iswinoujscie.pl • Poniedziałek [05.01.2015, 18:23:10] • Świnoujście

Serce Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy bije już na placu Wolności

 Serce Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy bije już na placu Wolności

fot. Kamil Zwierzchowski

Na sześć dni przed finałem wolontariusze i sztab WOŚP w Świnoujściu zameldowali swoją gotowość do wielkiego grania w ramach orkiestry pod dyrekcją Jurka Owsiaka. W poprzednich latach wolontariusze ze światełkami w rękach kojarzyli się z ostatnim akordem finału – światełkiem do nieba. Tym razem wszyscy wznieśli ku górze jarzące się lampki na znak startu do wielkiego grania. Pośrodku kręgu który utworzyli na Placu Wolności rozświetliło się wielkie serce. Pozostanie z nami do początku przyszłego tygodnia.

W symbolicznym rozświetleniu wielkiego serca wzięli udział nie tylko organizatorzy i wolontariusze finału. Równie ważna była obecność mieszkańców.

 Serce Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy bije już na placu Wolności

fot. Kamil Zwierzchowski

- „Chcemy by wszyscy poczuli już klimat tego co będzie się działo w naszym mieście w ciągu najbliższych dni”- mówiła szefowa świnoujskiego sztabu WOŚP harcmistrz Iwona Postuka. Rozświetlenie serca spotkało się z zainteresowaniem mediów. Nie brakowało fotoreporterów ani kamer telewizyjnych. Zanim zapłonęły światła na wielkim sercu przypomniano cel tegorocznej akcji. W ramach finałowych imprez zbierać będziemy w tym roku środki dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godną opiekę medyczną dla seniorów. Imprezy programowe w Świnoujściu odbywać się już będą w czwartek i piątek. W czwartek będzie to spektakl na scenie MDK (godz. 18.00), a w piątek teatr dla dzieci w Miejskiej Bibliotece Publicznej (godz.11.00). Przed finałem czeka nas jeszcze wielki bal charytatywny oraz kram rzeczy dziwnych. Szczegółowy program wszystkich imprez znajdziecie na www.wosp.swinoujscie.pl

 Serce Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy bije już na placu Wolności

fot. Kamil Zwierzchowski

Radość z rozpoczęcia koncertu wielkiej orkiestry serc, wolontariusze wyrazili wznosząc do góry świecące czerwone serduszko. Po raz pierwszy też, w czasie 23 finału Świnoujście usłyszało gromkie „siema!” z kilkuset gardeł.

Źródło: https://www.iswinoujscie.pl/artykuly/35157/