iswinoujscie.pl • Środa [12.01.2022, 11:38:37] • Świnoujście

Przewidzieli taką możliwość, ale nie skorzystają?

Przewidzieli taką możliwość, ale nie skorzystają?

Park handlowy( fot. Urząd Miasta Świnoujście )

Po opublikowanym przez nas niedawno artykule o kolejnym targowisku, które może powstać na miejskiej działce przy ulicy Bałtyckiej, miasto zapewnia, że nie planuje takiej inwestycji.

Po opublikowanym przez nas niedawno artykule o kolejnym targowisku, magistrat przysłał „wyjaśnienie.” Chodzi o działkę przy ul. Bałtyckiej, na której jest miejsce na centrum usługowo-handlowo-rekreacyjne, w tym na kolejne miejskie targowisko.

Jarosław Jaz, rzecznik prezydenta Świnoujścia pisze, że plan zagospodarowania przestrzennego dopuszcza na terenie oznaczonym CM/U.II.A.03 o powierzchni 2,6783 ha lokalizację centrum usługowo-handlowo-rekreacyjnego w tym wielkopowierzchniowego obiektu handlowego - miejskiego targowiska o powierzchni użytkowej części handlowej do 5 tys. metrów kw. oraz zespołu sportowo-rekreacyjnego o powierzchni użytkowej do 10 tys. m kw. (hala sportowo-widowiskowa wraz z zapleczem).

Przewidzieli taką możliwość, ale nie skorzystają?

fot. Urząd Miasta Świnoujście

Rzecznik Janusza Żmurkiewicza zapewnia jednak, że miasto nie ma w planach inwestycyjnych budowy drugiego targowiska miejskiego.

- Co więcej, żaden z wymienionych w planie zagospodarowania obiektów nie znajduje się obecnie w planach inwestycyjnych miasta – dodaje Jarosław Jaz. – Trwa natomiast postępowanie przetargowe na wybór oferenta budowy parkingu na działce przy ul. Bałtyckiej. Oferty można składać do 14 stycznia. Na parkingu planowanych jest 96 miejsc dla samochodów.

Źródło: https://www.iswinoujscie.pl/artykuly/73717/