Nowe połączenie wzmocni relacje biznesowe pomiędzy Polską i Szwecją, a jednocześnie pobudzi lokalny sektor lotniczy, turystyki i hotelarsko-restauracyjny.
Wraz z połączeniami lotniczymi do Bergen, Oslo Torp i Stavanger, WIZZ oferuje obecnie możliwość dotarcia do czterech destynacji ze Szczecina, a wszystko przy najniższych cenach biletów i doskonałym poziomie obsługi Polskich i zagranicznych pasażerów na pokładach jednej z najnowocześniejszych flot samolotowych w Europie.
W 2017r., na trasach ze Szczecina, Wizz Air przewiozło 152,000 pasażerów przyczyniając się do powstania 110** miejsc pracy w powiązanych sektorach w regionie.
Poza Szczecinem, linie lotnicze Wizz Air oferują loty z siedmiu innych portów lotniczych w Polsce, tzn. Warszawy, Katowic, Gdańska, Poznania, Wrocławia, Lublina i Olsztyna. W 2017r. na niskokosztowych trasach z i do Polski Wizz Air obsłużyło 8,1 miliona pasażerów, co przekłada się na 17% wzrost rok do roku. Zgodnie z planami zdecydowanej ekspansji ogłoszonymi na rok 2018, linie lotnicze Wizz Air przewidują poszerzenie floty do 25 samolotów oraz zwiększenie zatrudnienia załóg do 1000 osób w Polsce do końca bieżącego roku.
Nowo uruchomione połączenie ze Szczecina oznacza, że w sumie Wizz Air obsługuje już 166 niskokosztowych połączeń do 30 krajów z ośmiu Polskich lotnisk.
POŁĄCZENIE WIZZ AIR ZE SZCZECINA
Lotnisko docelowe
Dni
Data uruchomienia
Ceny od*
Sztokholm Skavsta
poniedziałek, piątek
14 maja 2018r.
39 zł / 99 koron
Gabor Vasarhelyi, Dyrektor ds. Komunikacji Korporacyjnej w Wizz Air, powiedział: „Z ogromnym zadowoleniem dodajemy kolejne, długo oczekiwane połączenie do naszej stale rozwijającej się siatki połączeń w Polsce. Najnowsza trasa WIZZ pozwoli na połączenie Szczecina ze Sztokholmem dwa razy w tygodniu, co zapewni podróżującym w interesach i turystycznie możliwość wygodnej i niskokosztowej podróży z północno-zachodniej Polski do stolicy Szwecji. Niezmiennie wspieramy Szczecin i naszych Polskich klientów, zapewniając najniższe ceny biletów oraz jak zawsze doskonały poziom obsługi podczas każdego lotu liniami WIZZ.”
O Wizz Air
Linie lotnicze Wizz Air są największym nisko kosztowym przewoźnikiem lotniczym w Europie Środkowo-Wschodniej, eksploatującym flotę 88 samolotów Airbus A320 i Airbus A321, i obsługującym ponad 550 tras z 28 baz, łącząc 145 lokalizacji w 44 krajach. Personel lotniczy Wizz Air składa się z blisko 3 500 wysoko wykwalifikowanych pracowników, którzy oferują doskonały standard obsługi, a niskie ceny biletów sprawiają, że linie lotnicze Wizz Air były preferowanym przewoźnikiem dla 28,2 miliona pasażerów w 2017r. Spółka Wizz Air notowana jest na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych pod nazwą WIZZ i uwzględniana jest w indeksach FTSE 250 i FTSE All-Share. Wizz Air jest członkiem Międzynarodowego Zrzeszenia Przewoźników Powietrznych (IATA), uczestniczy w programie Audytu Bezpieczeństwa Operacyjnego (IOSA) i globalnym rankingu bezpieczeństwa linii lotniczych. Ostatnio, firma zdobyła tytuł Europejskiej Linii Lotniczej roku 2017 Aviation 100, znanego dorocznego rankingu najlepszych firm sektora lotniczego.
*Cena biletu w jedną stroną z podatkami, opłatami administracyjnymi i innymi opłatami obowiązkowymi oraz opłatą za jeden bagaż podręczny (maks.: 55x40x23cm)
** W opinii Międzynarodowej Rady Portów Lotniczych (ACI) każdy milion przewiezionych pasażerów rocznie przyczynia się do powstania 750 lokalnych miejsc pracy
Destynacja to jest wtedy jak nam ukradną furę z węglem to oni muszą nam kurna oddać samolot, i to jest destynacja.
