POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [24.11.2021, 18:26:26] • Świnoujście

Miasto na temat oznakowań na remontowanej części ulicy Grunwaldzkiej: Został dodatkowo dostawiony znak informacyjny

Miasto na temat oznakowań na remontowanej części ulicy Grunwaldzkiej: Został dodatkowo dostawiony znak informacyjny

fot. iswinoujscie.pl

Po naszym artykule dotyczącym uwag mieszkańców w sprawie oznakowań znajdujących się na remontowanej części ulicy Grunwaldzkiej do sprawy odniosło się miasto. W odpowiedzi na zarzuty Czytelników miasto poinformowało m.in., że dla zwiększenia uwagi kierowców na fakt zamknięcia przedmiotowego odcinka ulicy Grunwaldzkiej w sytuacji, gdy nie spostrzegli wcześniej ustawionych znaków, na ulicy Nowokarsiborskiej przed ulicą Grunwaldzką 22 listopada został dodatkowo dostawiony znak informacyjny dot. wjazdu na drogę bez przejazdu (z prawej strony).

- Tablice objazdowe dotyczące zamkniętego odcinka ulicy Grunwaldzkiej między ulicą 11 Listopada a drogą krajową nr 93 są ustawione zarówno na ulicach 11 Listopada, Grunwaldzkiej i Karsiborskiej dla jadących z centrum w kierunku przeprawy promowej Centrum (promów „Karsibór") i w kierunku Wydrzan oraz na ulicy Grunwaldzkiej i Nowokarsiborskiej (drodze krajowej nr 93) dla jadących od strony Wydrzan do centrum, jak również na ulicy Karsiborskiej (drodze krajowej nr 93) dla jadących od strony przeprawy promowej Centrum (promów „Karsibór") do centrum - wyjaśnia prezydencki rzecznik, Jarosław Jaz.

Z informacji podawanych przez miasto wynika, że objazd zamkniętego odcinka ulicy Grunwaldzkiej został wyznaczony ulicami Nowokarsiborską i Karsiborską (obok cmentarza), zatem na wlocie z ulicy Nowokarsiborskiej na skrzyżowanie z ulicą Grunwaldzką nie ma oznakowania w postaci tablic objazdowych dla jadących do centrum z przeprawy promowej Centrum (promów „Karsibór"), ponieważ tablice te są na wcześniejszym skrzyżowaniu, tzn. na skrzyżowaniu Nowokarsiborska-Karsiborska - tak, aby kierujący z ulicy Karsiborskiej (drogi krajowej nr 93) mogli skręcić w prawo w ulicę Karsiborską, a nie kierowali się do centrum ulicą Nowokarsiborską.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 8, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-8 z 8

Gość • Piątek [26.11.2021, 17:35:13] • [IP: 37.47.150.***]

Oznaczenia są tak dobre że kopa niemiaszków jadących do Niemiec jedzie nie potrzebnie na Gartz a jak już do granicy dojedzie to nie wie co dalej...

Gość • Czwartek [25.11.2021, 11:48:27] • [IP: 176.221.125.**]

Zamknięta |Grunwaldzka z fatalnym oznakowaniem i budowa na Karsiborskiej. Cały ruch puszczony przy cmentarzu, samochody z budowy, wyjazd z Hipera niemożliwy, żeby wbić się w prawo lub lewo trzeba czekac parę minut, pierdolnik po całości. Brawo!

Gość • Czwartek [25.11.2021, 10:53:54] • [IP: 83.21.116.***]

poziomice mieli tylko podobno ostro wiało

Ars • Czwartek [25.11.2021, 09:47:37] • [IP: 62.141.205.***]

Problem jest w tym, że znakuje tzn. stawia znaki osoba, która zna topografię miasta i wie o co chodzi w tym oznakowaniu. Prawidłowe oznakowanie poznaje się po ilości i jakości przekazanych informacji. Jest to odcinek drogi gdzie wjeżdżają kierowcy zamiejscowi i nie znający miasta. Jeśli paru kierowców" zabłądzi" to może być pomyłka lub nie zauważyli/zrozumieli oznakowania. Jeśli taka sytuacja powtarza się u kilkudziesięciu kierowców, to znaczy o błędnym lub nieczytelnym oznakowaniu. większość kierowców nie jedzie do centrum, tylko do dzielnicy uzdrowiskowej lub na konkretną ulicę. Warto takie uwagi wziąć pod uwagę.

mayk • Czwartek [25.11.2021, 07:30:23] • [IP: 195.246.216.***]

poziomicy to oni nie mieli

Gość • Środa [24.11.2021, 23:12:36] • [IP: 185.246.208.**]

Proponuje zrobić jeszcze z 5 objazdów i unieruchomić jeszcze jednego Bielika i wtedy wszyscy już będą szczęśliwi. 3 kilometry na drugą strone 1, 5 godziny.

