POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [10.06.2013, 07:32:47] • Świnoujście

Chcą zakopać linię energetyczną. Ma być bezpieczniej

Chcą zakopać linię energetyczną. Ma być bezpieczniej

fot. Sławomir Ryfczyński

Linia energetyczna w Karsiborzu jest w dobrym stanie i nie stanowi żadnego zagrożenia - twierdzi przedstawicielka Enea Operatora. Stan linii zaniepokoił radnego SLD Roberta Gawrońskiego. W kwietniu tego roku na łące zginął porażony prądem źrebak.

Temat niebezpiecznej linii energetycznej radny SLD Robert Gawroński poruszył na ostatniej sesji rady miasta. Rajca mówił o połamanych słupach na łąkach i przypadkach porażenia koni prądem.

Jak twierdzi Sylwia Rycak, regionalny rzecznik prasowy ENEA Operatora, w ostatnich latach nie było sytuacji, by w Karsiborzu doszło do złamania słupów energetycznych.

- Zbieg zdarzeń losowych sprawił, że w lipcu 2011 w czasie silnego wiatru poprzedzonego burzą spadająca gałąź zerwała linię, która to zawisła na ogrodzeniu wskutek czego doszło do porażenia konia - informuje Sylwia Rycak.- Dwa lata później, w kwietniu tego roku z niewyjaśnionych dla nas przyczyn uległa zerwaniu linka niskiego napięcia 0,4 kV w wyniku tego zdarzenia porażeniu uległ źrebak na łące. Tych wydarzeń nie należy ze sobą łączyć poza smutnym w obu wypadkach porażeniem koni.

Rzeczniczka twierdzi, że infrastruktura elektroenergetyczna poddawana jest „zabiegom eksploatacyjnym zgodnie z czasookresem określonym w Instrukcji Ruchu i Eksploatacji Sieci Rozdzielczej”. Infrastruktura jest też sprawdzana.

- Ostatnie oględziny jakim była poddana linia nie wykazały żadnych uszkodzeń i potwierdziły, że linia jest w stanie dobrym i nie stanowi żadnego zagrożenia - informuje.- Jednocześnie pragnę poinformować, że w planach inwestycyjnych ENEA Operator znajduje się przebudowa tej linii. Polegać będzie na skablowaniu jej czyli ułożeniu w ziemi. W chwili obecnej trwają prace projektowe. Po uzyskaniu niezbędnych zgód przystąpimy do realizacji tej modernizacji.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 8, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-8 z 8

Gość • Poniedziałek [10.06.2013, 14:46:12] • [IP: 92.42.116.***]

To się w końcu nazywa Karsibór czy Karsiborze? Stosujecie te dwie nazwy zamiennie.

Gość • Poniedziałek [10.06.2013, 12:33:57] • [IP: 188.73.252.**]

Gość • Poniedziałek [10.06.2013, 11:21:21] • [IP: 83.21.21.**] Człowieku naucz się pisać

Gość • Poniedziałek [10.06.2013, 11:21:21] • [IP: 83.21.21.**]

Linia która przebiega nad Starą Świną nie zagraża nikomu i tą są bzdety natomiast jest wiele miejsc w Karsiborze gdzie są wysokie topole pod którymi przebiega linia np.droga Warzywna.Przy dużym wiersze łamią się gałęzie i efektem może być zerwanie linii.

Gość • Poniedziałek [10.06.2013, 11:17:57] • [IP: 80.52.151.**]

czyli za ile dziesiątek lat?

Gość • Poniedziałek [10.06.2013, 08:53:53] • [IP: 78.131.222.*]

prąd pójdzie w górę ? to jeszcze wyższe słupy mają stawiać ?

Gość • Poniedziałek [10.06.2013, 08:30:45] • [IP: 80.254.146.**]

Czy czasmi lanka grunty rolne nad ktorymi przebiega lionia energetyczna wlascicielem nie jest ktos z parti SLD-PZPR ?? a moze sam Robert Gawronski ??

Gość • Poniedziałek [10.06.2013, 08:29:08] • [IP: 89.228.10.**]

prąd pójdzie w góre, ale nie z tego powodu, tylko z tego ze wszystko idzie w góre.

Gość • Poniedziałek [10.06.2013, 07:51:30] • [IP: 62.69.254.***]

Czyli prąd pójdzie w górę.

Oglądasz 1-8 z 8
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ 25 maja w Muszli Koncertowej w Świnoujściu wystąpi Oksana Biłozir. Jest uważana za epokowego artystę w historii swojego kraju. Artystka ludowa Ukrainy, minister kultury Ukrainy, filantropka i wolontariuszka jest dla milionów Ukraińców ulubioną piosenkarką. Jej koncerty są zawsze wypełnione energią życzliwości i miłością, a jej piosenki od dawna są wyrazistym symbolem tego, co ukraińskie ■ Nasze dziewczęta ze Świnoujścia i ich opiekun i choreograf Izabela Gromek - Świątek zdobyły pierwsze miejsce w 27 FESTIWALU TWÓRCZOŚCI DZIECIĘCEJ WOJSKA POLSKIEGO . TEATR TAŃCA GOTHIKA PO RAZ DRUGI Z RZĘDU ZOSTAŁ LAUREATEM 27. FESTIWALU TWÓRCZOŚCI DZIECIĘCEJ WOJSKA POLSKIEGO ORAZ NAGRODY SPECJALNEJ POLSKIEJ GRUPY ZBROJENIOWEJ. TEATR TAŃCA GOTHIKA 🥇🏆 Liliana Ośmialowska, Nadia Guzik, Wiktoria Mokrzycka, Zofia Tałanda, Hanna Puźniak, Łucja Drachal, Luiza Kradyna, Ida Świątek, Zuzanna Wlczak, Julia Tarnowska. Tytuł widowiska tanecznego: "JESZCZE POLSKA NIE ZGINEŁA, KIEDY MY ŻYJEMY" 🇵🇱 ■