POGODA

Reklama


Wydarzenia

www.slonecznie.pl • Poniedziałek [29.06.2009, 06:56:03] • Świat

Lloret de Mar – perła Costa Brava

Lloret de Mar – perła Costa Brava

fot. www.funclub.pl

Lloret de Mar jest chyba najsłynniejszym wakacyjnym kurortem na Costa Brava. Znajdziecie tam setki restauracji, barów i dyskotek oraz piękną piaszczystą plażę, wzdłuż której biegnie elegancka nadmorska promenada Passeig Verdaguer. W sezonie wypoczywa tu ponad 100.000 turystów. Angielski, niemiecki, holenderski, francuski i polski to chyba najczęściej słyszane języki. Wydaje się, że władze Lloret robią wszystko aby zaspokoić życzenia Turystów. Atrakcji nie brakuje, łatwo jest przepuścić niemałą fortunę (w Lloret jest nawet kasyno!

Lloret de mar jako miasto ma ponad 2000-letnią tradycję. Swoje osiedla posiadali tu Iberyjczycy, Rzymianie i średniowieczni piraci. Niestety z dawnych czasów zachowało się niewiele śladów. Jedynie w okolicy Placa de l`Esglesia znajdziemy kilka zabytkowych budowli, w tym XVI-wieczny kościół Sant Roman. Najczęściej fotografowanym "zabytkiem" Lloret jest dobrze widoczny z plaży doskonale zachowany średniowieczny zamek. Niewielu wie, że został on wybudowany w 1929 roku (!) na zlecenie pewnego bogatego mieszkańca Barcelony...

Lloret de Mar – perła Costa Brava

fot. www.funclub.pl

Centrum Lloret to wąskie uliczki schodzące się ku Passeig Verdaguer. Podróżując samochodem, lepiej go zostawić z dala od centrum (np. przy hotelu) gdyż znalezienie miejsca do zaparkowania graniczy z cudem (parking przy plaży jest zawsze przepełniony). Najlepiej wybrać się do centrum na spacer późnym wieczorem, by w blasku neonów przekonać się na własne oczy czym jest Lloret. Sklepy, bary i knajpki otwarte są do późnych godzin nocnych, w dyskotekach tłok do białego rana...

Lloret de Mar – perła Costa Brava

fot. www.funclub.pl

Do wyboru mamy chińskie restauracje, niemieckie piwiarnie i angielskie puby. Wybór restauracji jest ogromny, należy jednak zaznaczyć, że menu w nich bywa zaskakująco podobne. Dla bardziej zamożnych gości jest również szeroki wybór bardzo drogich lokali. Do najlepszych restauracji w mieście należą: Ca l`Avi, El Trull, Can Bolet, Taverna del Mar.

Plażowicze będą w Lloret zadowoleni - ma ono piękną piaszczysta plażę, choć polecamy przyjść rano aby bez problemu znaleźć miejsce. Znudzeni wylegiwaniem na słońcu możemy wybrać się na rejs statkiem wycieczkowym, rowerem wodnym lub skuterem wzdłuż wybrzeża, a także ponurkować w okolicznych skalistych zatoczkach. Szukający mocniejszych wrażeń na pewno nie powinni ominąć wodnego parku rozrywki Water World lub wyścigów gokartami (Carretera de Girona) lub skoków na linie bungee. Warto również zajrzeć na walki byków w największej arenie na Costa Brava.

Lloret de Mar – perła Costa Brava

fot. istockphoto.com

Obóz młodzieżowy w Lloret De Mar
Wyjazd autokarem ze Szczecina od 29.06 do 19.08.2009 na 11dni

Hotel 1* 3 posiłki – od 1474 zł do 1604 zł (zależnie od terminu)
Hotel 2* 3 posiłki – 1674 zł do 1904 zł
Hotel 3* 3 posiłki – 1804 zł do 1954 zł


W cenie:
zakwaterowanie w pokojach wieloosobowych
9 noclegów 9 śniadań, 9 obiadów, 9 kolacji
bogaty program animacyjny (zawody plażowe, zabawy integracyjne) obiad w drodze do Hiszpanii i z Hiszpanii
przejazd autokarem klasy Lux (WC, barek, klimatyzacja, video) opiekę wychowawców ubezpieczenie KL, NNW i bagażu (KL do 10.000 euro): 35 pln/os.

Lloret de Mar – perła Costa Brava

fot. www.funclub.pl

Program ramowy:

1 dzień
Wyjazd z kraju według rozkładu.

