iswinoujscie.pl • Poniedziałek [22.02.2010, 01:06:33] • Polska

KULTURA POLAKÓW

KULTURA POLAKÓW

fot. Aleksandra Hernik

Wydaje się, że w dzisiejszych czasach, kultura wśród nas jest na pierwszym miejscu, że jest czynnikiem, o który dbamy i staramy się być życzliwymi i miłymi na każdym kroku. Pozory mylą i to bardzo!

Coraz częściej spotykamy się z ludzkim (przepraszam, za wyrażenie), chamstwem i prostactwem!
Wystarczy, wsiąść do tramwaju, autobusu, pójść do sklepu, do lekarza, itd. Ludzie przepychają się, ubliżają, dosłownie wpychają się w kolejki, nie zwracając uwagi na inne osoby, a jeśli już ktoś zwróci im uwagę, to są na tyle bezczelni, że potrafią zrobić awanturę na ''pół sklepu".

Ja sama ostatnio miałam taką sytuację. Czekałam w kolejce do lekarza. Byłam u progu wytrzymałości. Gorączka, obolałe ciało, cieknący nos. Kiedy nadeszła moja kolej, nagle znikąd pojawiła się Pani, która zadowolona, tanecznym krokiem, po prostu weszła do do gabinetu, nie pytając, czy może, nie zwracając na mnie uwagi. Nie wytrzymałam..., weszłam do pokoju i jak nigdy dotąd, wyprosiłam ''uprzejmą pacjentkę'' i dałam kilka cennych rad na przyszłość. Usłyszałam tylko, jaka to młodzież jest nie uprzejma w dzisiejszych czasach. Zostawiłam to bez komentarza..., nie miałam siły na słowne potyczki.

Po takich wydarzeniach nasuwa mi się jedna myśl..., ludzie nie bądźmy hipokrytami! Nie oceniajmy innych, zacznijmy od siebie, swojego zachowania, a przede wszystkim dbajmy o naszą kulturę..., kulturę osobistą!!

A.H.

Źródło: https://www.iswinoujscie.pl/artykuly/13076/