Kilka dni wcześniej służby miały otrzymać informację, że na wodzie widoczny jest fragment masztu. W piątek po południu przeprowadzono akcję wydobycia wraku.
8 maja widać, jak jacht jest holowany przez jednostkę SAR-u.
Po wydobyciu jacht został przetransportowany na teren Urzędu Morskiego po stronie Warszowa. Policja nie udziela informacji dotyczących okoliczności tragedii. Również Urząd Morski nie komentuje sprawy.
Według nieoficjalnych ustaleń odnaleziony mężczyzna miał być osobą starszą. Śledczy będą wyjaśniać, jak doszło do zatonięcia jednostki, od jak dawna znajdowała się pod wodą.
Pojawiają się także informacje od osób obserwujących wcześniej akwen Mulnik, że kilka dni przed wydobyciem jachtu widoczne były tam dwie jednostki. Na razie nie wiadomo, czy ma to jakikolwiek związek ze sprawą.
Na oficjalny komunikat prokuratury nadal czekamy.




















Bardzo przykre, takie fajne Świnoujście. Brak słów.
widziałem jak stal zacumowany przy betonce, trochę mnie zdziwiło że tam zacumował. ...
Zdjęcie niewyraźne. Nie widać nazwy i numeru POL...
Pewnie jakiegoś ruskiego oligarchy zaciera ślady
Ten jacht tam widziałem na Mulniku jakieś rok temu.
Prawie póltora roku temu, zimą w grudniu i styczniu widziałem u wejścia do Mulnika zacumowany jeden jacht. Zdziwiłem sie, że wybrano takie miejsce z dala od ludzi, zaraz miałem mysli, że to nie jest bezpieczne, choc z drugiej strony ktoś może też powiedzieć, że z dala od miejskich oszołomów. Tylko że już same śmieci w tamtym miejscu pokazywały, że nie ludzie kulturalni tam zaglądają (byłem wtedy zaskoczony iloscià śmieci - może pozostalych z lata 2024, może od wędkarzy).
Czy to z Mulnika ma być zasilane Świnoujście w wodę.
8 maja widać, czy na zdjęciu widać? Miał być osobą starszą?? A może rzeczywiście był??
13:29 -" miał być" oznacza, że redaktor przekazuje informację niepotwierdzoną
Jakis jacht wczoraj byl zacumowany w basenie barkowym dawny U-botów w Karsiborze, tam nie wolno wpływać akwen jest wyłączony z użytkowania ale skad turysta ma o tym wiedzieć?
No kilka dni nikt nie podjął działan!? Brawo.
Teraz będziemy pić wodę po trupie, smacznego dla Michalskiej.