Kamil Zwierzchowski • Wtorek [02.12.2014, 07:59:07] • Świnoujście

Bo trzeba marzyć - Piaskiem w raka

Bo trzeba marzyć - Piaskiem w raka

fot. Organizator

Fundacja Trzeba Marzyć już od ponad ośmiu lat spełnia marzenia ciężko chorych dzieci. Do tej pory pozwoliła wielu podopiecznym na chwilę zapomnieć o trudach zmagania się z chorobą. Kolejne dzieci nadal czekają, by uwierzyć, że marzenia naprawdę się spełniają.

Fundacja spełnia marzenia dzieci cierpiących na choroby zagrażające ich życiu. Powstała we wrześniu 2006 roku i od tego czasu spełniła ponad 500marzeń. Wśród nich były dzieci marzące o samochodzie na akumulator lub laptopie, chłopcy marzący o byciu żołnierzem czy też
policjantem, oraz dziewczynki pragnące zostać księżniczką.

Wszystkie te marzenia udaje nam się spełnić dzięki ludziom dobrej woli oraz instytucjom, których przedstawiciele włączają się w magiczną moc spełniania marzeń. Fundacja nie zatrudnia żadnego personelu, a wszystkie pozyskane środki przeznacza na spełnianie marzeń ciężko chorych dzieci.

Jestem Wolontariuszem i Prezesem Fundacji Trzeba Marzyć, którą wraz z grupą przyjaciół założyliśmy kilka lat temu. Projekt „Piaskiem w raka” to inicjatywa jedyna w swoim rodzaju - założeniem jest przejście wzdłuż wybrzeża Bałtyku, pokonując w ten sposób ponad 550 km. Liczę na znalezienie sponsora, który wpłaci za każdy przebyty kilometr określoną kwotę pieniędzy. Aby nie była to kwota zbyt wysoka, zakładamy, iż „ceną” 1 km będzie 10 złotych.

Przy okazji liczymy na to, że akcja przyciągnie inne chcące pomóc w spełnianiu marzeń osoby lub firmy, które powiększą pulę pieniędzy. Każda pozyskana kwota pozwoli spełnić kolejne dziecięce marzenia, a przemarsz ma również nagłośnić cierpienie dzieci, ich marzenia i możliwość spełnienia tych najskrytszych, by dać nadzieję, na spełnienie tego wielkiego o zdrowiu. Chcemy tym gestem pokazać również, że spełniamy marzenia, prosimy o wsparcie, ale dajemy od siebie też coś więcej niż tylko poświęcony czas i zaangażowanie. Podejmujemy wyzwania, by wywołać uśmiech na twarzach kolejnych chorych dzieci.

Przejście planuję na środek zimy, rozpoczynając w Święta Bożego Narodzenia i kończąc po Nowym Roku, bez przerw, z noclegami organizowanymi na plaży, pod namiotem. Można powiedzieć, ze będzie to przejście bez „zawijania do portów”, ale rzecz jasna będę musiał przenikać przez cywilizację, której na niektórych odcinkach nie sposób ominąć. Posiadam już niezbędne zgody na przejście oraz biwakowanie w obrębie plaży. Znalazły się również zaprzyjaźnione firmy gotowe wspomóc organizacyjnie całość projektu.

Pozostaje zatem znaleźć sponsora i poprosić życzliwe osoby o dopingowanie akcji oraz wsparcie spełnienia kolejnych dziecięcych marzeń.

Źródło: https://www.iswinoujscie.pl/artykuly/34681/