POGODA

Reklama


Fama

iswinoujscie.pl • Pi徠ek [26.08.2016, 16:44:49] • 安inouj軼ie
Wariacje Kolbergowskie – muzyczny hit FAMY 2016

fot. iswinoujscie.pl

Warto by這 wybra si w czwartkowy wiecz鏎 do hali Basenu P馧nocnego! Wsp鏊nym koncert beskidzkiej Kapeli Malisz闚 fama nawi您a豉 do swoich najlepszych tradycji ale tak瞠 do najlepszej polskiej tradycji. D德i瘯i pere貫k polskiej muzyki ludowej pobrzmiewaj w utworach naszych najwi瘯szych klasyk闚. Tym razem mazurki, oberki i kujawiaki us造szeli鄉y aran瘸cji na zesp馧 ludowy i orkiestr smyczkow. Na podstawie opracowa Oskara Kolberga koncert przygotowa Adam Klocek.czytaj

komentarzy: 1, skomentuj
iswinoujscie.pl • Pi徠ek [26.08.2016, 13:38:57] • 安inouj軼ie

„Czy tak trudno by poet?” pyta w tek軼ie jednego ze swoich najwi瘯szych przeboj闚 Jonasz Kofta. Ten wra磧iwy i utalentowany cz這wiek g喚boko wierzy, 瞠 na przek鏎 zabetonowaniu 鈍iata przez bezduszn cywilizacj poezja i uczucia utoruj sobie drog w 鈍iecie i uczyni ludzi bardziej szcz窷liwymi. I cho to karczowanie materialistycznej d簑ngli nie przychodzi poetom 豉two to Jonasz Kofta by豚y zapewne wzruszony i szcz窷liwy widz帷 na scenie MDK w 安inouj軼iu tak mas m這dych ludzi walcz帷ych o pi瘯ne 篡cie dla jego idei w cudownych tekstach zawartych. Koncert „Moja paranoja” do tekst闚 Jonasza Kofty by jednym z najwa積iejszych dotychczasowych spektakli tegorocznej Famy. Na scenie Sali teatralnej MDK zaprezentowali si uczestnicy warsztat闚 wokalnych Famy.czytaj

komentarzy: 1, skomentuj
iswinoujscie.pl • Czwartek [25.08.2016, 12:58:55] • 安inouj軼ie
Przedostatki famowskie

fot. Organizator

46. Fama GAZ-SYSTEM Terminal Sztuki dobiega ko鎍a. Przed nami przedostatni dzie festiwalu. Ale za to jaki! Dzia豉nia artystyczne w podw鏎kach przy ulicy Ho責u Pruskiego, spektakl, koncert „Wariacje Kolbergowskie” z udzia貫m Kapeli Malisz闚 oraz laureata nagrody Grammy – Adama Klocka.czytaj

komentarzy: 0, skomentuj
iswinoujscie.pl • 字oda [24.08.2016, 12:20:07] • 安inouj軼ie
Strefy otwarte Famy. Zobacz co b璠zie si dzia這 w 鈔od!

fot. Organizator

Dziesi徠y dzie 46. Famy GAZ-SYSTEM Terminal sztuki to zn闚 artystyczny maraton i zaskakuj帷e miejsca prezentacji. Sztuka zago軼i nie tylko na festiwalowych scenach, ale tak瞠 w markecie Lidl oraz w knajpce Hamaki. Dzi tak瞠 filmowa w nieodleg陰 przesz這嗆 – zobaczymy filmy, kt鏎e powsta造 podczas festiwalu. Na wszystkie wydarzenia – wst瘼 wolny! czytaj

komentarzy: 0, skomentuj
Agnieszka Puszcz • Wtorek [23.08.2016, 14:19:29] • 安inouj軼ie
FAMA: WARIACJE KOLBERGOWSKIE – koncert premierowy KAPELA MALISZ紟, ORKIESTRA SMYCZKOWA UMFC, ADAM KLOCEK

fot. Organizator

Celem projektu jest tw鏎cza interpretacja polskiej muzyki tradycyjnej oraz ukazanie jej w nowym kontek軼ie muzycznym. Na repertuar wydarzenia z這膨 si mazurki, oberki i kujawiaki w aran瘸cji na zesp馧 ludowy i orkiestr smyczkow. Utwory zostan przygotowane na podstawie opracowa Oskara Kolberga.czytaj

