POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [20.08.2011, 14:38:08] • Świnoujście

Kukukuku, pamiętniki, grafiki i robot w Basenie Północnym

Kukukuku, pamiętniki, grafiki i robot w Basenie Północnym

fot. FAMA

Jutro o godzinie 18.30 ściany hali w Basenie Północnym zapełnią dzieła artystów z Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie i Warszawie oraz Politechniki Radomskiej będących uczestnikami sekcji plastycznej Famy.

Na wystawie zobaczymy między innymi prace malarskie krakowskiej grupy Kukukuku. Grupę tworzą dwie artystki: Katarzyna Kukuła i Agata Kus. W prezentowanych zestawach kryją się tajemnice kobiecości podteksty erotyczne i lekko sprośny żart. O grupie więcej można dowiedzieć się z prowadzonego przez malarki bloga grupakukukuku.blogspot.com.

Inna krakowska artystka Magdalena Sawicka zaprezentuje wykonane przez siebie książeczki- pamiętniki. Niewielkie bloczki na pierwszy rzut oka przypominają książeczki ze znanej serii „Poczytaj mi Mamo”, wewnątrz misternie rysowane grafiki, wycinanki, cytaty… kolekcja wspomnień i uczuć twórcy. Znana blogerka (agde.blox.pl­) Agata Dębicka pokaże „Piksele”, czyli grafiki opisujące relacje międzyludzkie w charakterystyczny dla autorki ironiczno- poetycki sposób.
Studenci i absolwenci Politechniki Radomskiej zaprezentują grafiki i zestaw filmów krótkometrażowych i animacji.

Kukukuku, pamiętniki, grafiki i robot w Basenie Północnym

fot. FAMA

Poza malarstwem i grafiką na wystawie będą również obiekty przestrzenne. Joanna Rozbiewska reprezentująca Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie pokaże swoją rzeźbę „Zbliż się”. Obiekt składa się z geometrycznych drewnianych elementów tworzących z sobą całość reprezentujących kochanków splecionych ciasno w miłosnym akcie. Drugim obiektem przestrzennym będzie robocik – rysownik stworzony przez Ewelinę Borowiecką z Krakowskiej ASP.

Bezpośrednio po wernisażu o godzinie 19.30 odbędzie się prezentacja uczestników sekcji filmowej.


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Komunikat prasowy, 1 lutego 2026 r. – aktualizacja 10:00, Ruch pociągów trakcją elektryczną po obu torach jest już możliwy na całej trasie między Świnoujściem a Szczecinem Dąbiem. Wszystkie linii kolejowe w regionie są przejezdne. Od poniedziałku ekipy techniczne Polskich Linii Kolejowych walczyły całymi dniami i nocami ze skutkami bezprecedensowego zjawiska pogodowego. Fala intensywnego marznącego deszczu spowodowała niespotykane dotąd na tę skalę oblodzenie. W terenie pracowały pociągi sieciowe i lokomotywy osłonowe. Skuto lód na setkach kilometrów sieci trakcyjnej oraz na dziesiątkach rozjazdów. Przywrócono ruch pociągów trakcją elektryczną na wielu ważnych liniach w regionie: 351 Krzyż – Stargard – Szczecin Dąbie – Szczecin Główny, 404 Białogard – Kołobrzeg, 405 Szczecinek – Piła, 202 Stargard – Runowo Pomorskie, 273 Szczecin – Kostrzyn oraz 401 Szczecin Dąbie – Świnoujście ■ Kwalifikacja wojskowa 2026 w Świnoujściu odbędzie się od 25 lutego do 6 marca. Komisja lekarska będzie pracować w hotelu przy Amfiteatrze przy ulicy Chopina 30. Wezwania dotyczą m.in. mężczyzn z rocznika 2007, osób bez określonej kategorii wojskowej oraz kobiet z kwalifikacjami przydatnymi w wojsku ■