POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [06.05.2026, 14:06:00] • Świnoujście

18. Baltic Business Forum w Świnoujściu. Najpierw koncert dla mieszkańców i kuracjuszy

18. Baltic Business Forum w Świnoujściu. Najpierw koncert dla mieszkańców i kuracjuszy

fot. Organizator

Świnoujście ponownie stanie się miejscem rozmów o bezpieczeństwie energetycznym Polski i regionu. 18. Baltic Business Forum odbędzie się 11 i 12 maja 2026 roku w Radisson Blu Resort Świnoujście, ale już dzień wcześniej, 10 maja o godzinie 19:00, mieszkańcy i kuracjusze będą mogli wziąć udział w wydarzeniu kulturalnym w muszli koncertowej przy promenadzie.

Hasłem tegorocznej edycji Baltic Business Forum jest „Energia dla bezpieczeństwa”. Organizatorzy podkreślają, że rosyjska agresja na Ukrainę pokazała, jak strategiczne znaczenie ma dostęp do energii - zarówno dla państwa, obywateli, jak i gospodarki.

Świnoujście jest jednym z najważniejszych punktów na energetycznej mapie Polski. To tutaj działa terminal LNG, przez który gaz ziemny trafia do Polski, a także do Ukrainy. Właśnie dlatego miasto wskazywane jest jako naturalne miejsce do rozmów o bezpieczeństwie energetycznym, suwerenności i współpracy regionalnej.

Podczas forum poruszone zostaną tematy dotyczące m.in. perspektywy Ukrainy, roli samorządów w promowaniu efektywności energetycznej oraz szans dla przedsiębiorców, jakie daje Ukraine Facility i wsparcie takich instytucji jak PFR, BGK, KUKE, ARP, PAIH i PARP.

Województwo zachodniopomorskie ma być także prezentowane jako polski lider samowystarczalności energetycznej. Według informacji organizatorów, przy zestawieniu zużycia energii z produkcją z OZE region osiąga wskaźnik ponad 120 procent, przy średniej krajowej wynoszącej 28,5 procent.

Zanim rozpoczną się główne obrady forum, 10 maja 2026 roku o godzinie 19:00 w muszli koncertowej przy promenadzie odbędzie się koncert zespołu Dagadana. Wydarzenie jest adresowane do mieszkańców, kuracjuszy oraz społeczności ukraińskiej mieszkającej i pracującej w Świnoujściu i okolicach.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 20, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-20 z 20

Gość • Czwartek [07.05.2026, 17:02:09] • [IP: 37.31.136.**]

15:39 - dla biednych umysłowo Polaków, tych z końcówką 125.***

Gość • Czwartek [07.05.2026, 15:39:07] • [IP: 176.221.125.***]

A pomoc dla biednych Ukraińców będzie?

Gość • Czwartek [07.05.2026, 14:08:47] • [IP: 89.151.16.***]

Czy będzie można potańczyć, tylko sie pytam

Gość • Czwartek [07.05.2026, 12:19:09] • [IP: 176.221.125.***]

Smyczek dotknął strun w pośpiechu. Gitara strunę trąca.Głos artysty – bez uśmiechu –Z głębi duszy się wyłania. Nagła pauza... błoga cisza...I znów dźwięk – jak falowanie.Występ serca – każdy słyszy, Wielkie, wspólne sołtysowe muzykowanie!

Gość • Czwartek [07.05.2026, 12:14:59] • [IP: 37.31.136.**]

10:51 - problemem nie jest muzyka, zawsze obecna w turystyczno-uzdrowiskowo-przygranicznym mieście - też za Żmurka (Festiwal Markowy, koncerty organowe, itd.), lecz inna sprawa - rządzenie w sferze infrastruktury. Tu po odejsciu Żmurka jest zastój.

Gość • Czwartek [07.05.2026, 12:07:29] • [IP: 176.221.125.***]

W blasku ekranów, przy kawie z termosu.Szukamy wspólnie życiowego losu.Prelegent slajdy szybko przewija. A w głowach myśl się kręci: „kiedy ta kawa mija?”. „Synergia”, „wartość”, „target” i „procedury”.Wzlatujemy w merytoryczne chmury.Ktoś w tylnym rzędzie głowę lekko skłania.To nastąpiła sołtysa faza rozmyślania.

