iswinoujscie.pl • Wtorek [26.09.2023, 13:58:25] • Świnoujście

Wojna nie zniszczy Ukrainy. Już w środę wyjątkowy koncert!

Wojna nie zniszczy Ukrainy. Już w środę wyjątkowy koncert!

fot. Organizator

Ten koncert to znak solidarności z Ukraińcami i ich kulturą, której nie może zniszczyć nawet wojna. Jutro (środa 27 września 2023r.) na scenie świnoujskiego domu kultury wystąpią muzycy Charkowskiego Festiwalu Muzycznego. Początek o godzinie 19.30.

Koncert jest częścią Uznamskiego Festiwalu Muzycznego, który odbywa się po niemieckiej stronie wyspy Uznam.

- Zdajemy sobie sprawę, że w sytuacji, gdy na ich kraj, rodaków codziennie spadają rosyjskie bomby, społeczności ukraińskiej trudno chodzić na koncerty i słuchać muzyki. Ich myśli są daleko stąd. Na Ukrainie – mówią organizatorzy. – Ale tym bardziej serdecznie ich zapraszamy. Wierzymy, że ten koncert doda im sił i otuchy.

Podczas koncertu wykonane zostaną utwory Borysa Latoszyńskiego i innych ukraińskich i polskich muzyków. Wykonawcy - Sonia Protasova (skrzypce), Anna Wałek (skrzypce), Kateryna Suprun (altówka) i Guy Danel (wiolonczela) - zagrają także utwory nawiązujące do wojny na Ukrainie.
Sponsor z Niemiec, specjalnie dla obywateli Ukrainy przebywających w Świnoujściu, ufundował zaproszenia. Zainteresowani proszeni są o kontakt z Lilą Tkach, pełnomocnikiem prezydenta miast ds. współpracy ze społecznością ukraińską. Numer telefonu 691 441 259.
Natomiast bilety w cenie 45 zł do nabycia w kasach MDK Świnoujście. Uwaga: dla posiadaczy Karty Wyspiarza i Karty Wyspiarza Seniora cena wynosi 36 zł.

BIK UM Świnoujście

Źródło: https://www.iswinoujscie.pl/artykuly/80286/