POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [11.05.2018, 09:45:27] • Świnoujście

XI Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny

XI Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny

fot. Organizator

W dniu 08.05.2018r. Szkoła Podstawowa nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. kpt. ż. w. Mamerta Stankiewicza zorganizowała kolejną edycję Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego dla uczniów klas III. Konkurs miał na celu wdrażanie idei stosowania poprawnej polszczyzny, a także wykorzystania znajomości zasad ortograficznych i interpunkcyjnych podczas pisania ze słuchu oraz wykonywania zadań w teście. Udział w konkursie sprzyjał integracji uczniów klas III szkół podstawowych z terenu naszego miasta. Uczestniczyło w nim 15 uczniów ze świnoujskich szkół: SP 1, SP 2, SP 4, SP 6, SP 9, STSG.

Uroczystego otwarcia dokonała dyrektor szkoły p. Agnieszka Adamczyk. Konkurs składał się z dwóch części: dyktanda i testu. W skład jury weszły nauczycielki szkół biorących udział w konkursie. Oczekiwanie na wyniki umilił uczestnikom występ słowno-taneczny pt. „Kaczka Dziwaczka” w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 4, uczęszczających do świetlicy.

XI Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny

fot. Organizator

Uczestnicy biorący udział w XI edycji Konkursu Ortograficznego otrzymali pamiątkowe dyplomy. Tytuł „Międzyszkolnego Mistrza Ortografii klas III w roku 2018” uzyskała uczennica Gabriela Salamonik ze Szkoły Podstawowej nr 6, zdobywając główną nagrodę - tablet.
Gratulujemy uczestnikom dużej wiedzy, sprawności ortograficznej i dziękujemy za udział w konkursie.

XI Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny

fot. Organizator

Organizatorzy ZSP4


komentarzy: 6, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-6 z 6

Gość • Wtorek [15.05.2018, 18:58:05] • [IP: 176.221.123.**]

Gratulacje Gabrysiu " trzymaj tak dalej" pozdrowienia od młodszych koleżanek i kolegów. Krasnale p-le 5

Gość • Sobota [12.05.2018, 21:50:30] • [IP: 95.129.229.***]

Nauczyciele ze szkół biorących udział w konkursie, to nie znaczy nauczyciele uczący te dzieci...! Proszę czytać ze zrozumieniem... Super pomysł. Gratulacje dla zwyciężczyni ze Szkoły Podstawowej nr 6 !!

Gość • Sobota [12.05.2018, 11:49:57] • [IP: 178.235.181.***]

Komisja...chyba żart. Nauczyciele którzy uczą te dzieci zasiadają w jury. Śmiechu warte.

Gość • Sobota [12.05.2018, 10:05:50] • [IP: 95.40.67.***]

Super. Fajny pomysł, by od zawsze uczyć szacunku do ojczystego języka, tym bardziej, że jest taki bogaty. Niektórzy świetnie się słowem bawią grając np. w scrabble, do czego z radością zachęcam wszystkich :-)

Gość • Piątek [11.05.2018, 20:00:35] • [IP: 176.221.122.***]

Jeżeli w skład komisji wchodzą nauczyciele tych dzieci, to raczej obiektywne wyniki nie będą...

Gość • Piątek [11.05.2018, 15:08:27] • [IP: 46.59.8.***]

Uczniowie klas III to chyba lekka przesada-Miodek posługuje się poprawną Polszczyzną nikt inny a to jeszcze dzieci widać komusza propaganda nadal obowiązuje i szkoła to nie szkoła a obóz który ma na celu wbicie w głowę a nie naukę ale nauczyciele to tępe pierwotniaki i już przestałem się dziwić

Oglądasz 1-6 z 6
■ Nie będzie punktu szczepień na Prawobrzeżu Świnoujścia. O losie mieszkańców Warszowa, Przytoru, Łunowa, Ognicy i Karsibora zdecydowali bliżej nieokreśleni specjaliści w tym ze Szpitala, WSPL oraz Uzdrowiska ■ Prezydent Andrzej Duda podziękował pracownikom szpitala w Świnoujściu za ich wytężoną pracę. Zobacz film! ■ Wielkanoc - czas nadziei i budzenia się do życia W tym roku, z racji na pandemię koronawirusa, życzenia zdrowia niech będą najważniejsze. Spokoju, pięknych chwil spędzonych w gronie najbliższych, nadziei na lepszy czas, miłości wobec wszystkiego, co nas otacza oraz radości ze zmartwychwstania Chrystusa. Wszystkim Czytelnikom życzymy, aby te w święta docenili najdrobniejsze okruchy dobra i optymizmu ■ Niepokojąca cisza zapadła nad miejscem budowy tunelu. Od wtorku, pod placem budowy stałej przeprawy pod kanałem, zapadła martwa cisza. I nie wiadomo jak długo potrwa, ani jakie są jej przyczyny? Tak czy inaczej, czujemy się zaniepokojeni tą ciszą. I będziemy nasłuchiwać odgłosów z placu budowy sztandarowej narodowej inwestycji, która w końcu przyłączy Świnoujście do Polski ■ Łączność z bliskimi tylko przez telefony i komunikatory W związku z sytuacją epidemiczną nie można odwiedzać swoich bliskich hospitalizowanych w Szpitalu Miejskim. Jest z nimi jakiś kontakt? - W związku z sytuacją epidemiczną nie ma odwiedzin w szpitalu - informuje Dorota Konkolewska, prezes zarządu Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły w Świnoujściu. - Pacjenci kontaktują się z rodziną telefonicznie, wykorzystując telefony komórkowe własne lub stacjonarne szpitala. W szpitalu jest ogólnodostępny internet. - Istnieje możliwość nawiązania kontaktu za pomocą komunikatorów zainstalowanych na laptopach, tabletach, telefonach. Personel pomaga obsłużyć urządzenia – zapewnia prezes. ■