Gość • Czwartek [07.05.2026, 11:34:46] • [IP: 136.144.19.***]

Uśmiechnijcie się brygada, macie to co wybraliście

Gość • Czwartek [07.05.2026, 11:29:34] • [IP: 136.144.19.***]

Uśmiechnijcie się brygada, macie to co wybraliście

Gość • Czwartek [07.05.2026, 10:51:57] • [IP: 93.159.1.**]

Mamy najbardziej chyba rozspiewane miasto w Polsce.Non-stop potańcówki, występy, koncerty brawo Urząd Miasta.Drogi nieważne, problemy szpitala nieważne- Nich Zyje Bal !!

Gość • Środa [06.05.2026, 20:04:02] • [IP: 89.151.19.***]

polsko-ukraiński zespół muzyczny założony w 2008 roku, łączący elementy kultury ukraińskiej i polskiej za pomocą jazzu, elektroniki czy world music. Laureat nagrody Fryderyka 2011 w kategorii Album Roku Folk/Muzyka Świata.

Gość • Środa [06.05.2026, 18:42:46] • [IP: 15.220.65.***]

Dlaczeg pieniądze podatników przeznaczane są na nierobów?.

Gość • Środa [06.05.2026, 18:42:13] • [IP: 178.238.251.**]

Tyle mamy fajnych sal ale zawsze pieniądze idą do kolegów hotelarzy

Gość • Środa [06.05.2026, 18:09:06] • [IP: 176.221.125.***]

Do:181 No przecież podatnicy 😂

Gość • Środa [06.05.2026, 16:55:19] • [IP: 178.238.250.**]

Czy miasto za to płaci?

Gość • Środa [06.05.2026, 16:35:21] • [IP: 37.31.136.**]

Znakomity wybór, klasowy zespól folkowy! Ostatnio, 3 V byl w muszli zespół z zaledwie 2. ligi, Big Banda, wokalista przeciętny a jako frontmana, kkuczowej pistaci w takuch grupach nie przeważyli go nawet instrumentalisci będący na poziomie...Szkoda pieniedzy na 2.ligę. Dagadana to jakby ciąg dalszy dobrej filozofii zapraszania klasowych grup folkowych (przecież była u nas w maju 2019 r. ciesząca się międzynarodową sławą Kapela ze Wsi Warszawa, laureatka nagrody BBC Radio 3 Awards for World Music w kategorii „Newcomer”, laureatka nagrody Niemieckiej Krytyki Fonograficznej, koncertująca np.w USA, i to nie jedynie dla Polonii).

Gość • Środa [06.05.2026, 16:32:47] • [IP: 195.128.181.***]

Zjazd darmozjadów i oszolomow którym wydaje się że wszystko wiedzą.Przy okazji pogadają o pomocy dla" przyjaciol' z Ukrainy.

Gość • Środa [06.05.2026, 16:08:21] • [IP: 89.151.20.***]

Kolejne Forum zajmie się bezpieczeństwem energetycznym regionu i Polski i to wszystko ? A co będzie gdy eksplodują zbiorniki gazu ? Jak mają zachować się ci mieszkańcy, którzy przeżyją wybuch ? Kto będzie kierował akcją ratowniczą ? Jak poradzą sobie ludzie bez prądu, wody. A gdzie schrony o których przypomniano sobie kilka miesięcy temu. Czy zdążymy je wykopać ? W jaki sposób chronione są zbiorniki jeżeli w pobliżu nie ma żadnego zestawu Obrony Przeciwlotniczej. Forum to garnitury, garsonki i pic za duże pieniądze. A tu potrzeba chłopskiego rozumu.

Gość • Środa [06.05.2026, 14:32:27] • [IP: 195.128.181.***]

Kto i ile za to zapłaci?.

Gość • Środa [06.05.2026, 14:21:39] • [IP: 83.1.102.***]

mis musi byc drogi zamienil stryjek siekierke na kijek ? kombinatorzy a drogi nie zrobione infrastruktura sie wali szpital na 50mln zadluzony?

Gość • Środa [06.05.2026, 14:10:06] • [IP: 108.41.39.***]

Pani bedzie relax

Oglądasz 1-20 z 20
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Uderzył mężczyznę w głowę. 57-latek trafił do szpitala, sprawca jest nadal poszukiwany. Do poważnego zdarzenia doszło w piątkowe popołudnie w rejonie ulicy Konstytucji 3 Maja, przed budynkami znajdującymi się przy galerii Corso w Świnoujściu. Po uderzeniu w głowę 57-letni mężczyzna trafił do szpitala. Według nieoficjalnych informacji policja poszukuje sprawcy. Jak ustalili redaktorzy iswinoujscie.pl, do zdarzenia doszło około godziny 17.00. Wszystko wskazuje na to, że nie był to przypadkowy atak. Mężczyźni mogli się znać, a pomiędzy nimi doszło do konfliktu, który zakończył się użyciem przemocy ■