POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [03.06.2026, 09:53:27] • Świnoujście

Rada Gospodarcza już działa. Prezydent powołała 20-osobowy zespół

Rada Gospodarcza już działa. Prezydent powołała 20-osobowy zespół

fot. Urząd Miasta Świnoujście

W Świnoujściu oficjalnie rozpoczęła działalność Rada Gospodarcza przy Prezydencie Miasta. To nowe ciało doradcze, które ma wspierać rozwój gospodarczy miasta i budować bliższą współpracę pomiędzy samorządem a lokalnymi przedsiębiorcami.

Prezydent Miasta podpisała zarządzenie o powołaniu Rady oraz zatwierdziła jej pierwszy skład. Do zespołu weszło 20 osób wyłonionych w drodze otwartego naboru.

Rada ma być miejscem rozmowy o przyszłości gospodarczej Świnoujścia. Jej zadaniem będzie opiniowanie pomysłów dotyczących rozwoju miasta, wspieranie działań inwestycyjnych oraz przedstawianie inicjatyw związanych z lokalną przedsiębiorczością.

Rada Gospodarcza już działa. Prezydent powołała 20-osobowy zespół

fot. Urząd Miasta Świnoujście


Nowy organ ma także uczestniczyć w tworzeniu dokumentów strategicznych i wspierać promocję gospodarczą Świnoujścia w kraju i za granicą.

Władze miasta zaznaczają, że rada nie ma zastępować istniejących organizacji przedsiębiorców. Ma być platformą współpracy i wymiany doświadczeń pomiędzy różnymi środowiskami gospodarczymi.

W skład pierwszej kadencji Rady Gospodarczej przy Prezydencie Miasta Świnoujście weszli: Mariusz Strukowicz, Katarzyna Herba, Małgorzata Jaszkiewicz, Iwona Fogt-Busler, Andrzej Stolarek, Michał Szczodry, Dariusz Sowa, Grażyna Tosnowiec, Anna Tęcza, Dawid Szymański, Anna Pigulska, Julietta Stella Ciesielska, Elżbieta Jabłońska, Kazimierz Frukacz, Marcin Kosiński, Paweł Krzywda, Marianna Kotuniak, Zbigniew Sulżycki, Tomasz Salwin oraz Marcin Sołtysik.

Spotkania Rady mają odbywać się co najmniej raz na kwartał, a udział w jej pracach będzie społeczny – bez wynagrodzenia i diet.

Obsługę organizacyjną nowego gremium zapewni Wydział Rozwoju Gospodarczego i Obsługi Inwestorów Urzędu Miasta.


Beata Olszewska
Inspektor
Biuro Prezydenta Miasta


komentarzy: 81, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 81

Gość • Środa [03.06.2026, 09:58:41] • [IP: 92.118.165.***]

No jak, bez żadnych apanaży, przecież to niemożliwe.

Gość • Środa [03.06.2026, 10:01:25] • [IP: 91.44.67.***]

ciekawe czy potrafia krupnik ugotowc?

Gość • Środa [03.06.2026, 10:07:25] • [IP: 93.227.45.***]

Śmiechu warte …..

Gość • Środa [03.06.2026, 10:21:59] • [IP: 37.248.169.**]

To jakiś żart ? Sami przedsiębiorcy z" ciekawymi" historiami... Zaczyna się wydawanie pieniędzy na lewo i prawo

Gość • Środa [03.06.2026, 10:32:48] • [IP: 176.221.124.***]

Jak jest Jimmy to lodu wam nie zabraknie.

Gość • Środa [03.06.2026, 10:35:40] • [IP: 31.175.2.**]

Chyba ktoś mówi mądre rzeczy bo słuchacze mają problem ze zrozumieniem :-)))

Gość • Środa [03.06.2026, 10:35:52] • [IP: 91.94.27.**]

Nie wyglądają na zadowolone, rada społeczna🤭

Gość • Środa [03.06.2026, 10:43:49] • [IP: 93.159.63.***]

Dawid Szymań..ki to ten słynny biznesmen Jimi??

Gość • Środa [03.06.2026, 10:56:24] • [IP: 31.175.40.**]

To ci biznes...

