iswinoujscie.pl • Sobota [18.06.2022, 13:03:30] • Świnoujście

Cała Europa w upale. Świnoujście zachowa termiczny komfort. W niedzielę już chłodniej!

Cała Europa w upale. Świnoujście zachowa termiczny komfort. W niedzielę już chłodniej!

www.msn.com/pl-pl/pogoda/mapy-pogody( fot. iswinoujscie.pl )

Nie mamy co narzekać bo w w wielu miejscach na południu Europy wdarło się powietrze o temperaturze przekraczającej 50 stopni. Hiszpańska agencja meteorologiczna AEMET potwierdziła - tak gorącego czerwca nie było od 1981 roku! W naszej części Europy nie jest aż tak upalnie ale ostrzeżeń nie można bagatelizować; Na podstawie ostrzeżenia meteorologicznego przekazanego przez IMGW-PIB BMPM w Gdyni, Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Szczecinie ostrzega przed wystąpieniem upałów na terenie 4 powiatów województwa zachodniopomorskiego. Najgoręcej będzie na terenie powiatów choszczeńskiego, gryfiński, myśliborskiego i pyrzyckiego.

W takiej sytuacji Świnoujście jest na szczęście w uprzywilejowanej sytuacji. Chłodząca bryza znad Bałtyku sprawi, że odczuwalna temperatura w sobotę wzrośnie do maksymalnie 27 stopni. W niedzielę ma być już chłodniej niż na południu regionu, do maksymalnie 20 stopni.

Pocieszający dla wyspiarzy jest fakt, że obecnie nie ma u nas mowy o nowych rekordach temperatur. Przypomnijmy, że odnotowano wtedy, najwyższe od 238 lat wskazania termometrów W Świnoujściu było wówczas 37,8 stopni Celsjusza w cieniu! Powrót do tamtych, ekstremalnych upałów na razie nam nie grozi. Butelka wody w torbie podczas spacerów i na zakupach zawsze jednak może się przydać!

Źródło: https://www.iswinoujscie.pl/artykuly/75579/