2 dzień
Przejazd przez: Niemcy, Francję, Hiszpanię. Przyjazd na Costa Brava w godzinach
popołudniowych. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja. Spotkanie organizacyjne z rezydentem, powitanie
kadry i Uczestników, przekazanie praktycznych informacji dotyczących zakwaterowania,
wyżywienia oraz miejscowości Lloret de Mar. Podczas spotkania, uczestnicy zapoznają się z programem,
ofertą wycieczek i regulaminem obozu.

3 dzień
Zwiedzanie miasta Lloret de Mar, przejście licznymi trasami spacerowymi (np. na
najładniejszą z plaż Santa Cristina), wieczór integracyjny w jednej z dyskotek (ponad 10 dyskotek do
wyboru - karnet : 20 euro/pobyt, WEJŚCIE OD LAT 16).

4 dzień
Pobyt na piaszczystej plaży strzeżonej, gdzie odbędą się konkursy. Do dyspozycji
wychowawców kolonijnych oraz młodzieży będą: piłki do siatkówki, piłki nożnej. Za dodatkową opłatą
dostępne będę inne rozrywki plażowe np. pływanie na bananie, nurkowanie (za pisemną zgodą
rodziców).

5 dzień
Plażowanie.

6 dzień
Wycieczka fakultatywna (dzieci, które nie wyjadą, pozostaną pod opieką wychowawców
i uczestniczyć będą w zawodach plażowych).

7 dzień
Wycieczka fakultatywna (dzieci, które nie wyjadą, pozostaną pod opieką wychowawców
i uczestniczyć będą w wycieczkach trasami widokowymi wokół Lloret de Mar).

8 dzień
Wycieczka fakultatywna (dzieci, które nie wyjadą, pozostaną pod opieką wychowawców
i uczestniczyć będą w zabawach plażowych).

9 dzień
Całodniowa wycieczka fakultatywna do Tossy (płatna 12 euro) - rejs statkiem ze szklanym
dnem wzdłuż skalistego wybrzeża Costa Brava do uroczego miasteczka z zabytkową starówką
(dzieci, które nie wyjadą, pozostaną pod opieką wychowawców i uczestniczyć będą w zabawach
plażowych).

10 dzień
Czas wolny na zakupienie pamiątek na promenadzie w Lloret de Mar, pożegnalny wieczór
w dyskotece.(wejście odpłatne, WEJŚCIE OD LAT 16)

11 dzień
Śniadanie, czas wolny, wykwaterowanie i złożenie bagażu we wskazanym przez rezydenta
miejscu. Obiad. Wyjazd do kraju w godzinach wieczornych.

12 dzień
Powrót do kraju w godzinach wieczornych.

Program ramowy uzależniony jest od wielu czynników m.in. pogody, wyboru wycieczek fakultatywnych
wg zainteresowania młodzieży, dostępności miejsc i może ulec modyfikacji.

Lloret de Mar – perła Costa Brava

fot. www.slonecznie.pl

Pozostałe informacje:

Opieka Zdrowotna
Jako wieloletni organizator wypoczynku w Lloret de Mar od dawna współpracujemy z lokalną przychodnią Centros Medicos oraz z lekarzami dyżurującymi 24 h. Aktualnie nasza współpraca polega na natychmiastowym stawieniu się lekarza w pokoju hotelowym osoby potrzebującej lub w innym miejscu wskazanym przez rezydenta (w praktyce zajmuje to ok. 10-20 minut od wezwania). W poważniejszych przypadkach, poszkodowany otrzymuje pomoc medyczną w pogotowiu ratowniczym lub szpitalu. Ponadto, każdy z pracowników przeszkolony jest z udzielania pierwszej pomocy, dotyczy to nie tylko ratowników, ale i wychowawców, pilotów i rezydentów. Każdy uczestnik obozu ubezpieczony jest w Towarzystwie Ubezpieczeniowym SIGNAL-IDUNA na kwotę Kosztów Leczenia 10.000 euro. Następstw Nieszczęśliwych Wypadków 7000 pln oraz Bagaży na kwotę do 800 pln.

Informacje praktyczne
Uczestnicy obozu są zobowiązani do przestrzegania regulaminu obozowego. Do zakwaterowania niezbędny jest ważny dokument tożsamości ze zdjęciem. Zebranie organizacyjne z rezydentem odbywa się w holu hotelowym w dniu przyjazdu w okolicach godziny 20:00. Na zebraniu organizacyjnym przekazywane są niezbędne informacje na temat pobytu oraz odbywa się rezerwacja wycieczek fakultatywnych.