Gość • Środa [03.06.2026, 11:29:41] • [IP: 37.31.134.**]

Ten Zbigniew nie ogarnia terenu wokół budynku Cechu?

Gość • Środa [03.06.2026, 11:35:26] • [IP: 91.94.14.***]

Skład rady mówi jasno jak wydać więcej państwowych pieniędzy w rejonie promenady.

Gość • Środa [03.06.2026, 11:36:29] • [IP: 78.9.235.***]

Kiedyś też były zespoły, rady, gremia, plenum, rozmowy, plany N-letnie, a co z tego wychodziło to wszyscy wiemy. Oczywiście życzę wszystkiego najlepszego, zdrówka i powodzenia ciału doradczemu.

Gość • Środa [03.06.2026, 11:56:29] • [IP: 37.31.132.**]

Jak widać na 1. zdjęciu ma byc ładnie. A LEPIEJ... będzie... ewentualnie po wyborach, jeśli dobrze wybierzecie w tym notorycznie eseldowsko-POlszewickim mieście.

Gość • Środa [03.06.2026, 11:57:52] • [IP: 46.112.217.***]

Czyli jak legalnie zalegalizować korupcję w samozadzie ?

Gość • Środa [03.06.2026, 12:06:30] • [IP: 46.112.204.**]

Hehe dobra ekipa :D ciekawe nazwiska :D

Gość • Środa [03.06.2026, 12:44:16] • [IP: 176.221.124.**]

Biznesmeni za dyche

Gość • Środa [03.06.2026, 13:04:59] • [IP: 88.156.233.**]

Co to się wyrabia w tym miasteczku. Czy już niema prezydenta i radnych.

Gość • Środa [03.06.2026, 13:14:22] • [IP: 176.221.124.***]

Sliczne Panie, prosimy o usmiech!!

Byznesmeny • Środa [03.06.2026, 13:27:46] • [IP: 95.171.194.***]

Janusze biznesu...

Gość • Środa [03.06.2026, 13:28:25] • [IP: 91.94.28.**]

Proponuję natychmiastowe powołanie Najwyższej Rady do spraw wschodu I zachodu Słońca. Zebrania każdego dnia, w godzinach wschodu i zachodu Słońca. Najwyższa Rada powinna współpracować że wszystkimi Radami powołanymi wcześniej i z Radami które powstaną w przyszłości. Należy też zdecydowanie podkreślić, że głos Najwyższej Rady jest decydujący we wszystkich sprawach, a to dlatego, że SŁOŃCE JEST NAJWAŻNIEJSZE!!

Gość • Środa [03.06.2026, 13:38:20] • [IP: 176.221.124.***]

Spoleczna, a kasiorka i tak będzie płynąć

Gość • Środa [03.06.2026, 13:41:52] • [IP: 185.210.39.**]

O cyrk przyjechał, będą występy

Gość • Środa [03.06.2026, 13:45:50] • [IP: 91.94.26.***]

Wzrok stęskniony za rozumem

Gość • Środa [03.06.2026, 13:56:53] • [IP: 31.175.4.**]

Raz na kwartal w roku 4 razy!! Blizej mieszkancow i ich spraw teraz po 2.5 roku czujecie juz ze nie ma wyjscia stad ta decyzja.

Palermo • Środa [03.06.2026, 14:02:29] • [IP: 145.224.74.**]

🤫😉 lodu nie zabraknie, oj nie zabraknie 😉🎯

Oglądasz 1-25 z 81
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Uderzył mężczyznę w głowę. 57-latek trafił do szpitala, sprawca jest nadal poszukiwany. Do poważnego zdarzenia doszło w piątkowe popołudnie w rejonie ulicy Konstytucji 3 Maja, przed budynkami znajdującymi się przy galerii Corso w Świnoujściu. Po uderzeniu w głowę 57-letni mężczyzna trafił do szpitala. Według nieoficjalnych informacji policja poszukuje sprawcy. Jak ustalili redaktorzy iswinoujscie.pl, do zdarzenia doszło około godziny 17.00. Wszystko wskazuje na to, że nie był to przypadkowy atak. Mężczyźni mogli się znać, a pomiędzy nimi doszło do konfliktu, który zakończył się użyciem przemocy ■