www.slonecznie.pl • Czwartek [30.07.2009, 07:27:02] • Świat

Majorka – perła Balearów

Majorka – perła Balearów

fot. www.slonecznie.pl

Lato w zasięgu ręki! Zaledwie 3 godziny lotu dzielą Państwa od tej fascynującej wyspy, uważanej przez wielu za najpiękniejszą w basenie Morza Śródziemnego. Majorka - perełka Balearów - kryje w sobie wiele niespodzianek. Zaskakuje różnorodnością krajobrazu: na zachodzie dominuje skaliste wybrzeże oraz szczyty sięgające ponad 1000 metrów nad poziomem morza. Na wschodzie ciszą i spokojem tchną przepiękne plaże ukryte wśród malowniczych zatoczek. Palma de Mallorca - stolica wyspy - to miasto pełne zabytków, gdzie gotycka architektura słynnej katedry harmonizuje z kolorową i pełną temperamentu teraźniejszością. Warto również poznać wnętrze wyspy skryte wśród drzew migdałowych ze wspaniałą atmosferą. Majorka zaskakuje i zadziwia... tu każdy znajdzie swój mały, prywatny raj.

Właśnie tą wyspę wybrał Chopin na swój kilkumiesięczny pobyt z George Sand, czego dowody można znaleźć w malowniczej górskiej wiosce Valdemossa. Tu tak jak on kiedyś, można się przejść w ciszy i spokoju zielonymi ogrodami jak i wąskimi uliczkami z innej epoki.
Z Valdemossy niedaleko jest do Soller i Port Soller, uroczej miejscowości otoczonej przez góry. Można tu dotrzeć autem łatwiejszą drogą w ciągu kilku minut przez płatny tunel, lub też jechać prawie godzinę krętą serpentyną przeprawiając się przez góry.

Majorka – perła Balearów

fot. www.slonecznie.pl

Zachód słońca powinniście Państwo zobaczyć znad przylądka Formentor, który bardziej zdaje się przypominać Norwegię, niż Hiszpańską Majorkę. Prowadzi tu stroma, kręta droga, która jednak po przeprawie przez góry z Valdemossy i Port Soller, nie powinna już wydawać się trudna.

Zupełnie inna jest część południowa i wschodnia wyspy. Jadąc wzdłuż wybrzeża można znaleźć mnóstwo małych piaszczystych plaż, które jeśli mamy szczęście (lub jest poza sezonem) możemy mieć tylko dla siebie. Na południu wyspy znajdziemy wiele miejsc, gdzie morze ma piękny pocztówkowy błękitny kolor.

Majorka – perła Balearów

fot. www.slonecznie.pl

Jednak Majorka to nie tylko malownicza przyroda i piękne plaże. Wielbiciele rozrywek zarówno dziennych jak i nocnych, powinni koniecznie wybrać na swoje miejsce pobytu miejscowość Playa De Palma lub El Arenal, które to tworzą właściwie jeden duży kurort. Tu zabawa się nie kończy – w dzień na plaży a w wieczorem w jednym z dziesiątek pubów, barów lub dyskotek. Każdy znajdzie coś dla siebie, dyskoteki małe, duże, z muzyką Hiszpańską, Soul, Dance czy House. Komu to nie wystarczy, może pojechać darmowymi busami do klubów w odległej od kilkanaście kilometrów stolicy wyspy Palma De Mallorca. Tu znajdziecie kluby na najwyższym światowym poziomie jak Titos lub Abraxas (była Pacha), jednak przygotujcie więcej gotówki (drinki po kilkanaście Euro J ).

Źródło: https://www.iswinoujscie.pl/artykuly/10509/