iswinoujscie.pl • Wtorek [06.01.2015, 20:23:37] • Świnoujście

Świnoujscy muzycy – mieszkańcom – w ramach WOŚP!

Świnoujski finał XXIII Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy tworzą świnoujścianie. To stwierdzenie nie zaskakuje, można nawet powiedzieć, że to banał. Ale oprócz sztabu i zastępu wolontariuszy warto zwrócić uwagę na inicjatywę świnoujskich muzyków. Radek Dobke ogłosił właśnie na swoim profilu Facebook , że w najbliższą niedzielę, między godziną 16.00, a 19.00 świnoujścianie opanują scenę Miejskiego Domu Kultury. Warto tam wtedy być!

Do inwazji na salę teatralną drogę tubylcom przetrze Capoeira Świnoujście. To grupa, która prezentuje mniej znaną brazylijską szkołę walki łączącą w sobie walkę muzykę, taniec, akrobatykę i grę. Koncert będzie także okazją do podziwiania naszego „eksportowego” chóru. Wokaliści Logosu to laureaci wielu prestiżowych nagród na ogólnopolskich przeglądach.

Świnoujski koncert połączy klasykę bell canto z tym co – zdawałoby się –połączyć się z nią nie da. Ale WOŚP łączy nie tylko ludzi ale i gatunki sztuki, którą wykonują! Obok Logosu na scenie zamontują się również… raper Siwuz 2’Sz oraz dżemujący zestaw w składzie Jammoholics - improwizacje - w składzie z (m.in.) Katarzyną Leśniewską, Miłoszem Brzeziskim, Przemkiem Krawczyńskim, Patrykiem Jamrozem, Krystianem Ulaczykiem oraz Radkiem Dobke. Wykonawcy i organizatorzy zapraszają!

Źródło: https://www.iswinoujscie.pl/artykuly/35168/