iswinoujscie.pl • Środa [03.06.2026, 09:53:27] • Świnoujście
Rada Gospodarcza już działa. Prezydent powołała 20-osobowy zespół

fot. Urząd Miasta Świnoujście
W Świnoujściu oficjalnie rozpoczęła działalność Rada Gospodarcza przy Prezydencie Miasta. To nowe ciało doradcze, które ma wspierać rozwój gospodarczy miasta i budować bliższą współpracę pomiędzy samorządem a lokalnymi przedsiębiorcami.
Prezydent Miasta podpisała zarządzenie o powołaniu Rady oraz zatwierdziła jej pierwszy skład. Do zespołu weszło 20 osób wyłonionych w drodze otwartego naboru.
Rada ma być miejscem rozmowy o przyszłości gospodarczej Świnoujścia. Jej zadaniem będzie opiniowanie pomysłów dotyczących rozwoju miasta, wspieranie działań inwestycyjnych oraz przedstawianie inicjatyw związanych z lokalną przedsiębiorczością.

fot. Urząd Miasta Świnoujście
Nowy organ ma także uczestniczyć w tworzeniu dokumentów strategicznych i wspierać promocję gospodarczą Świnoujścia w kraju i za granicą.
Władze miasta zaznaczają, że rada nie ma zastępować istniejących organizacji przedsiębiorców. Ma być platformą współpracy i wymiany doświadczeń pomiędzy różnymi środowiskami gospodarczymi.
W skład pierwszej kadencji Rady Gospodarczej przy Prezydencie Miasta Świnoujście weszli: Mariusz Strukowicz, Katarzyna Herba, Małgorzata Jaszkiewicz, Iwona Fogt-Busler, Andrzej Stolarek, Michał Szczodry, Dariusz Sowa, Grażyna Tosnowiec, Anna Tęcza, Dawid Szymański, Anna Pigulska, Julietta Stella Ciesielska, Elżbieta Jabłońska, Kazimierz Frukacz, Marcin Kosiński, Paweł Krzywda, Marianna Kotuniak, Zbigniew Sulżycki, Tomasz Salwin oraz Marcin Sołtysik.
Spotkania Rady mają odbywać się co najmniej raz na kwartał, a udział w jej pracach będzie społeczny – bez wynagrodzenia i diet.
Obsługę organizacyjną nowego gremium zapewni Wydział Rozwoju Gospodarczego i Obsługi Inwestorów Urzędu Miasta.
Beata Olszewska
Inspektor
Biuro Prezydenta Miasta
No jak, bez żadnych apanaży, przecież to niemożliwe.
ciekawe czy potrafia krupnik ugotowc?
Śmiechu warte …..
To jakiś żart ? Sami przedsiębiorcy z" ciekawymi" historiami... Zaczyna się wydawanie pieniędzy na lewo i prawo
Jak jest Jimmy to lodu wam nie zabraknie.
Chyba ktoś mówi mądre rzeczy bo słuchacze mają problem ze zrozumieniem :-)))
Nie wyglądają na zadowolone, rada społeczna🤭
Dawid Szymań..ki to ten słynny biznesmen Jimi??
To ci biznes...
Ten Zbigniew nie ogarnia terenu wokół budynku Cechu?
Skład rady mówi jasno jak wydać więcej państwowych pieniędzy w rejonie promenady.
Kiedyś też były zespoły, rady, gremia, plenum, rozmowy, plany N-letnie, a co z tego wychodziło to wszyscy wiemy. Oczywiście życzę wszystkiego najlepszego, zdrówka i powodzenia ciału doradczemu.
Jak widać na 1. zdjęciu ma byc ładnie. A LEPIEJ... będzie... ewentualnie po wyborach, jeśli dobrze wybierzecie w tym notorycznie eseldowsko-POlszewickim mieście.
Czyli jak legalnie zalegalizować korupcję w samozadzie ?
Hehe dobra ekipa :D ciekawe nazwiska :D
Biznesmeni za dyche
Co to się wyrabia w tym miasteczku. Czy już niema prezydenta i radnych.
Sliczne Panie, prosimy o usmiech!!
Janusze biznesu...
Proponuję natychmiastowe powołanie Najwyższej Rady do spraw wschodu I zachodu Słońca. Zebrania każdego dnia, w godzinach wschodu i zachodu Słońca. Najwyższa Rada powinna współpracować że wszystkimi Radami powołanymi wcześniej i z Radami które powstaną w przyszłości. Należy też zdecydowanie podkreślić, że głos Najwyższej Rady jest decydujący we wszystkich sprawach, a to dlatego, że SŁOŃCE JEST NAJWAŻNIEJSZE!!
Spoleczna, a kasiorka i tak będzie płynąć
O cyrk przyjechał, będą występy
Wzrok stęskniony za rozumem
Raz na kwartal w roku 4 razy!! Blizej mieszkancow i ich spraw teraz po 2.5 roku czujecie juz ze nie ma wyjscia stad ta decyzja.
🤫😉 lodu nie zabraknie, oj nie zabraknie 😉🎯