A jak wygląda sama podróż? Czy nie jest to podróż przypominająca jazdę busem, gdzie pasażerowie są ściśnięci jak śledzie z kolanami podkulonymi pod brodę?
A może zamiast helicopterów powinny latać Helicobacter pylori? Małagosia - to, że 200 lat temu ponoć funkcjonowała destynacja nie oznacza, że należy tego używać. proszę sobie przypomnieć o tępym naśladownictwie różnych wyrażeń z języków obcych. W końcu skądś wzięło się pojęcie makaronizmy. Podobnie jest z dywizją (piłkarstwo), wertykalny i horyzontalny (pionowy i poziomy), ekskluzywny wywiad (wywiad na wyłączność) i wiele innych. Natomiast czym innym jest stosowanie zapożyczeń w języku technicznym czy naukowym, chociaż tu spotyka się jakieś nowotwory językowe choćby kość zamiast układu scalonego.
Ze Świnoujścia powinny do Szwecji latac helicoptery
Szkoda ze na Luton zlikwidowali na poczatku stycznia.
Najwieksza niskokosztowa linia w całej Europie, w Europie środkowo wschodniej też jest Ryanair.
Chciałabym bardzo aby wróciło połączenie promowe Świnoujście - Kopenhaga. (22- 8)
Połączenie że Szwecji to mnie nie interesuje bo mamy promy, super to by było żeby zrobili polaczenie z Norwegii Ålesund-Szczecin/Goleniów. Czeka na to mnóstwo ludzi którzy pracują w okolicach i mieszkają a są z okolic Szczecina i Świnoujścia. Rodziny też by się ucieszył, bo były by tańsze bilety niż Norwegian.
Ta co z tego ze dali nowe polaczenie do szwecji jak zabrali polaczenie do londynu
SZCZECIN PANY
tez chce do göteborg
Gość • Środa [21.02.2018, 14:42:38] • [IP: 109.243.180.***] :D :D Destynację to my ze szwagrem co tydzien mamy w piwnicy. Oooo... taka czyściutką, no, lekko tylko szarawą. I ma z 60%! Jakie to wtedy my destynacje widzimy. Ho!
Polska aktoreczka odpowiada na pytanie redaktora(w Polsce, żeby nie było...)- why not?
Destynacja to jest wtedy jak nam ukradną furę z węglem to oni muszą nam kurna oddać samolot, i to jest destynacja.
Dlatego ze Szczecina, bo Szczecin daje wieksza czesc hajsu do spolki pt. port lotniczy. Pomijajac inny, oczywisty powod, no ale jak widac nie dla kazdego oczywisty.
A ja czekam na połączenie z Danią
Małagosia: Destynacja to słowo żywcem wyciągnięte z technicznego, środowiskowego języka używanego w lotnictwie. I jako takie, jak każde inne tego typu określenie mnie osobiście nie gryzie. W języku marynistycznym np. właściwie niemal w ogóle nie występują autentycznie polskie słowa, i cóż z tego? Razi Cię rejs, sztorm, kapitan, ster... czy, kurna... maszt? No właśnie :) A to wszystko zapożyczenia. Co więcej, to nie do końca nowotwór językowy. Destynacja funkcjonowała w j. Polskim 200 lat temu w podobnym znaczeniu. Coś mogło być czyjąś" destynacją" czyli" przeznaczeniem" lub - tak, -" punktem docelowym". 200 lat temu. I odnotowuje to znaczenie Słownik Języka Polskiego. Więc dajmy sobie spokój :)
Dlaczego ze Szczecina a nie z Goleniowa. Czyżby dlatego, że Szczecin leży nad samym morzem??
Szczecin- Geteborg tez by sie przydalo
Destynacja" to taka nasza świecka tradycja" tzn ze jak obierzesz kierunek Świnoujście to wylądujesz w Goleniowie a w najgorszym przypadku w szczecinie...
No i super ! Więc po co nam to lotnisko w Heringsdorfie ? Niemcy chcą nas tylko naciągnąć na kase a pożytku z tego nie będziemy mieli ! Sprawa zakończona !
A co to jest destynacja? Nie można pisać po polsku?
Świetnie, nareszcie pomyślano
Super! Nareszcie