W Świnoujściu gościła kilkudziesięcioosobowa grupa osób wypoczywająca nad morzem, w ramach pobytu zorganizowanego przez Fundację Osób Poszkodowanych w Wypadkach Drogowych "NADZIEJA".
Teren Fundacji obejmuje obszar całej Polski,jak również terytorium poza jej granicami. Strategia j działań Fundacji obejmuje opiekę nad osobami pokrzywdzonymi, które doznały poważnego uszczerbku na zdrowiu w wypadkach komunikacyjnych, niestety w większości spowodowanych przez osoby nietrzeźwe.
Fundacja stara się działać na rzecz przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu tych osób poprzez działania z zakresu zdrowia,kultury i wypoczynku,w tym pełnego uczestnictwa w życiu publicznym, społecznym, kulturalnym, artystycznym, sportowym oraz rekreacji i turystyce. Wspomaga również rehabilitację społeczną i zawodową osób niepełnosprawnych, a także rehabilitację leczniczą.
Osoby goszczące w Świnoujściu zachwycone były miastem,plażą z kładką i podjazdami zlokalizowanymi na niej, szkołami integracyjnymi,toaletami przystosowanymi dla potrzeb osób niepełnosprawnych, wjazdem dla wózków inwalidzkich, dzięki któremu mogły się spotkać w urzędzie z Prezydentem Świnoujścia.
Prezes Fundacji Pani Aleksandra Kieres nie ukrywała,że celem wizyty jej i jej podopiecznych jest prośba o wsparcie, przez Prezydenta Żmurkiewicza, działań zmierzających do wybudowania właśnie w Świnoujściu pierwszego w Polsce Centrum Rehabilitacji Osób Poszkodowanych w Wypadkach Drogowych, z bazą leczniczą, gdzie prowadzona byłaby działalność statutowa Fundacji.
Fundacja na dzień dzisiejszy nie posiada takiego ośrodka,a jej podopieczni kierowani są do szeregu rozmaitych ośrodków leczniczych,sanatoryjnych, rehabilitacyjnych. Powstanie takiego centrum w ,mieście o sprzyjających warunkach klimatycznych,właściwemu podejściu lokalnego samorządu do potrzeb osób niepełnosprawnych,pozwoliłoby zintensyfikować procesy leczenia osób poszkodowanych i jednocześnie leczyć ,przy wykorzystaniu tej samej wielkości środków finansowych znacznie większą liczbę osób poszkodowanych.To centrum byłoby pierwszym tego rodzaju specjalistycznym ośrodkiem na terenie całej Polski, które mogłoby wówczas leczyć nie tylko obywateli polskich, ale również obywateli innych państw.
Zgodnie z założeniem Fundacji Ogólnopolskie Centrum Rehabilitacji,zatrudniające wysoko wykwalifikowaną kadrę ma stać się jednym z najlepszych w Polsce i Europie ośrodków leczenia pourazowego.
Poprzez działania organizacyjne, lecznicze ,psychologiczne,techniczne,szkoleniowe,edukacyjne i społeczne Fundacja dążyć będzie do maksymalnego ograniczenia liczby osób niepełnosprawnych,całkowicie biernych,uzależnionych od opiekunów lub opieki instytucjonalnej.
Różnorodność metod rehabilitacyjnych, fizjoterapeutycznych, a także nowoczesnych metod terapeutycznych, w odpowiednio przystosowanych pomieszczeniach, wyposażonych w odpowiedni sprzęt medyczny, stanowidź będzie podstawę działalności placówki. Oprócz zaplecza rehabilitacyjnego,w planach jest również budowa i wyposażenie zaplecza konferencyjno -dydaktyczno - szkoleniowego.Pobyt gości uprzyjemnić ma znakomita kuchnia, sauna, łaźnia, siłownia, boisko sportowe, basen, kręgielnia- wszystko przystosowane dla potrzeb osób niepełnosprawnych.
Fundacja prowadzi już rozmowy z Agencją Mienia Wojskowego, w sprawie przekazania na potrzeby budowy ośrodka - nieruchomości zlokalizowanej przy ulicy Rogozińskiego.
Podopieczni Pani Kieres zwrócili się z prośba i petycją do Prezydenta Żmurkiewicza o wsparcie ich działań w tej kwestii.
Jak podkreślił w swej wypowiedzi Prezydent - "jako mieszkańcy Świnoujścia możemy być tylko dumni, że tak szlachetny cel i tego typu obiekt ma szansę zostać zrealizowany w naszym mieście. Dołożę wszelkich starań, aby tak się stało".
Baza jest ;tomograf komputerowy, rezonans magnetyczny, itp
Bardzo dobry pomysł, rozwinie się tu baza rehabilitacyjna i medyczna na bardzo wysokim poziomie.Świnoujście będzie kwitnąć a mieszkańcy zyskają więcej miejsc pracy