wśród politykow

Gość • Sobota [04.04.2026, 11:20:39] • [IP: 176.221.125.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Sobota [04.04.2026, 11:21:36] • [IP: 91.94.17.**]

11 listopada zrobiona do połowy, brawo Prezydent haha.

Gość • Sobota [04.04.2026, 11:26:42] • [IP: 88.156.234.**]

Szeryf sie obruszył...

Gość • Sobota [04.04.2026, 11:31:01] • [IP: 98.159.36.***]

Ci radni są najmądrzejszymi ludźmi tego miasta i jakie to szczęście, że czuwają nad naszym rozwojem czyniąc z miasta przedsionek raju. Świnoujścianie i ich życie jest tak szczęśliwe. Widać, że władza jest w dobrych rękach.

Gość • Sobota [04.04.2026, 11:36:17] • [IP: 176.221.125.***]

Pani Barbarze zazdroszczę i gratuluję jednocześnie energi życiowej Podziwiam elekowencję i samozaparcie w dalszej dzialalności samorządowej. Dużo zdrowia.

Gość • Sobota [04.04.2026, 13:46:33] • [IP: 93.159.3.***]

Super Pawełek! Ładnie Michalskiej powiedziałeś. Może sie czegoś nauczy, chociaż wątpię

Oglądasz 26-50 z 70
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Uderzył mężczyznę w głowę. 57-latek trafił do szpitala, sprawca jest nadal poszukiwany. Do poważnego zdarzenia doszło w piątkowe popołudnie w rejonie ulicy Konstytucji 3 Maja, przed budynkami znajdującymi się przy galerii Corso w Świnoujściu. Po uderzeniu w głowę 57-letni mężczyzna trafił do szpitala. Według nieoficjalnych informacji policja poszukuje sprawcy. Jak ustalili redaktorzy iswinoujscie.pl, do zdarzenia doszło około godziny 17.00. Wszystko wskazuje na to, że nie był to przypadkowy atak. Mężczyźni mogli się znać, a pomiędzy nimi doszło do konfliktu, który zakończył się użyciem przemocy ■