iswinoujscie.pl • Niedziela [22.09.2013, 08:11:27] • Świnoujście
Świnoujscy seniorzy obchodzili swój dzień sportu

fot. Marta Konczalska
W sobotę 21 września w Świnoujściu obchodziliśmy Dzień Sportu Seniora. Z tej okazji w hali sportowej przy ulicy Piłsudskiego 9 w szranki w różnych dziedzinach sportowych stanęli najstarsi mieszkańcy naszego miasta.
Seniorzy podzielili się na kilka zespołów. Do rywalizacji stanęli m.in.: O/R Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów ze Świnoujścia, z Przytoru oraz z Warszowa, a także z Wolina, Związek Socjalny Niemiec, Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych Świnoujście. Mieli oni do wykonania przeróżne zadania, m.in. bieg slalomem z kijem i piłką do unihokeja, przeturlanie piłki oraz hula-hop wzdłuż linii.

fot. Marta Konczalska
Jak mówili organizatorzy, nie chodziło w zawodach o szybkość, lecz o pokazanie jak sprawni są świnoujscy seniorzy.
- Mam nadzieję, że ta impreza na stałe wpisze się w kalendarz corocznych imprez w naszym mieście – mówiła zastępca prezydenta miasta Joanna Agatowska.

fot. Marta Konczalska
Wszyscy seniorzy za udział w zawodach zostali nagrodzeni medalami i dyplomami.
Organizatorem „Dnia Sportu Seniora” był Zarząd Rejonowy Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.
źródło: www.iswinoujscie.pl
i on chciał być prezydentem Miasta ehh..żenada...
U pana Śliwińskiego od kiedy został" panem na Rusałce" świnoujscy emeryci czekają na zabiegi ponad rok czasu, więc trzeba ich czymś zająć.
Mi to bardziej przypomina olimpiadę dla niepełnosprawnych.
taki był pośpiech, ze nawet tej od medali nie chciało sie zdjąć kurtki... żenada
Ciekawe czemu?
Tak żenującej imprezy nie oglądałam jak żyje traktowanie mechaniczne uczestników zejście z trybumn odwalenie" zadania" i szybkie włożenie medali na szyję i abarot odhaczone-zaliczone obym nie musiała oglądać tego smutnego widowiska po raz kolejny, organizatorom polecam wprowadzenie więcej energii w cala imprezę która wyglądała jak" stypa"