W poniedziałek, 28 lipca 2025 roku, przed godziną 15:00 w dzielnicy Warszów w Świnoujściu pojawił się śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Miejsce lądowania zabezpieczyły służby. Zgodnie z informacją, którą otrzymaliśmy od rzeczniczki prasowej LPR, akcja dotyczyła bardzo małego pacjenta.
„Wezwanie do 1,5-rocznego dziecka, u którego nastąpiło pogorszenie stanu zdrowia. Zabrane przez załogę LPR do szpitala w Szczecinie.” – informuje Justyna Sochacka, rzecznik prasowy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.
Dzięki szybkiej interwencji i sprawnemu transportowi powietrznemu, dziecko błyskawicznie znalazło się pod opieką specjalistów w szpitalu. Szczegóły dotyczące stanu zdrowia dziecka nie zostały podane.
Śmigłowiec lądował na rondzie w rejonie głównych arterii komunikacyjnych dzielnicy Warszów, co wzbudziło zainteresowanie i niepokój wśród kierowców. Akcja przebiegła jednak sprawnie i bez dodatkowych utrudnień.