iswinoujscie.pl • Wtorek [30.06.2020, 22:59:57] • Świnoujście

Mieszkańcy nie bójcie się! Wojewódzka Stacja Sanitarno - Epidemilogiczna ZAPRZECZA plotkom o zamkniętych ośrodkach!

Mieszkańcy nie bójcie się! Wojewódzka Stacja Sanitarno - Epidemilogiczna ZAPRZECZA plotkom o zamkniętych ośrodkach!

fot. Andrzej Ryfczyński

Od kilku dni redakcja iswinoujscie.pl zasypywana jest emailami i telefonami od zaniepokojonych mieszkańców i turystów. Krążą bowiem plotki o zakażonych osobach i w związku z tym zamykanych obiektach turystycznych. Sprawdziliśmy te informacje zarówno u właścicieli obiektów, jak i przede wszystkim w Wojewódzkiej stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Szczecinie.

- Dzisiaj dowiedziałem się o 2-3 zamkniętych hotelach/ośrodkach w Świnoujściu i ludziach na kwarantannie z podejrzeniem zakażenia COVID-19. Zdaje się, że krótkowzroczność, bezmyślne działania Urzędu Miasta, który w czasach pandemii podjął się dodatkowej promocji miasta + lobby hotelarskie, zaczyna zbierać żniwo tego co nieuniknione. Czy moglibyście zbadać sprawę swoimi "kanałami" i nagłośnić sprawę, której dotychczas nikt nie poruszył? Zdaje się, że będzie to "turystyczna, odstraszająca bomba" i na rękę będzie ukrywanie takich wiadomości przez władze, ale ufam że jako niezależne, dociekające prawdy media opublikujecie fakty na ten temat - napisał pan Janusz.

Redakcja portalu iswinoujscie.pl zwróciła się do Małgorzaty Kapłan rzecznika prasowego WSSE w Szczecinie. Jaką odpowiedź otrzymaliśmy?

- PSSE w Świnoujściu nie wprowadzała żadnej kwarantanny w obiektach/hotelach/ośrodkach.

Również Joanna Ścigała p.o. kierownika Biura Informacji i Konsultacji Społecznych UM Świnoujście zaprzecza doniesieniom o zakażeniu koronawirusem opisanym przez czytelnika.

- W odpowiedzi na Pana zapytanie, uprzejmie informuję, że nie są to potwierdzone informacje. Przed udzieleniem informacji rozmawiałam z Dyrektor PSSE w Świnoujściu. Ponadto wszystkie obiekty hotelowe poinformowane są o procedurach w przypadku podejrzenia wystąpienia koronawirusa.


źródło: www.iswinoujscie.pl

Źródło: https://www.iswinoujscie.pl/artykuly/66159/