iswinoujscie.pl • Piątek [30.09.2022, 10:57:30] • Świnoujście

Dzieci z „Fantazji” mają super plac zabaw

Dzieci z „Fantazji” mają super plac zabaw

fot. Urząd Miasta Świnoujście

Nowe huśtawki, zjeżdżalnia, bujaki, całe zestawy do zabawy i boisko – to tylko część nowego placu zabaw, jakie powstał przy Przedszkolu Miejskim nr 9 „Fantazja” na Warszowie. Od dziś (czwartek 29 września) dzieci będą mogły z niego korzystać.

Nowy plac zabaw jest podzielony na sektory dla dzieci w różnym wieku. W każdym są zamontowane urządzenia odpowiednie dla wieku. Dla najmłodszych m.in. huśtawka wagowa, domek, zestaw zabawowy, piaskownica z zadaszeniem. Dla nieco starszych jest mini boisko, zestaw wielofunkcyjny, zestaw zabawowo – sprawnościowy wieża, bujak samochód i tablice do rysowania. W sektorze dla najstarszych jest m.in. zestaw sprawnościowy.

Dzieci z „Fantazji” mają super plac zabaw

fot. Urząd Miasta Świnoujście

Na placu postawiono także wiatę na zabawki oraz zamontowano elementy małej architektury (ławki, kosze na śmieci), posadzono zieleń.

Nowy plac zabaw to II część większej inwestycji w tej placówce. Wcześniej obiekt przeszedł gruntowną termomodernizację z ociepleniem ścian, nową elewacją, wymianą stolarki drzwiowej, wymianą instalacji centralnego ogrzewania i elektrycznej oraz inne prace.
Inwestycja była dofinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014 -2020.

BIK UM Świnoujście

Źródło: https://www.iswinoujscie.pl/artykuly/76673/