Gość • Środa [24.11.2021, 19:02:05] • [IP: 185.210.39.***]

Cóż za fatyga

Gość • Środa [24.11.2021, 18:51:48] • [IP: 5.173.157.**]

Nawet nie potrafią dobrze oznakować wyłączonej z ruchu ulicy dopiero mieszkańcy zauważyli że samochody wjeżdżają im na posesję zakręcając. Już widać jaki będzie bałagan jak otworzą tunel !

Oglądasz 1-8 z 8
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Awaria sieci wodociągowej usunięta. Ciśnienie w sieci wraca do normy. Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Świnoujściu poinformował o zakończeniu prac związanych z usuwaniem awarii sieci wodociągowej. Prace naprawcze zostały zakończone dziś o godzinie 11:40. Jednocześnie przeprowadzono płukanie sieci wodociągowej przy ujęciu wody SUW „Granica” ■🚔 Zachodniopomorskie: 9 wypadków, 3 ofiary śmiertelne, 48 pijanych kierowców w długi weekend – wzrost tragicznych statystyk! W porównaniu do roku poprzedniego (2024) nastąpił znaczący wzrost wypadków ( 80%), ofiar śmiertelnych ( 200%), rannych (50%), nietrzeźwych kierujących (15%) ■ ⚠️ Uwaga! Dziś (23.06) od godz. 16:00 do 23:00 w całym woj. zachodniopomorskim możliwe burze z gradem, intensywny deszcz (do 30 mm), silny wiatr (do 90 km/h). Zachowaj ostrożność! ■ Ruch między węzłami Świnoujście Łunowo i Międzyzdroje został przekierowany na nową S3. Ruch odbywa się na tym odcinku z zawężeniem do jednego pasa w każdą stronę. Częściowo uruchomiony został węzeł Międzyzdroje, nie ma już tymczasowego ronda i ruch jest płynniejszy. To kolejny etap udrażniania przejazdu nową S3 ■ W dniu 18 czerwca o godz. 11.00 w Auli SP1 przy Narutowicza 10 odbywa się gala finałowa Miejskiego Konkursu Fotograficznego na 80- lecie SP1. ■ Joanna Agatowska uzyskała absolutorium z tytułu wykonania budżetu miasta za rok 2024 ■ Po rozpatrzeniu raportu o stanie gminy miasto Świnoujście Prezydent Joanna Agatowska uzyskała votum zaufania od Rady Miasta ■ Pełna przejezdność drogi S3 przed wakacjami jest zagrożona, wykonawcy apelują do Premiera ■ Ryszard Grobelny; "bardzo niepokojącym zjawiskiem, także w Świnoujściu, jest stale spadający przyrost naturalny" ■ Nową formułę prezentacji raportu o stanie miasta omówił specjalny gość sesji - Ryszard grobelny. Raport dostępny jest w formie strony internetowej ■ Z powodu awarii jednego z promów typu „Bielik” obsługujących przeprawę „Warszów” pomiędzy wyspami Uznam i Wolin, kursowanie promów odbywa się obecnie w trybie nieregularnym. Zarząd Dróg Miejskich i Żeglugi informuje, że zespół techniczny pracuje nad jak najszybszym usunięciem usterki i przywróceniem promu do eksploatacji. Do czasu zakończenia naprawy pasażerów obsługuje wyłącznie jeden prom typu „Karsibór”. Oznacza to, że czas oczekiwania na przeprawę może się wydłużyć, szczególnie w godzinach szczytu ■ Podczas Dnia Dziecka w parku Zdrojowym trwała zbiórka na leczenie Adasia Orlika. Wolontariusze zebrali 9.308,37 zł, 176,97 euro, 2 korony czeskie i żeton do wózka ■ Byli pracownicy „Odry” spotkają się 28 czerwca o godz. 16:00 w Forcie Anioła – to coroczna okazja, by powrócić wspomnieniami do czasów, gdy zakład zatrudniał tysiące osób i tętnił życiem. W przeddzień Dnia Rybaka będzie czas na rozmowy, uśmiechy i integrację przy grillu ■