iswinoujscie.pl • Poniedziałek [22.11.2021, 19:35:48] • ¦winouj¶cie

Worek medali dla karateków ze ¦winouj¶cia! Wielki sukces na Mistrzostwach ¦wiata i Europy

Dużym sukcesem mog± pochwalić się karatecy ze ¦winouj¶cia. Z ostatnich Mistrzostw ¦wiata i Europy przywieĽli aż sze¶ć medali.

W miniony weekend, 19 i 20 listopada w Krakowie odbyły się Mistrzostwa ¦wiata w Karate Kyokushin. Wzięło w nich udział prawie 700 zawodników z 32 krajów. W¶ród nich byli także ¶winouj¶cianie. Reprezentanci ¦winoujskiej Akademii Karate Kyokushin zdobyli na M¦ dwa srebrne medale.

Jak informuje rzecznik prezydenta miasta, Jarosław Jaz tytuł wicemistrzyni ¶wiata przypadł Aleksandrze Karpuk w kumite +65 kg, a także czwarte miejsce w kata oraz puchar za największe serce do walki w¶ród zawodników całych M¦, z tytułem wicemistrzyni ¶wiata (mistrzyni Europy) w kata 12-14 lat wróciła Natalia Molenda.

To jednak nie był koniec sukcesów.

Z informacji miasta wynika, że kolejne tytuły zdobyli: Amelia Sawicka (br±zowy medal na ME) i 5 miejsce na M¦ w kata, Kuba Wroniak (br±zowy medal na ME) i 5 miejsce na M¦ kumite +75 kg, Piotr Sujka (br±zowy medal na ME w kumite) i 5 miejsce na M¦ w kata. Mateusz Słowiński był dwukrotnie pi±ty na ME i M¦ w kumite - 75kg.

¬ródło: https://www.iswinoujscie.pl/artykuly/73167/