POGODA

Reklama


Wydarzenia

Camey Records • Czwartek [09.03.2017, 18:08:07] • Polska

LAJKERS - Foch

Zespół LAJKERS - to duet tworzony przez dwójkę zapaleńców z serca Górnego Śląska, których dawno już połączyła miłość do muzyki. Oboje, pomimo rockowych korzeni, doskonale odnaleźli się w muzyce tanecznej, którą tworzyli wcześniej pod szyldem „Second Impact". Tworzyli bardzo rozpoznawalne i dość ambitne kompozycje (min. „Z kimś takim jak ty", „Debeściak się nazywam", „Takie lubię", „Bzz bzz", czy „Nie było Go tam"), jednak z powodu dość pechowych zbiegów okoliczności, postanowili zamknąć ten rozdział i z całym arsenałem zdobytego doświadczenia. objawić się jako nowa twarz polskiej muzyki tanecznej, pod nazwą LAJKERS.

Prowodyrem całego przedsięwzięcia jest Krzysztof Owczarek, ukrywający się pod pseudonimem drUgi - w skrócie drU - kompozytor, tekściarz, wokalista i producent muzyczny w jednym. Jak donoszą źródła - swoją przygodę z muzyką rozpoczął od beatboxa zapętlonego na magnetofonie, rapując przy tym jeszcze dziecięcym głosem. W późniejszym okresie jego życie zdominowała gra na gitarze w rockowym zespole, którego był również frontmanem. Jednak ekspansja komputerów do świata dźwięków, oraz fascynacja Depeche Mode, mocno zrewidowała zamiłowanie od ciężkich, metalowych brzmień. Gitarę zastąpiła elektronika, a co za tym idzie, zamiłowanie do muzyki tanecznej.

„Drugą nogą" Lajkersów, jest nie mniej istotny DJ Space, niegdyś mocno rozpoznawalny DJ w wielu śląskich klubach. Rafał Kotyrba - bo o nim mowa - to chodząca charyzma, obdarzona mocnym, a nieraz wręcz brudnym głosem. Świetny wokalista, jednocześnie nie pozwalający publiczności na chociażby chwilę nudy. Jego przygoda z muzyką, rozpoczęła się na zajęciach z gitary w Państwowej Szkole Muzycznej w Bytomiu. I podobnie, jak w przypadku drU, przerodziła się później w miłość do muzyki tanecznej. DJ Space jest także miłośnikiem wschodnich sztuk walk. Jest posiadaczem piątego kyu w karate kyokushin, a ostatnio chodzi nieco poobijany, a to za sprawą fascynacji boksem tajskim, znanym również pod nazwą Muay Thai.

Oboje są jak Yin i Yang, jak dwa bieguny magnesu, tworząc razem energetyczno-wybuchową mieszankę pod nazwą Lajkers. Ich poprzedni utwór „Piątek, Piąteczek, Piątunio”, bardzo przypadł do gustu wszystkim zwolennikom weekendów. Najnowszy kawałek „Foch” w żartobliwy sposób ukazuje historię kobiety, która miewa zmienne nastroje. Teledysk do utworu kręcony był w kompleksie wypoczynkowym MOLO RESORT w Osieku.


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Zapraszamy na uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej w Świnoujściu, upamiętniającej kapelanów Wojska Polskiego zamordowanych w zbrodni katyńskiej Wydarzenie odbędzie się 05 maja 2025r., o godz. 10:00 w kościele pw. bł. ks. kmdr por. Władysława Miegonia przy ul. Piłsudskiego 43 w Świnoujściu. Tablica poświęcona jest kapelanom różnych wyznań i religii zamordowanym w zbrodni katyńskiej. Na tablicy figurują nazwiska wszystkich dotychczas ustalonych z imienia i nazwiska kapelanów, którzy zostali zamordowani w zbrodni katyńskiej. Tablica jest pierwszą tablicą nad Bałtykiem i pierwszą umieszczoną w kościele należącym do dekanatu Marynarki Wojennej. Z inicjatywy Stowarzyszenia Pamięć Kapelanów Katyńskich takich tablic powstało już 41, nie tylko w Polsce ale również w Stanach Zjednoczonych oraz Londynie. Projekt tablicy wykonany przez pracowników IPN OBUWiM Szczecin, koszty wykonania tablicy ze środków IPN Szczecin. W uroczystości wezmą udział m.in. wiceprezes Instytutu Pamięci Narodowej dr Mateusz Szpytma i dyrektor szczecińskiego Oddziału IPN Krzysztof Męciński ■