iswinoujscie.pl • Poniedziałek [26.09.2022, 10:16:07] • Świnoujście

BookBike w trasie - 27 września

BookBike w trasie - 27 września

fot. Organizator

Świnoujście będzie pierwszym polskim miastem podczas „BookBike w trasie", czyli międzynarodowego przejazdu z Danii do Polski rowerem transportowym legendarnej marki Christiania Bikes, który będzie wiózł duńsko-polskie książki. Rower napędzany będzie przez lokalnych ochotników, gości projektu i przedstawicieli partnerów.

Podczas trasy z duńskiej wyspy Borhnholm do Szczecina, po drodze planowane są przystanki kulturalne. Zainteresowanych inicjatywą zapraszamy we wtorek 27 września o godz. 14 przed budynek Urzędu Miasta, gdzie władze Świnoujścia przywitają „BookBike w trasie". Na miejscu organizatorzy udzielą wszelkich informacji o projekcie, którego celem jest upowszechnianie literatury w nowy, mobilny sposób.

O godz. 17 w ramach „BookBike w trasie" zapraszamy do Biblioteki Miejskiej na spotkanie autorskie z Bogumiłą Sochańską, tłumaczką baśni i wierszy Hansa Christiana Andersena.

Pomysłodawcami projektu są Józefina Jarmużewska i Jacob Dammas, polsko-duński kreatywny duet. Kontakt do organizatorów: +48 606 991 522; info@studiojot.pl

Jarosław Jaz
Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta Świnoujście
Biuro Informacji i Konsultacji Społecznych
Urząd Miasta Świnoujście

Źródło: https://www.iswinoujscie.pl/artykuly/76609/