POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [09.05.2026, 09:11:34] • Świnoujście

Tragedia na Mulniku w Świnoujściu. Z wody wyciągnięto jacht, w środku znaleziono ciało mężczyzny

Tragedia na Mulniku w Świnoujściu. Z wody wyciągnięto jacht, w środku znaleziono ciało mężczyzny

fot. Mieszkaniec

W piątek 8 maja po południu z akwenu Mulnik w Świnoujściu wyciągnięto zatopiony jacht. Jak ustaliła nasza redakcja, wewnątrz jednostki odnaleziono ciało mężczyzny. Sprawą zajmuje się prokuratura.

Kilka dni wcześniej służby miały otrzymać informację, że na wodzie widoczny jest fragment masztu. W piątek po południu przeprowadzono akcję wydobycia wraku.

8 maja widać, jak jacht jest holowany przez jednostkę SAR-u.

Po wydobyciu jacht został przetransportowany na teren Urzędu Morskiego po stronie Warszowa. Policja nie udziela informacji dotyczących okoliczności tragedii. Również Urząd Morski nie komentuje sprawy.

Według nieoficjalnych ustaleń odnaleziony mężczyzna miał być osobą starszą. Śledczy będą wyjaśniać, jak doszło do zatonięcia jednostki, od jak dawna znajdowała się pod wodą.

Pojawiają się także informacje od osób obserwujących wcześniej akwen Mulnik, że kilka dni przed wydobyciem jachtu widoczne były tam dwie jednostki. Na razie nie wiadomo, czy ma to jakikolwiek związek ze sprawą.

Na oficjalny komunikat prokuratury nadal czekamy.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 12, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-12 z 12

Gość • Sobota [09.05.2026, 09:30:37] • [IP: 37.31.132.***]

Bardzo przykre, takie fajne Świnoujście. Brak słów.

Gość • Sobota [09.05.2026, 10:04:11] • [IP: 176.221.125.***]

widziałem jak stal zacumowany przy betonce, trochę mnie zdziwiło że tam zacumował. ...

Gość • Sobota [09.05.2026, 10:05:47] • [IP: 92.118.165.***]

Zdjęcie niewyraźne. Nie widać nazwy i numeru POL...

Gość • Sobota [09.05.2026, 11:20:33] • [IP: 195.128.180.***]

Pewnie jakiegoś ruskiego oligarchy zaciera ślady

Gość • Sobota [09.05.2026, 11:29:36] • [IP: 185.220.101.***]

Ten jacht tam widziałem na Mulniku jakieś rok temu.

Gość • Sobota [09.05.2026, 12:28:16] • [IP: 37.31.136.**]

Prawie póltora roku temu, zimą w grudniu i styczniu widziałem u wejścia do Mulnika zacumowany jeden jacht. Zdziwiłem sie, że wybrano takie miejsce z dala od ludzi, zaraz miałem mysli, że to nie jest bezpieczne, choc z drugiej strony ktoś może też powiedzieć, że z dala od miejskich oszołomów. Tylko że już same śmieci w tamtym miejscu pokazywały, że nie ludzie kulturalni tam zaglądają (byłem wtedy zaskoczony iloscià śmieci - może pozostalych z lata 2024, może od wędkarzy).

Gość • Sobota [09.05.2026, 13:08:30] • [IP: 176.221.124.***]

Czy to z Mulnika ma być zasilane Świnoujście w wodę.

Gość • Sobota [09.05.2026, 13:29:36] • [IP: 46.112.206.**]

8 maja widać, czy na zdjęciu widać? Miał być osobą starszą?? A może rzeczywiście był??

Gość • Sobota [09.05.2026, 14:59:58] • [IP: 37.31.136.**]

13:29 -" miał być" oznacza, że redaktor przekazuje informację niepotwierdzoną

Gość • Niedziela [10.05.2026, 13:18:48] • [IP: 176.221.125.**]

Jakis jacht wczoraj byl zacumowany w basenie barkowym dawny U-botów w Karsiborze, tam nie wolno wpływać akwen jest wyłączony z użytkowania ale skad turysta ma o tym wiedzieć?

Gość • Niedziela [10.05.2026, 15:23:24] • [IP: 83.20.206.***]

No kilka dni nikt nie podjął działan!? Brawo.

Gość • Poniedziałek [11.05.2026, 20:50:20] • [IP: 37.248.219.**]

Teraz będziemy pić wodę po trupie, smacznego dla Michalskiej.

Oglądasz 1-12 z 12
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■