iswinoujscie.pl • Środa [01.07.2020, 10:00:57] • Świnoujście

Promenada w nowej odsłonie

Promenada w nowej odsłonie

fot. Urząd Miasta Świnoujście

W połowie czerwca do użytku mieszkańców i turystów oddano Promenadę Historyczną. Jest to drugi etap projektu pn.:”Kurort Nadmorski – nowa wizja przestrzeni publicznej.” W pierwszym etapie wykonano Promenadę Zdrowia, a w czerwcu oddano do użytku Promenadę Historyczną.

Nowa promenada prezentuje się imponująco i stała się wygodnym i atrakcyjnym miejscem do spacerów i odpoczynku o każdej porze roku. W ramach projektu uzbrojono teren, poprzez wykonanie sieci sanitarnej, wodociągowej oraz kanalizacji deszczowej wyposażonej w zbiorniki retencyjne pozwalające na wykorzystanie wody opadowej do podlewania zieleni. Poprowadzono nową instalację elektryczną oświetlenia. Na całej długości wymieniono nawierzchnię z betonowych płyt, którą urozmaicają wtopione w nawierzchnię ślady zwierząt oraz oznaczenia nazw ulic, a dzięki zastosowaniu różnych kształtów i kolorów stworzyła oryginalną kompozycję.

Wybudowano nowe elementy infrastruktury: tężnie solankowe, fontanny, elementy małej architektury - ławki, stoły, nowe oświetlenie, w tym nowość – ringi świetlne, które prezentują się naprawdę widowiskowo. Wykonano parasole miejskie tzw. zacieniacze. Na użytkowników czekają wygodne ławki z wysokim oparciem, stojaki na rowery. Całości dopełniła zieleń przybierając ciekawe formy i kolory.

Koszt przebudowy wyniósł - 18 320 927,91 (UE 7 313 060, budżet Miasta 11 007 867,91). Czas trwania inwestycji 2019 – 2020 rok.

źródło: www.swinoujscie.pl

Źródło: https://www.iswinoujscie.pl/artykuly/66176/