iswinoujscie.pl • Czwartek [16.05.2024, 14:03:23] • Świnoujście

Debata - „Porozmawiajmy o cyberprzestępczości”

Debata - „Porozmawiajmy o cyberprzestępczości”

fot. Policja

W trosce o bezpieczeństwo internautów, stróże prawa z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu zorganizowali debatę na temat bezpieczeństwa w sieci, skierowaną głównie do seniorów, którzy coraz częściej i chętniej korzystają z komunikatorów, portali społecznościowych czy platform ogłoszeniowych bądź zakupowych w internecie. Ponadto, policjanci w trakcie spotkania przypomnieli także o aplikacji „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz „Moja Komenda”.

Czym jest spoofing? Czy należy podać kod BLIK znajomemu, który akurat zapomniał portfela i za pośrednictwem komunikatora prosi nas o pomoc? Jak zareagować, gdy otrzymamy informację w formie SMS-a, że operator energii elektrycznej odłączy nam prąd, ponieważ mamy zadłużenie w kwocie kilku złotych? Na te i wiele innych pytań odpowiedziały policjantki z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu, które poprowadził debatę „Porozmawiajmy o cyberprzestępczości”.

W trakcie debaty omówione zostały także aplikacje „Moja Komenda” oraz „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”, które mogą być szczególnie przydatne osobom starszym.

Podczas debaty był także czas na dyskusję z uczestnikami, którzy bardzo chętnie zadawali nurtujące ich pytania.

Kontakt ze społeczeństwem jest szczególnie ważny dla policjantów, ponieważ mogą poznać trapiące społeczeństwo problemy oraz podjąć działania mające na celu ich wyeliminowanie.

Komenda Miejska Policji w Świnoujściu

Źródło: https://www.iswinoujscie.pl/artykuly/82162/