POGODA

Reklama


Wydarzenia

FAMA • Wtorek [24.08.2010, 10:06:57] • Świnoujście

Literackie wędrówki do miejsc dalekich i bliskich

Trochę słowa pisanego, do tego szczypta folklorystycznej nuty, na koniec Polski Teatr w Moskwie - tak zapowiada się wtorek na FAMIE

Po raz trzeci w trakcie tegorocznej FAMy literatura znajdzie swoje miejsce w Kuli Sun Beach. Tym razem gościć będziemy reportera Gazety Wyborczej – Włodzimierza Nowaka. Spotkanie z autorem nominowanego do Nagrody NIKE zbioru polsko-niemieckich opowiadań „Obwód Głowy” o 16:30.

Literatura zawędruje też tego dnia do Jazz Clubu Centrala. O północy zostaną zaprezentowani uczestnicy sekcji MIEJSC LITERATURY. Spotkanie to poprzedzi koncert gbTRIO. Nieskrępowane poszukiwanie muzyczne będące hobby muzyków, wciągną również słuchaczy o 23:00. Wieczór w Centrali zakończy podróż przez różne przestrzenie. BETWEEN SPACE zacznie odmieniać jazz przez różne przypadki – funkie, fusion i acid – 30 minut po północy.

Z kolei Muszlę Koncertową upiększy słowiańską urodą dziewcząt, kolorowymi strojami i folklorystycznym bogactwem dźwięków gdański JANTAR. Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytety Gdańskiego wystąpi o 18:00. Również uniwersytecki ale na jazzową nutę będzie BIG BAND Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, który zagra godzinę później.

Na nudę nie będą mogli narzekać także fani teatru. Indywidualną stylistykę łącząca pantomimę, teatr ruchu z muzyką zaprezentuje grupa MOMO. Wszystko co najlepsze ofiarują widzom w swoim przedstawieniu PODARUNEK.

Czas prezentów w MDK o 20:00. Poszukiwania teatralne czyli artystyczny WORKSCHOP Polskiego Teatru w Moskwie Eugeniusza Ławreńczuka półtorej godziny później też w MDK. Będzie wszystko. Kuchnia aktorska w najlepszym wydaniu. Otwarta forma teatralna, taniec, pantomima, ćwiczenia od śpiewu operowego po break dance i stepowanie


komentarzy: 1, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-1 z 1

Gość • Wtorek [24.08.2010, 15:45:20] • [IP: 80.245.179.***]

won do swoich domow dosyc tej zabawy

Oglądasz 1-1 z 1
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Nowy rok szkolny 2025/2026 rozpoczęło łącznie 4330 uczniów uczęszczających do szkół, dla których organem prowadzącym jest Gmina Miasto Świnoujście. Wśród nich 323 dzieci po raz pierwszy przekroczyło próg szkoły podstawowej, rozpoczynając tym samym swoją przygodę z edukacją. Z kolei naukę w szkołach ponadpodstawowych rozpoczęło 195 uczniów. Do miejskich przedszkoli przyjęto również 255 nowych przedszkolaków w wieku od 3 do 6 lat. We wszystkich placówkach oświatowych podlegających pod Urząd Miasta Świnoujście pracuje 811 osób. W tym gronie znajduje się 577 nauczycieli wspierających dzieci i młodzież na każdym etapie edukacji, a także 234 pracowników obsługi i administracji, dbających o sprawne funkcjonowanie szkół i przedszkoli ■