POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [29.05.2017, 15:12:13] • Świnoujście

Ponad 100 osób wzięło udział w Żeglarskim Festynie Rodzinnym!

Ponad 100 osób wzięło udział w Żeglarskim Festynie Rodzinnym!

fot. Organizator

27 maja 2017 r. na II Żeglarskim Festynie Rodzinnym, zorganizowanym z okazji Dnia Dziecka na Przystani Żeglarskiej Łunowo, nie zabrakło pogody, dobrego nastroju, jak również uczestników z Zespołu Szkół Morskich oraz Międzyszkolnej Sekcji Żeglarskiej. W tym dniu licznie przybyły również rodziny z dziećmi, razem około 120 osób. Urząd Miasta Świnoujście reprezentowała Inspektor Wydziału Edukacji Katarzyna Iwanicka-Balas.

Inauguracją imprezy było uroczyste otwarcie sezonu żeglarskiego 2017 przez kierownika przystani Jana Grotkowskiego. Podczas apelu 7 młodym żeglarzom z patentem wręczono książeczki żeglarskie Polskiego Związku Żeglarskiego. Załogi DZ składające się z uczniów klas I-III TN wzięły udział w regatach wiosłowych. Następnie do wspólnego startu stanęły załogi optymiściarzy i kormoranów. Wiał słaby wiatr i już po pierwszym trójkącie zamknięto te mini regaty.

Ponad 100 osób wzięło udział w Żeglarskim Festynie Rodzinnym!

fot. Organizator

Wyniki regat
1) w klasie Kormoran

I miejsce s/y ŚWINA sternik Konrad Kacprzak z załogą: Alicja Klimczak, Mikołaj Marach
II miejsce s/y DZIEDZINA sternik Przemysław Wojdalski z załogą: Paweł Krysiak, Jakub Hruszowiec
III miejsce s/y ZORZA sternik Jakub Wolniak z załogą: Maciej Wolniak, Maciej Kozłowski

2) w klasie Optymist

I miejsce Dawid Pasieka
II miejsce Cezary Bajorski
III miejsce Zosia Lewandowska

3) wyścigi łodzi wiosłowych

I miejsce s/y GALERA klasa II TN – sternik Julia Banaszek
II miejsce s/y DRAGON klasa I i III TN – sternik Michał Kulczycki

Ponad 100 osób wzięło udział w Żeglarskim Festynie Rodzinnym!

fot. Organizator

W międzyczasie do przystani przypłynęły dwie zaproszone załogi z Klubu Wiosłowego z Anklam.

Ponad 100 osób wzięło udział w Żeglarskim Festynie Rodzinnym!

fot. Organizator

Grochówka była „mniam mniam” , pyszna jak zawsze, kiełbaski no i przygotowane przez mamy ciasta . Dla rodziców i mniejszych gości przygotowano rejsy na DZ-tach, a mniej odważnych na motorówce woził instruktor żeglarstwa p Jakub Kacprzak.

Wielu gości na pokłady swoich jachtów zabierali prywatni właściciele rezydujących tu jachtów. Duże wzięcie miały również kajaki. Na zakończenie wręczono zwycięzcom regat medale, puchary, dyplomy i słodkie upominki. Jak przystało na Dzień Dziecka wszyscy zostali uhonorowani zabawkami i sprzętem sportowym. Nikt nie opuścił festynu bez nagrody.

Ahoj przygodo!

Do zobaczenia za rok.

BIK UM


komentarzy: 2, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-2 z 2

Gość • Wtorek [30.05.2017, 09:38:23] • [IP: 178.238.249.**]

Jak co roku bardzo udana impreza, pogoda dopisała w przeciwieństwie do gości zaproszonych i zapowiadających się. No cóż ? Dziękujemy za wspaniałą zabawę :)

Gość • Poniedziałek [29.05.2017, 15:51:13] • [IP: 91.239.66.**]

Czy Oni są potomstwem urzędników?

Oglądasz 1-2 z 2
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Nasze dziewczęta ze Świnoujścia i ich opiekun i choreograf Izabela Gromek - Świątek zdobyły pierwsze miejsce w 27 FESTIWALU TWÓRCZOŚCI DZIECIĘCEJ WOJSKA POLSKIEGO . TEATR TAŃCA GOTHIKA PO RAZ DRUGI Z RZĘDU ZOSTAŁ LAUREATEM 27. FESTIWALU TWÓRCZOŚCI DZIECIĘCEJ WOJSKA POLSKIEGO ORAZ NAGRODY SPECJALNEJ POLSKIEJ GRUPY ZBROJENIOWEJ. TEATR TAŃCA GOTHIKA 🥇🏆 Liliana Ośmialowska, Nadia Guzik, Wiktoria Mokrzycka, Zofia Tałanda, Hanna Puźniak, Łucja Drachal, Luiza Kradyna, Ida Świątek, Zuzanna Wlczak, Julia Tarnowska. Tytuł widowiska tanecznego: "JESZCZE POLSKA NIE ZGINEŁA, KIEDY MY ŻYJEMY" 🇵🇱 ■