POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [04.10.2020, 18:10:22] • Świnoujście

Biblioteka otwiera wolny dostęp do półek z księgozbiorami!

Każdy czytelnik wie, jaką przyjemnością jest swobodny dostęp do księgozbioru w bibliotece. Możliwość samodzielnego wybierania wprost z półki interesujących nas pozycji to nie lada gratka dla spragnionych zarówno nowości wydawniczych i klasyki.

- W imieniu Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu przesyłam informację, dotyczącą zmian w funkcjonowaniu
miejskich placówek bibliotecznych od dnia 1 października b.r. Zmiany te były oczekiwane przez wielu naszych Czytelników.

Najistotniejsze zmiany to:
1/ uruchomienie wolnego dostępu do półek we wszystkich wypożyczalniach
MBP;
2/ udostępnianie na zewnątrz (do domu) większości zbiorów czytelni:
książek, czasopism, gier planszowych itp. (poza tzw. "regionaliami",
które będą udostępniane wyłącznie na miejscu w placówkach); zasady
wypożyczania materiałów bibliotecznych z czytelń: książki - 7 dni,
czasopisma i gry - 3 dni;
3/ uruchomienie w czytelni Biblioteki Głównej nowego stanowiska komputerowego: do korzystania z cyfrowych publikacji naukowych w wypożyczalni międzybibliotecznej ACADEMICA (jest to nasz udział w ogólnopolskim projekcie, realizowanym na mocy umowy z Biblioteką Narodową).

Ze względu na wysoki poziom zagrożenia epidemicznego, nadal nie będą prowadzone działania kulturalno-edukacyjne (np. wernisaże, spotkania autorskie itp). Wyjątek mogą stanowić lekcje biblioteczne lub inne działania edukacyjne (zgłoszone wcześniej przez placówki oświatowe), które powinny być przeprowadzone we współpracy z Biblioteką jako działania programowe tych placówek. Wszystkie takie potrzeby będą przez nas realizowane w ścisłym reżimie sanitarnym.

Nowe godziny otwarcia Biblioteki Głównej (ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 15) dla Czytelników (od 01.10.2020):
poniedziałek, środa, piątek, w godz. 9:00-17:00;
wtorek, czwartek - 11:00-19:00 (wypożyczalnia, czytelnia, fonozbiory);
poniedziałek - piątek, w godz. 9:00-17:00 (wypożyczalnia dla dzieci);
sobota, w godz. 9:00-14:00 (wypożyczalnia dla dzieci, wypożyczalnia i czytelnia dla dorosłych).
Filie biblioteczne: godziny pozostają niezmienione.

We wszystkich placówkach bibliotecznych MBP obowiązkowe pozostają:
- osłona ust i nosa (maseczki lub przyłbice),
- dokładna dezynfekcja rąk,
- zachowanie odległości 2m.

Wszelkie dodatkowe informacje można uzyskać telefonicznie, dzwoniąc pod nr: 091-321-2592 lub pisząc na adres: biblioteka@biblioteka.swinoujscie.pl


komentarzy: 6, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-6 z 6

Gość • Wtorek [06.10.2020, 19:39:02] • [IP: 37.30.49.**]

A kiedy biblioteka zacznie chronić książki, bo są -bywa - kradzione? Nie ma monitoringu, nie na chipów jak w Empiku, gdzie, gdy się wyniesie produkt poza bramkę, jest sygnał.

Gość • Poniedziałek [05.10.2020, 14:55:07] • [IP: 178.238.247.**]

A ksiazki sa tak poukladane ze maja zachowany dystans2m??

Gość • Poniedziałek [05.10.2020, 14:40:24] • [IP: 178.238.247.**]

Nie na dlugo!!

Gość • Poniedziałek [05.10.2020, 13:55:00] • [IP: 31.11.131.**]

No nareszcie. Wreszcie będę mógł sam wybrać to co mnie interesuje.

goj_niekoszerny • Poniedziałek [05.10.2020, 12:34:51] • [IP: 62.69.241.**]

wysoki poziom zagrożenia epidemicznego" - włącz myślenie

Gość • Poniedziałek [05.10.2020, 09:03:47] • [IP: 89.151.34.**]

No to wirus będzie hulał.

Oglądasz 1-6 z 6
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Nowy rok szkolny 2025/2026 rozpoczęło łącznie 4330 uczniów uczęszczających do szkół, dla których organem prowadzącym jest Gmina Miasto Świnoujście. Wśród nich 323 dzieci po raz pierwszy przekroczyło próg szkoły podstawowej, rozpoczynając tym samym swoją przygodę z edukacją. Z kolei naukę w szkołach ponadpodstawowych rozpoczęło 195 uczniów. Do miejskich przedszkoli przyjęto również 255 nowych przedszkolaków w wieku od 3 do 6 lat. We wszystkich placówkach oświatowych podlegających pod Urząd Miasta Świnoujście pracuje 811 osób. W tym gronie znajduje się 577 nauczycieli wspierających dzieci i młodzież na każdym etapie edukacji, a także 234 pracowników obsługi i administracji, dbających o sprawne funkcjonowanie szkół i przedszkoli ■