POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [21.06.2016, 16:02:24] • Świnoujście

Polsko-niemiecki projekt budownictwa drewnianego od 20 do 22 czerwca 2016 r. w Wolgaście i uzdrowisku Zinnowitz

 Polsko-niemiecki projekt budownictwa drewnianego od 20 do 22 czerwca 2016 r. w Wolgaście i uzdrowisku Zinnowitz

fot. internet

We współpracy z Hufcem Pracy w Świnoujściu organizacja CJD Insel Usedom-Zinnowitz organizuje kolejną imprezę polsko-niemieckiej wymiany młodzieżowej pod nazwą „Polsko-niemiecki projekt budownictwa drewnianego”. Projekt odbędzie się od 20 do 22 czerwca 2016 r. w Wolgaście i w uzdrowisku Zinnowitz.

W pierwszych dwóch dniach projektu uczniowie polscy i niemieccy spotykają się na terenie szkoły produkcyjnej organizacji CJD, aby wspólnie wykonać prace w zakresie budownictwa drewnianego. Kierownikiem warsztatów będzie znany rzeźbiarz-pedagog Raik Vicent z Stralsunda. Wynikiem pracy będzie dokończenie budowy po jednej drewnianej ławki dla CJD i dla HP Świnoujście.

W trzecim dniu 22 czerwca od godz. 15.00 do 18.00 odbędzie się festyn letni na terenie CJD Zinnowitz w uzdrowisku Zinnowitz, Dr.-Wachsmann-Strasse 26. W trakcie tej imprezy realizowane będą różne programy i prezentacje, m.in. wyniki opisanego projektu budownictwa drewnianego.

W projekcie weźmie udział razem z uczniami CJD 5 uczniów oraz pedagog z HP Świnoujście. Uczniowie są w wieku od 15 do 20 lat. Są to młodzi ludzie, będące w procesie przygotowania się do nauki zawodu lub do pracy zawodowej.

Celem projektu jest aby młodzież polska i niemiecka porozumieją się i wzajemnie się akceptują poprzez wspólne kreatywne działanie.

Serdecznie zapraszamy do udziału w projekcie!

Z poważaniem

Tatjana Hindenburg CJD Insel Usedom-Zinnowitz
Frank Zimmermann Gesundheitliche Prävention


komentarzy: 4, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-4 z 4

Gość • Czwartek [23.06.2016, 11:36:44] • [IP: 185.5.99.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Środa [22.06.2016, 16:40:06] • [IP: 85.248.227.***]

Niektórych stać na te euro to nie narzekają i jadą odsapnąć od świnoujskich hejterków pospolitych, kupę to każdy chcę tam zostawić ale płacić już za to to nie ma komu

Gość • Wtorek [21.06.2016, 21:17:11] • [IP: 185.5.99.**]

Bitte 3€ kurtaxe

Gość • Wtorek [21.06.2016, 17:10:44] • [IP: 92.42.117.***]

jak będziecie się tam wybierali to nie zapomnijcie zapłacić kurtaxe ha ha ha. Sami niech się odwiedzają

Oglądasz 1-4 z 4
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Nowy rok szkolny 2025/2026 rozpoczęło łącznie 4330 uczniów uczęszczających do szkół, dla których organem prowadzącym jest Gmina Miasto Świnoujście. Wśród nich 323 dzieci po raz pierwszy przekroczyło próg szkoły podstawowej, rozpoczynając tym samym swoją przygodę z edukacją. Z kolei naukę w szkołach ponadpodstawowych rozpoczęło 195 uczniów. Do miejskich przedszkoli przyjęto również 255 nowych przedszkolaków w wieku od 3 do 6 lat. We wszystkich placówkach oświatowych podlegających pod Urząd Miasta Świnoujście pracuje 811 osób. W tym gronie znajduje się 577 nauczycieli wspierających dzieci i młodzież na każdym etapie edukacji, a także 234 pracowników obsługi i administracji, dbających o sprawne funkcjonowanie szkół i przedszkoli ■