Zaktualizowano: Wtorek [23.08.2016, 15:59:22]
komentarzy: 0, skomentuj
iswinoujscie.pl • Wtorek [23.08.2016, 11:40:26] • 安inouj軼ie
OBUHem w paranoj. Wtorek na Famie

fot. Organizator

茳my dzie 46. Famy GAZ-SYSTEM Terminal sztuki to mi璠zy innymi koncert z piosenkami Jonasz Kofty w wykonaniu uczestnik闚 Sekcji wokalnej, wielki teatralny mecz 1050-lecia na placu Wolno軼i, spora dawka humoru oraz jeszcze wi瘯sza – muzyki. Na wszystkie wydarzenia – wst瘼 wolny!czytaj

komentarzy: 0, skomentuj
iswinoujscie.pl • Poniedzia貫k [22.08.2016, 11:19:19] • 安inouj軼ie
FAMA na poniedzia貫k!

fot. Organizator

Pi瘯na parada pod patronatem pi瘯nej Wenus, kolejne spotkania w ramach Miejsc literatury oraz go嗆 specjalny festiwalu – duet BAiKA czyli nowy projekt muzyczny za這篡ciela Heya czy Indios Bravos – Piotra Banacha. Ot, poniedzia貫k na Famie. I wszystko za darmo! czytaj

komentarzy: 0, skomentuj
iswinoujscie.pl • Sobota [20.08.2016, 12:33:15] • 安inouj軼ie
Sobotni tuzin zdarze na Famie!

fot. Organizator

46. Fama GAZ-SYSTEM Terminal Sztuki na p馧metku! Ale wcale nie zwalniamy. Przed Pa雟twem tuzin artystycznych propozycji. W鈔鏚 nich koncert premierowy – „Opowie嗆 o bezsennej nocy”.czytaj

komentarzy: 0, skomentuj
Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

Migawki Dnia

fot. Organizator

EL Papa Cafe Hemingway zaprasza Jazzowe Po瞠gnanie Lata W programie piosenki: Andrzej Zaucha Sting G.Gershwim Piano, wokal Czes豉w Bobrecki

fot. Organizator

SUPER KONCERT CZERWONE GITARY - PLATYNOWY JUBILEUSZOWY KONCERT 55 LECIA W 名INOUJ列IU

Nekrolog

Adolf Iwaniuk

篡 lat 84
Zm. 15.09.2023r.
Ceremonia pogrzebowa
odb璠zie si dnia 2023-09-16 o godz. 14:00
Wystawienie w Kaplicy na Cmentarzu o godz. 13:45
Rozpocz璚ie modlitwy
przed wyprowadzeniem do grobu o godz. 14:00

Msza pogrzebowa zostanie odprawiona
w Ko軼iele pw. Chrystusa Kr鏊a o godz. 12:30
*


Mieczys豉w S這mka

篡 60 lat
Zm. 17.09.2023 r.
Ceremonia pogrzebowa
odb璠zie si dnia 2023-09-20 o godz. 12:00
na Cmentarzu Komunalnym w 安inouj軼iu.
Wystawienie w kaplicy o godz. 11:45
Msza 鈍. odprawiona zostanie w Ko軼iele pw. Chrystusa Kr鏊a
o godz. 10:30
*


Arkadiusz Podsiad造

篡 30 lat
Zm. 29.08.2023r.
Ceremonia pogrzebowa
odb璠zie si dnia 2023-09-21 o godz. 13:00
w Kaplicy na Cmentarzu Komunalnym w 安inouj軼iu.
Wystawienie w kaplicy o godz. 12:45
Msza 鈍. odprawiona zostanie
w Ko軼iele pw.安. Wojciecha BM(Warsz闚)o godz. 11:00
*


Stanis豉w Mas這wski

篡 81 lat
Zm. 19.09.2023r.
Ceremonia pogrzebowa
odb璠zie si dnia 2023-09-22 o godz. 10:00
w Kaplicy na Cmentarzu Komunalnym w 安inouj軼iu
Wystawienie w kaplicy o godz. 9:45
Msza pogrzebowa odprawiona zostanie w ko軼iele pw. b. Micha豉 Kozala w dniu uroczysto軼i pogrzebowych o godz. 8:00
*