Transport
Długość trasy około 1900 km od granicy polskiej - około 22 godziny jazdy. Podróżujemy przez Niemcy, Francję. Przyjazd do Hiszpanii około godziny 13:00. Wyjazd do Polski około 19:00. Autokar zatrzymuje się na głównym parkingu w Lloret de Mar znajdującym się w odległości około 200 m od hotelu Goya.

Wycieczki fakultatywne:
Barcelona - wycieczka do stolicy Katalonii. To niezwykłe miasto znacznie różni się od reszty kraju. Posiada własną, wyrafinowaną kulturę, co szczególnie widać w niespotykanej architekturze Antonia Gaudiego. W programie wycieczki zawarte są największe atrakcje: najbarwniejsza hiszpańska ulica Las Ramblas z przepiękną gotycką starówką, wzgórze Montjuic z Pałacem Narodowym, platformą widokową i obiektami olimpijskimi, perełki Antoniego Gaudiego: Parc Guell, Casa Batllo, Casa Milla i wreszcie największa z nich – Katedra Sagrada Familia. Dla fanów piłki nożnej przygotowaliśmy wizytę w Camp Nou. Następnie udamy się na Plac Hiszpański gdzie o 21.30 rozpocznie się pokaz tańczących fontann. Font Magica to podświetlane fontanny tworzące widowiskowy spektakl ”światło i dźwięk"- cena- 38 euro/os (w cenie zawarty jest bilet wstępu na stadion i do muzeum Camp Nou).
Montserrat - to całodniowa wycieczka gwarantująca zapierające dech w piersiach widoki, malownicze krajobrazy i niesamowite formacje skalne o przedziwnych kształtach. To jednak tylko nieliczne atrakcje, które czekają na Państwa podczas wycieczki na to zadziwiające krajobrazowo wzgórze. Będziecie Państwo podziwiać tutejszy Klasztor Benedyktynów, który wbudowano po tym, jak w cudownych okolicznościach odnaleziono figurkę Matki Boskiej. Kontakt z la Morenetą ma magiczne właściwości – dotknięcie figurki powoduje, że w przeciągu roku spełniają się życzenia i prośby, z którymi przyjeżdżamy do klasztoru. Dla chętnych istnieje możliwość skorzystania z wjazdu na punkt widokowy kolejką górskąCena: 40 eur/os.
La Siesta - niezapomniany wieczór w gorących rytmach flamenco. Chwile spędzone w Restauracji La Siesta w miejscowości Santa Susana na wieczorze Flamenco na długo utkwią Wam w pamięci. Cudowny, pełen ekspresji show flamenco w szampańskiej atmosferze z najlepszymi hiszpańskimi artystami to niezapomniane wrażenia i cudowna zabawa - Cena: 35 eur (z winem i szampanem)/os.
Water World - największy na Costa Brava park atrakcji wodnych: ślizgawki, baseny, zjeżdżalnie i wiele innych atrakcji dla amatorów wodnego szaleństwa - Cena: 24 eur/os.
Marineland - połączenie ogrodu zoologicznego, delfinarium i parku wodnego. Tu zanurzycie się w basenie, zjedziecie na pontonie, a w chwili przerwy zobaczycie pokaz tresury fok, papug i delfinów - Cena: 24 eur/os.
Nurkowanie z akwalungiem - to jednodniowy kurs łączący teorię i praktykę – po niezbędnym przeszkoleniu i ćwiczeniach spędzą Państwo ok. 20 min. w magicznym, podwodnym, świecie morza Śródziemnego - Cena: 30 eur/os.

Biuro Podróży Słonecznie.pl
CH "Uznam", Grunwaldzka 21
72-600 Świnoujście , Poland
tel. (91) 321 70 43 / (91) 321 70 44
fax (91) 321 70 45

www.slonecznie.pl, biuro@slonecznie.pl


komentarzy: 11, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-11 z 11

Gość • Sobota [29.10.2011, 14:54:32] • [IP: 159.205.100.**]

Hej... :) Również byłam w Lloret de Mar i było na prawde świetnie. Na Monserate również była i powiem że przerażająca jest wysokość na którą trzeba wjechać ale widok jest naprawdę piękny. Polecam wybranie się w rejony Costa Brava ;)

Gość • Sobota [08.08.2009, 17:18:46] • [IP: 89.101.178.*]

właśnie będę tam jechać...:):)

wowo • Poniedziałek [06.07.2009, 14:48:55] • [IP: 79.175.200.**]

Panie Kola to pierwsze zdjęcie jest z MONSERATE a nie Lloret de Mar. Piękne miejsce przy Barcelonie ale do plaży troszkę daleko:) Polecam pieknie wkomponowany klasztor w skały które wyglądają jakby miały spaść prosto na budynek.

