UNIVERSAL MUSIC • Piątek [30.11.2018, 08:12:14] • Polska

TULIA - prezentuje teledysk do nowego, autorskiego singla

Niepowtarzalna i zjawiskowa TULIA! Prezentuje teledysk do autorskiego utworu „Pali się”, który promuje wersję deluxe debiutanckiego albumu zespołu.

Inspiracją dla klipu był jeden z najpiękniejszych filmów ostatnich lat „Zimna Wojna” Pawła Pawlikowskiego.

Tekst piosenki posłużył jako materiał na scenariusz teledysku, którego akcja rozgrywa się w remizie strażackiej położonej w Łachowie. Bohaterami są aktorzy-strażacy oraz zespół Tulia.

Czy będzie pożar ?!

„Pali się” – bardzo rockowa i bujająca piosenka z cudownie melodyjnym refrenem. Jedni słyszą w tym utworze The White Stripes, drudzy Breakout, a jeszcze inni Led Zeppelin. Kto ma rację? Nie wiemy, ale z całą pewnością zostaje w głowie długi czas.

W najbliższą sobotę, 24 listopada, Tulia zaśpiewa utwór „Pali się” na żywo w półfinale The Voice of Poland. Początek programu w TVP2 o godz. 20:10.

Wersja deluxe debiutanckiego albumu swoją premierę cyfrową miała 9 listopada. Na półkach sklepowych dostępna od 16 listopada.

W wersji winylowej album w sklepach pojawi się 30 listopada. Będzie to 2 LP, z czego każda płyta jest w innym kolorze i posiada wyjątkowy oraz niepowtarzalny wzór. To absolutnie unikatowe i kolekcjonerskie wydanie.

Winyl można już zamawiać: https://www.empik.com/tulia-2-deluxe-edition-tulia,p1218988609,muzyka-p

Na podwójnym krążku znalazło się 20 utworów, z czego aż 5 to nowe, autorskie kompozycje, które potwierdzają niesamowity potencjał twórczy grupy. W dwóch piosenkach można usłyszeć tak znakomitych artystów jak Kasia Kowalska czy wirtuoz akordeonu Marcin Wyrostek.

Patronat nad wersją deluxe albumu, objęli: Twój Styl, allaboutmusic.pl, Tygodnik Przegląd, wyspa.fm, Multikino, Kino Polska Muzyka, naszemiasto.pl, Co Jest Grane 24.

W rok od spektakularnego debiutu, zespół TULIA wystąpił podczas Gali FRYDERYKI 2018 u boku Natalii Nykiel i Pianohooligana, wydał swój debiutancki album (25 maja 2018), zdobył TRZY nagrody podczas 55. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu oraz wystąpił u boku Kasi Kowalskiej podczas Top Of The Top Sopot Festiwal 2018 i na Lato z Radiem Festiwal 2018 w Gdyni.

Teledyski:
„Enjoy the Silence” – cover Depeche Mode https://youtu.be/6PqleeOdXGo

„Nieznajomy” – cover Dawid Podsiadło https://youtu.be/-00Y3RosluQ

„Jeszcze Cię nie ma” – autorski utwór https://youtu.be/69OYpJko3oQ

„Wstajemy już” – autorski utwór https://youtu.be/S_9i88SpKns

Oficjalny fanpage na FB: https://www.facebook.com/Tulia-188846645006097/

Oficjalny Instagram: https://www.instagram.com/tulia.bandofficial/

Źródło: https://www.iswinoujscie.pl/artykuly/57383/