- Chodniki, ścieżki rowerowe należące do miasta odśnieżane są po każdym opadzie śniegu. Uprzątania śniegu prowadzone jest w kolejności począwszy od najbardziej uczęszczanych ścieżek, chodników i ulic. Służby Remondisu na bieżąco jeżdżą po mieście i sprawdzają sytuację – zapewnia Hanna Lachowska z Biura Informacji i Konsultacji Społecznych Urzędu Miasta.
Co jednak w przypadku, gdy chodnik, lub ścieżka dla rowerów są zasypane?
- Rowerzyści mogą korzystać z chodnika w przypadku, gdy jazda po jezdni stanowi dla nich zagrożenie; np. w przypadku trudnych warunków pogodowych. Podobnie jest w sytuacji, gdy piesi chodzą po ścieżce dla rowerów, z tą różnicą, że piesi nie mogą oczywiście poruszać się po jezdni. Pozostaje im więc jedynie możliwość skorzystania ze ścieżki dla rowerów – tłumaczy st. sierż. Dorota Małysa z KMP w Świnoujściu.
Podsumowując, zarówno piersi, jak i rowerzyści muszą brać pod uwagę to, że z racji warunków pogodowych mogą spotkać na swojej drodze rowerzystę/pieszego, mimo że przeznaczenie „pasa ruchu” jest zupełnie inne.