iswinoujscie.pl • Piątek [01.04.2011, 15:43:58] • Świnoujście

Strażacy kupią detektory gazowe

Strażacy kupią detektory gazowe

fot. Sławomir Ryfczyński

Nowy prezydent Świnoujścia Leszek Szaciłło nie jest sknerą. Najlepszym na to dowodem jest to, że przekazał strażakom pieniądze na sprzęt. I to nie z budżetu miasta ale z własnej kieszeni! Czek na osiem tysięcy złotych odebrał zastępca komendanta świnoujskiej straży.

Prezydent Szaciłło swój gest tłumaczy szacunkiem dla pracy strażaków. - To oni ratują nasze życie. Strzegą naszych domów i zakładów pracy. Muszą być w ciągłej gotowości - mówi Szaciłło.



Strażacy już wiedzą na co wydadzą pieniądze. Będą to dwa detektory wielogazowe. Jeden trafi na posterunek na Uznamie a drugi dostaną strażacy z Warszowa. Urządzenia te służą do wykrywania niebezpiecznych gazów, które stanowią zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi.

Źródło: https://www.iswinoujscie.pl/artykuly/17578/