POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [19.11.2012, 18:00:48] • Świnoujście

Zakończył się 22 Rajd Jesienny - Największa impreza harcerska na wyspach tej jesienni

Zakończył się 22 Rajd Jesienny - Największa impreza harcerska na  wyspach tej jesienni

fot. III Szczep Harcerski Słowianie ZHR

Od 16 do 18 listopada w XXII. Rajdzie Jesiennym pt. "Z kamerą wśród zwierząt", zorganizowanym przez III Szczep Harcerski "Słowianie" ZHR ze Świnoujścia, uczestniczyło ponad 100 zuchów i harcerzy ze Świnoujścia i Szczecina.

Na trzech trasach zuchy, harcerze, wędrownicy, instruktorzy
uczestniczyli w grach terenowych i wykonywali zadania zespołowe, a na wieczornych kominkach poznawali 6 punkt prawa harcerskiego, który mówi "Harcerka/rz szanuje przyrodę i stara się ją poznać". W sobotę uczestnicy rajdu wzięli udział w grze po Wolińskim Parku Narodowym. Strzelali z łuku, karmili żubry, poznawali gatunki zwierząt, gotowali posiłek w terenie.

Zakończył się 22 Rajd Jesienny - Największa impreza harcerska na  wyspach tej jesienni

fot. III Szczep Harcerski Słowianie ZHR

Zaś najmłodsze zuchy rywalizowały w zdobywaniu wiedzy w muzeum WPN. Na końcu czekał wszystkich przegląd filmów o zwierzętach prezentowany w międzyzdrojskim kinie, a kręconych przez samych harcerzy. Następnie wszyscy udali się na apel kończący dwudniową harcerską przygodę.

Zakończył się 22 Rajd Jesienny - Największa impreza harcerska na  wyspach tej jesienni

fot. III Szczep Harcerski Słowianie ZHR

Podczas apelu patrole, które wygrały rywalizację na poszczególnych trasach, odebrały nagrody:

Trasa zuchowa:
51 Szczecińska Gromada Zuchenek "Leśnie poziomki" ZHR

Trasa harcerska:
3 Szczecińska Drużyna Harcerek "Połabianki" ZHR

Trasa Wędrownicza:
13 Świnoujska Drużyna Wędrowniczek "Koniczynki" ZHR im. Zawiszy Czarnego

Zabawa była przednia! Za rok kolejna 23 edycja.


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ W niedzielę 26 października 2025 r. o godz. 11.45 z Placu Mickiewicza przed Urzędem Miasta wystartuje Masa Krytyczna - Świnoujście na Rowery. Organizatorami wydarzenia są Urząd Miasta Świnoujście i OSiR „Wyspiarz”. Rowerowy przejazd po mieście odbędzie się po raz 24. Trasa dostępna jest na załączonej mapie. Rowerzyści wystartują o godz. 11.45 z Placu Mickiewicza będą mieli do pokonania trasę o długości ok.3,5 km. Przewidywany czas przejazdu wyniesie około 30 minut ■ Bezpieczny Senior – czwartek, 23 października O bezpieczeństwie i prawach seniorów będzie można porozmawiać w Galerii Art przy ul. Wojska Polskiego 1/1. Spotkania rozpoczną się o godz. 12.00. W programie m.in. wystąpienia Rzecznika Konsumenta, Komendanta Straży Miejskiej oraz przedstawiciela Policji. Dodatkowo informatycy pokażą, jak bezpiecznie korzystać z aplikacji i internetu ■ W Albi, we Francji, odbyły się Mistrzostwa Świata w biegu 24-godzinnym - Karolina Romańska: 201,293 km (oficjalny scratch), 174. open, 5. wśród Polek ■ Przejedziemy całą S3! Dwujezdniowa ekspresówka od Świnoujścia aż do granicy z Czechami! ■ W niedzielę 26 października 2025 r., o godzinie 11.45 z Placu Mickiewicza wystartuje Masa Krytyczna - Świnoujście na Rowery. Organizatorami wydarzenia są Urząd Miasta Świnoujście oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz". Rowerowy przejazd po mieście odbędzie się po raz 24. Trasa dostępna jest na załączonej mapie. Rowerzyści będą mieli do pokonania dystans o długości ok. 3,5 km. Przewidywany czas przejazdu wyniesie około 30 minut ■