Gość • Sobota [04.07.2009, 21:45:07] • [IP: 217.97.199.**]

Byłam tam. Jest świetnie. ! Polecam. ;D Moze hiszpanie nie mili dla brzydkich dziewcząt. ;] Dla mnie byli bardzoo mili. ;D. A plaże są bardzo czyste. Woda też bardzoo czxysta. ;D.

Gość • Sobota [04.07.2009, 09:45:25] • [IP: 77.128.104.**]

ha ha a gdzie zdjęcia z Lloret? jakoś nie zauważyłem

Gość • Sobota [04.07.2009, 09:11:02] • [IP: 92.42.119.**]

ja tam byłam nie polecam, plaze brudne, Hiszpanie niemili

Gość • Czwartek [02.07.2009, 00:17:16] • [IP: 92.42.114.***]

byłem... polecam... fantastycznie!!

Gość • Środa [01.07.2009, 20:00:33] • [IP: 95.49.175.**]

A ile gwiazdek mają zazwyczaj pokoje wieloosobowe dla dzieci na koloniach? Zazwyczaj żadnej, bo to obiekty pensjonatowe lub akademiki czy obiekty szkolne, a tu jest hotel. Obozy dla dzieci są drozsze niż zwykłe wyjazdy ponieważ dzieci musza mieć 3 posiłki i przede wszystkim zapewnioną odpowiednią opiekę w ilości kilku opiekunów. Także gratuluje wiedzy pracownikowi tego anonimowego biura i proponuje nabrac więcej doświadczenia zamiast krytykować :)

Gość • Wtorek [30.06.2009, 14:35:18] • [IP: 79.189.157.**]

hahahaha hotel 1* ?? o jaaa skad wyscie wytrzasneli takie barachlo za TAKA cene??... pracuje w biurze podrozy i to sie w glowie nie miesci buahahahahah 1* za 1400 zl... zenadaaaaaaa

Gość • Poniedziałek [29.06.2009, 15:08:15] • [IP: 83.25.183.***]

Pierwsze to klasztor Montserrat, a dwa następne to chyba Barcelona - jak by nie było Costa Brava :)

Gość • Poniedziałek [29.06.2009, 13:10:20] • [IP: 78.131.222.**]

Te pierwsze zdjęcia na pewno nie są z Lloret de Mar. Plaża rzeczywiście piękna, piasek gruby, miejscowość urocza. Dobra kuchnia no i mili ludzie.

Oglądasz 1-11 z 11
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Serdecznie zapraszam na wspólny koncert uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Świnoujściu i Orkiestry Wojskowej, który odbędzie się 19 lutego 2024 r. o godz. 17.00 w Sali Teatralnej MDK (wstęp wolny) ■ Projekt pod wodą: Dlaczego Park Zdrojowy w Świnoujściu nie wytrzymał deszczu? Park Zdrojowy w Świnoujściu jest znanym miejscem wypoczynku i rekreacji. Obszar pomiędzy ulicami Sikorskiego a Chrobrego został zalany wodą, co stanowi znaczny problem dla terenu, który jeszcze niedawno przechodził proces rewitalizacji. Ostatni, trzeci etap renowacji miał na celu odnowienie i przywrócenie blasku tej zielonej przestrzeni. Jednak pomimo zapewnień o kompleksowym podejściu do projektu, dzisiaj widoczne są poważne niedociągnięcia. Brak odpowiedniego systemu odwodnienia jest najbardziej widoczny w chwili, gdy deszcz pada; nie muszą to być ulewy, aby teren parku zamienił się w rozlewisko ■ W ostatni weekend (3,4 luty) zespoły ratownictwa medycznego udzielały pomocy 18 razy. Były to wezwania do zaburzeń i problemów kardiologicznych, zasłabnięć, duszności, infekcji, krwawienia z przewodu pokarmowego, udaru, jednego zdarzenia drogowego i złego samopoczucia ■