POGODA

Reklama


Wydarzenia

Warner Music Poland • Wtorek [13.03.2018, 08:31:41] • Polska

Marillion wznawia kultowy album "Brave"!

Marillion wznawia kultowy album "Brave"!

fot. Warner Music Poland

Jedna z najgenialniejszych płyt uwielbianej w Polsce grupy Marillion, koncepcyjny album "Brave" z 1994 roku, ukazuje się ponownie. Wznowienia przygotowano na CD, Blu-rayu oraz na krążku winylowym. Do pierwotnej tracklisty dodano interesujący bonusowy materiał.

Podwójny album "Brave" był bardzo pozytywnym zaskoczeniem dla fanów zespołu. Po bardziej komercyjnej płycie "Holidays In Eden" Marillion powrócił do rocka progresywnego. Ponadto nagrany we francuskim zamku Marouatte koncepcyjny album był dziełem mrocznym, opowiadającym smutną, napisaną przez wokalistę Steve'a Hogartha historię o dziewczynie, która została znaleziona na moście Severn Bridge i nie wiedziała, ani kim jest, ani skąd się tam wzięła. Inspirację do opowieści wokalista zespołu zaczerpnął z autentycznego newsa, którego usłyszał w jednej ze stacji telewizyjnych.

Płyta "Brave", siódma w dorobku Marillion, dotarła do pierwszej dziesiątki brytyjskiego notowania albumów.

Album ukazuje się ponownie w wersji deluxe – jako 4CD/Blu-ray oraz na pięciu krążkach winylowych. Będzie też dostępna w postaci plików cyfrowych. Oryginalny materiał został zamieszczony w zremasterowanej formie. Remasteringu dokonał doskonale znany w Polsce z Porcupine Tree i działalności solowej Steven Wilson. Po raz pierwszy w całości zamieszczono też koncert Marillion z Paryża z 29 kwietnia 1994 roku (La Cigale). Dodano do niego dziewięć wcześniej niepublikowanych kompozycji.

Jeśli chodzi o dodatki wizualne, na "Brave: Deluxe Edition" znalazły się teledyski do utworów singlowych oraz zupełnie nowy film dokumentalny o płycie, w którym znalazły się fragmenty z koncertów oraz wywiady ze Steve'em Hogarthem, Steve'em Rotherym, Markiem Kellym, Pete'em Trewavasem i Ianem Mosleyem. W booklecie znalazła się historia powstania "Brave", a także sporo ciekawych zdjęć i ilustracji.

Utwory z koncertu w Paryżu zmiksował na nowo Michael Hunter.

"Niektóre wydawnictwa zyskują z czasem mityczny status. Moim zdaniem »Brave« na taki zasługuje" – słusznie uważa Steve Hogarth.


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ 11.00 - Przejście na Plac Słowiański – zamknięcie ul. Armii Krajowej 11.15 - Plac Słowiański Uroczystości pod pomnikiem „Bohaterom Walki o Niepodległość Rzeczypospolitej” z udziałem asysty honorowej, z udziałem władz administracyjnych i samorządowych, służb mundurowych, Orkiestry Wojskowej, pocztów sztandarowych, organizacji, związków, stowarzyszeń, szkół oraz mieszkańców i gości. 1) zajęcie miejsca przez asystę honorową, 2) uroczyste podniesienie Flagi Narodowej na maszt i odegranie Hymnu Państwowego, 3) Apel Pamięci, 4) wystąpienie okolicznościowe Prezydenta Miasta Świnoujście, 5) składanie wiązanek kwiatów przez delegacje pod pomnikiem, 6) koncert Orkiestry Wojskowej pieśni patriotycznych z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja, 7) wyprowadzenie pododdziału honorowego i pocztów sztandarowych, 8) zakończenie uroczystości. ■ Zapraszamy na uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej w Świnoujściu, upamiętniającej kapelanów Wojska Polskiego zamordowanych w zbrodni katyńskiej Wydarzenie odbędzie się 05 maja 2025r., o godz. 10:00 w kościele pw. bł. ks. kmdr por. Władysława Miegonia przy ul. Piłsudskiego 43 w Świnoujściu. Tablica poświęcona jest kapelanom różnych wyznań i religii zamordowanym w zbrodni katyńskiej. Na tablicy figurują nazwiska wszystkich dotychczas ustalonych z imienia i nazwiska kapelanów, którzy zostali zamordowani w zbrodni katyńskiej. Tablica jest pierwszą tablicą nad Bałtykiem i pierwszą umieszczoną w kościele należącym do dekanatu Marynarki Wojennej. Z inicjatywy Stowarzyszenia Pamięć Kapelanów Katyńskich takich tablic powstało już 41, nie tylko w Polsce ale również w Stanach Zjednoczonych oraz Londynie. Projekt tablicy wykonany przez pracowników IPN OBUWiM Szczecin, koszty wykonania tablicy ze środków IPN Szczecin. W uroczystości wezmą udział m.in. wiceprezes Instytutu Pamięci Narodowej dr Mateusz Szpytma i dyrektor szczecińskiego Oddziału IPN Krzysztof Męciński ■