iswinoujscie.pl • Sobota [12.11.2022, 19:29:54] • Świnoujście

Mieszkaniec: Odwieczny problem dla pracowników portu oraz ochrony na bramach Portu i Orlenu

Mieszkaniec: Odwieczny problem dla pracowników portu oraz ochrony na bramach Portu i Orlenu

fot. Mieszkaniec

Na brak właściwego oznakowania trasy wiodącej do latarni morskiej na Warszowie i wynikające z tego niedogodności nie tylko dla turystów, zwrócił uwagę jeden z mieszkańców. Okazuje się, że podczas wykonywania czynności pracownicy Portu czy Orlenu muszą udzielać wskazówek zagubionym turystom, którzy chcą się dostać do latarni.

- Turyści walą do latarni morskiej po staremu brak aktualizacji na mapach papierowych i elektronicznych, masakra. Cały dzień podjazdy samochodem, piesze wycieczki a o rowerach nie wspomnę. Kierunek od ulicy
Bunkrowej 1 z promu Bielik czy Barlickiego to na ul. Nowoaltyleryjską. A wystarczy by ktoś coś zmienił, tabliczki z informacją że Latarnia jest na ul. Ku Morzu i zamontować znaki szlak rowerowy opisać ze od Ul. Barlickiego wzdłuż do ul. Ku Morzu i zaraz koło głównego przejazdu szlabanów by ludzie nie błądzili, widzieli duży szyld informacyjny strzałki, a tak szok męczące jest przez 12godz służby, udzielać co 3 minuty każdemu turyście że tu jest zakład pracy ogrodzone napis OT PORT, kamery ogrodzenie, brak przejścia, ktoś kompetentny by się tym mógł stanowczo zająć, bo jak widać każdy ma w nosie że ludzie błądzą niepotrzebnie goniąc na Otport, gdzie jest to zakład pracy nie teren otwarty. Brak słów ile to już lat walki i czasu by się doprosić o małe zmiany, tak niewielkie a tak uciążliwe dla pracowników Otport czy pracowników ochrony Orlen. Proszę o pomoc w sprawie. Zgłaszane władzom chyba odpowiednim, radnym itd ale bez skutku. Może tutaj będzie pogłos i kontakt iswinoujscie.pl pomoże skutecznie - pisze pan Robert.

Źródło: https://www.iswinoujscie.pl/artykuly/76057/