iswinoujscie.pl • Środa [30.04.2014, 09:12:09] • Świnoujście
Pęka budynek przy ulicy Konstytucji 3 Maja! Mieszkańcy boją się, że blok runie. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński
Mieszkańcy boją się spać w uszkodzonym bloku przy ulicy Konstytucji 3 Maja 2. Pęknięcia widoczne są w całym budynku, na klatce oraz w mieszkaniach. Tuż obok trwają prace przy budowie galerii handlowej. Na skutek, których obiekt mieszkalny zaczął pękać - Budynek może runąć w każdej chwili – mówi nam zaniepokojony mieszkaniec bloku.
W sumie w budynku znajduje się sześć mieszkań, sklep i kantor.
Na ścianach w całym budynku pojawiły się niepokojące rysy świadczące o pęknięciach. Problem pojawił się gdy w listopadzie ubiegłego roku podczas prac rozbiórkowych na jezdnię runął ogromny fragment ściany. Wstrząs był naprawdę spory.

fot. Sławomir Ryfczyński
Teraz w mieszkaniu jak zostawię drzwi to same się one otwierają, budynek jest tak przechylony. Obiecano nam, że wszystkie usterki zostaną usunięte, klatka zostanie wyremontowana, dach będzie naprawiony. Planowane jest, aby pęknięcia spiąć specjalnymi klamrami. Wykonane były ekspertyzy kominów oraz rur gazowych. Jednak jak będzie to się okaże- mówi portalowi iswinoujscie.pl mieszkaniec bloku.

fot. Sławomir Ryfczyński
Zaniepokojony całą sytuacją lokator przypomina również, że mieszkania tracą na wartości, ale najgorsze w tym wszystkim jest to, że budynek grozi zawaleniem, a niektórzy specjaliści budowlani twierdzą, że próba ewentualnego usunięcia usterki niczego nie zmieni, ponieważ budynek już pękł.