Jak tłumaczy Robert Karelus, edukacyjny plac zabaw, który powstaje w Parku Zdrojowym nie jest małym placem, jakie funkcjonują w naszym mieście, jak chociażby przy ulicy Krzywoustego, miejskiej pływalni czy placem wewnątrzosiedlowym.
- To duża, dwuetapowa inwestycja, obejmująca swym obszarem trójkąt o powierzchni aż 14. Hektarów! – dodaje. – Do dnia 10. sierpnia powinien, zgodnie z umową, zakończyć się pierwszy etap budowlany, obejmujący swym zakresem prace rozbiórkowe, przebudowę oświetlenia, roboty drogowe ścieżek i alejek, które wykonane zostaną z granitu i nawierzchni mineralnej. Zostaną też dokonane nowe nasadzenia, montaż małej architektury. Zlokalizowana tam zostanie murowana toaleta, w której znajdzie się nawet przewijak dla niemowląt.
Dopiero drugim etapem, zakończonym w przyszłym roku będzie zakup i montaż urządzeń rekreacyjno edukacyjnych. Jednym z jego elementów będzie dendrologiczna ścieżka edukacyjna. Oprócz urządzeń rekreacyjnych typu huśtawki, ślizgawki itp., umieszczone zostaną tam również tablice informacyjno-edukacyjne tak, aby można było w ciekawy sposób przekazywać informacje o walorach przyrodniczych i związkach człowieka z naturą. Dzieci poprzez interaktywną zabawę będą uczyły się o przyrodzie parku i jej ochronie.
- Podobne tablice informacyjno-edukacyjne staną również, w ramach tego projektu, po obu stronach przystani promowej „Karsibór” oraz przy wejściu na plażę na wyspach Wolin (ul. Ku Morzu) i Uznam (na przedłużeniu ul. E. Gierczak) – dodaje R. Karelus. – Zgodnie z umową na dofinansowanie obiektu całość inwestycji powinna zostać zakończona do wiosny przyszłego roku.