Danuta Salwin

篡豉 80 lat
Zm. 18.09.2023r.
Ceremonia pogrzebowa
odb璠zie si dnia 2023-09-22 o godz. 12:00
w Kaplicy na Cmentarzu Komunalnym w 安inouj軼iu.
Wystawienie w Kaplicy o godz. 11:45.
Msza 鈍. odprawiona zostanie w Ko軼iele pw. Chrystusa Kr鏊a o godz. 10:30
*


Waldemar Susek

篡 57 lat
Zm. 16.09.2023r.
Ceremonia pogrzebowa
rozpocznie si dnia 2023-09-25 o godz. 11:00

przy grobie na kwaterze H3-8-26
Msza 鈍. odprawiona zostanie w dniu uroczysto軼i pogrzebowych w Ko軼iele pw. Chrystusa Kr鏊a o godz. 11:00
*


Alfred Kwasowski

篡 80 lat
Zm. 16.09.2023r.
Ceremonia pogrzebowa
odb璠zie si dnia 2023-09-25 o godz. 14:00
w Kaplicy na Cmentarzu Komunalnym w 安inouj軼iu.
Wystawienie w kaplicy o godz. 13:45
*


Halina Ojrzanowska

篡豉 80 lat
Zm. 19.09.2023r.
Ceremonia pogrzebowa
odb璠zie si dnia 2023-09-26 o godz. 11:00
w Kaplicy na Cmentarzu Komunalnym w 安inouj軼iu.
Wystawienie w kaplicy o godz. 10:45
Msza 鈍. odprawiona zostanie w dniu uroczysto軼i pogrzebowych w ko軼iele pw. Chrystusa Kr鏊a o godz. 9:30
*


Wies豉wa Staszy雟ka

篡豉 78 lat
Zm. 20.09.2023r.
Ceremonia pogrzebowa
odb璠zie si dnia 2023-09-26 o godz. 13:00

modlitw przy grobie na kwaterze C7-2-3.
Msza 鈍. odprawiona zostanie w ko軼iele pw. Chrystusa Kr鏊a
w dniu uroczysto軼i pogrzebowych o godz. 12:00
*


HADES

Kompleksowe Us逝gi Pogrzebowe
Ul. Lutycka 2
Tel. 91 321 08 00, 695 908 908
Ca這dobowe Pogotowie Pogrzebowe
Tel. 91 321 08 00, 695 908 908
www.hades.swinoujscie.pl



Nekrolog

JADWIGA PUSTKOWSKA

玆x LAT 82
Zm. 13.09.2023r.
Ceremonia pogrzebowa
odb璠zie si dnia 2023-09-16 o godz. 13:00
Nabo瞠雟two 瘸這bne odprawione zostanie w ko軼iele Gwiazdy Morza w dniu 16.09.2023 o godz 12.00


MARIUS

Kompleksowe Us逝gi Pogrzebowe
Ul. Gda雟ka 7
Tel. 91 321 8996, 515 594 244
Ca這dobowe Pogotowie Pogrzebowe
www.mariusup.pl




■ Wiesz o czym o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wy郵ij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czym o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wy郵ij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czym o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wy郵ij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czym o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wy郵ij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czym o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wy郵ij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czym o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wy郵ij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czym o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wy郵ij mms na numer 602 657 344
■ W najbli窺zy pi徠ek, 22 wrze郾ia przejazdy miejskimi autobusami (wszystkie linie) obs逝giwanymi przez Komunikacj Autobusow SA w 安inouj軼iu b璠 bezp豉tne. Tego dnia obchodzimy Europejski Dzie bez Samochodu. Zach璚amy do pozostawienia auta na parkingu i przejazd闚 miejskimi autobusami. ■ Mieszkaniec alarmuje: Bobry w parku Zdrojowym niszcz drzewa! Czy nie nadszed czas na interwencj? Mieszkaniec naszego miasta postanowi przes豉 zdj璚ia do redakcji, kt鏎e robi wra瞠nie. Na fotografiach widzimy drzewa w parku Zdrojowym, kt鏎e zosta造 uszkodzone przez bobry. Jego pytanie jest proste: "Ile jeszcze drzew musi pa嗆, aby przeniesiono te zwierz皻a do parku Woli雟kiego lub innego miejsca bardziej dostosowanego do ich naturalnych potrzeb?" ■