iswinoujscie.pl • Poniedziałek [27.01.2014, 20:53:01] • Świnoujście
Podtrucie tlenkiem węgla. Jedna osoba w szpitalu

fot. Sławomir Ryfczyński
Tlenkiem węgla podtruła się mieszkanka bloku przy ulicy Konstytucji 3 Maja 47. 15- latka trafiła do szpitala, była przytomna. Na miejscu zdarzenia oprócz straży pożarnej pojawiło się pogotowie ratunkowe.
- Do zdarzenia doszło 26 stycznia kilka minut pod godzinie dwudziestej. Działania straży pożarnej polegały na przewietrzeniu mieszkania, oraz zmierzeniu stężenia tlenku węgla w pomieszczeniach. Stwierdzono śladowe ilości . W akcji wziął udział jeden samochód straży pożarnej- informuje rzecznik straży pożarnej Marek Boratyński.

fot. Sławomir Ryfczyński
Tlenek węgla co roku na terenie całej Polski zabija kilkadziesiąt osób. Największe zagrożenie stanowią stare piecyki gazowe, ale nie tylko, pamiętajmy o tym, aby dbać o wszelkiego rodzaju piece i kominki oraz czyścić przewody wentylacyjne, dzięki takim działaniom unikniemy niezwykle niebezpiecznych zatruć.