POGODA

Reklama


Wydarzenia

Camey Records • Wtorek [05.07.2016, 10:00:41] • Europa

BANDYTKA – Drogowskazy

BANDYTKA – czyli Beata Ejzenhart. Wokalistka, autorka tekstów, absolwentka prawa. Z zamiłowania Krakuska. Pseudonim zawdzięcza ostremu charakterowi i bokserskim umiejętnościom ;) Niespokojna dusza plątająca się po świecie (nie mieszkała jeszcze, chyba tylko nad morzem). Jako niestatystyczna Polka, każde wyjście do sklepu po mleko, kończy na zakupie kolejnej książki. Śpiewaniem zajmowała się od małego, lecz nigdy na poważnie. Poza ojczystym językiem, śpiewa również po angielsku, hiszpańsku i rosyjsku. Rosyjskiego uczyła się sama, a na maturę rozszerzoną z tego języka, dyrekcja szkoły, do której uczęszczała musiała specjalnie dla niej ściągnąć komisję z innych szkół.

W 2013 roku z pasji do muzyki i słowa uczyniła swój zawód, otwierając studio nagrań i udzielając się w nim jako tekściarz. Ma w swoim dorobku dwie płyty dziecięce, a swoim piórem wspomogła między innymi takich artystów jak: DJ Adamus, Mariusz Totoszko, Mafia Mike, Jacek Dewudzki, Andrzej Cierniewski, Marie Napieralska, Dżaga, Aleksandrą Jabłonka, Saszan, czy Iwoną Węgrowska.
W 2016 roku rozpoczęła współpracę z wytwórnią Camey Records. W sieci ukazał się jej pierwszy singiel „Drogowskazy“ zapowiadający debiutancką płytę. Piosenkę skomponował Paweł Gawlik, mający nosa do nowych talentów (złota płyta Dawida Kwiatkowskiego, pierwszy singiel Saszan), aranżem zajął się Dariusz Polubiec. Nagranie zostało zrealizowane w jej studio Picture Records, gdzie obecnie pracuje nad materiałem na całą płytę. Teksty pisze sobie sama. Połowę materiału na płytę, niczym polska Sia, zgromadziła z tekstów napisanych dla gwiazd, które z nich nie skorzystały.
„Drogowskazy" to piosenka, która powstała w trudnym dla artystki okresie. Opowiada o stracie oraz towarzyszących jej uczuciach: zagubieniu, smutku i wątpliwościach pojawiających się wraz z upływem czasu. Według artystki, doświadczamy w życiu różnych strat, najważniejsze żeby znaleźć wtedy własną drogę do radzenia sobie z nimi. Nie ma dróg bez wyjścia, są tylko te bez konkretnych wskazówek – drogowskazów, a drogowskazem może okazać się wszystko ... Osoba, rzecz, gest - wystarczy mieć otwarty umysł i serce.


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Zapraszamy na uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej w Świnoujściu, upamiętniającej kapelanów Wojska Polskiego zamordowanych w zbrodni katyńskiej Wydarzenie odbędzie się 05 maja 2025r., o godz. 10:00 w kościele pw. bł. ks. kmdr por. Władysława Miegonia przy ul. Piłsudskiego 43 w Świnoujściu. Tablica poświęcona jest kapelanom różnych wyznań i religii zamordowanym w zbrodni katyńskiej. Na tablicy figurują nazwiska wszystkich dotychczas ustalonych z imienia i nazwiska kapelanów, którzy zostali zamordowani w zbrodni katyńskiej. Tablica jest pierwszą tablicą nad Bałtykiem i pierwszą umieszczoną w kościele należącym do dekanatu Marynarki Wojennej. Z inicjatywy Stowarzyszenia Pamięć Kapelanów Katyńskich takich tablic powstało już 41, nie tylko w Polsce ale również w Stanach Zjednoczonych oraz Londynie. Projekt tablicy wykonany przez pracowników IPN OBUWiM Szczecin, koszty wykonania tablicy ze środków IPN Szczecin. W uroczystości wezmą udział m.in. wiceprezes Instytutu Pamięci Narodowej dr Mateusz Szpytma i dyrektor szczecińskiego Oddziału IPN Krzysztof Męciński ■