POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [12.01.2022, 18:35:08] • Szczecin

Trzej królowie, czyli urodziny Moliera. Czas na pierwszy w tym roku Zamkowy Wieczór Książęcy

Trzej królowie, czyli urodziny Moliera. Czas na pierwszy w tym roku Zamkowy Wieczór Książęcy

fot. Organizator

„Trzej królowie, czyli urodziny Moliera" – to temat pierwszego w tym roku Zamkowego Wieczoru Książęcego. Spotkanie odbędzie się w najbliższą niedzielę, 16 stycznia, w Sali Literackiej Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie.

Z okazji przypadającej 15 stycznia czterechsetnej rocznicy urodzin Moliera Zamkowy Wieczór Książęcy poświęcony będzie postaci owego króla komedii. W trakcie spotkania będzie można usłyszeć wiele anegdot i ciekawostek związanych z dziełami Moliera i jego biografią, w tym także ze skomplikowanymi relacjami, jakie łączyły pisarza, aktora i reżysera w jednej osobie z królem Francji Ludwikiem XIV oraz z niekoronowanym królem muzyki francuskiej Jeanem-Baptistem Lullym.

Gościem wieczoru i przewodnikiem po życiu i twórczości Moliera będzie romanista, wykładowca, tłumacz i dramatopisarz dr Michał Bajer. Spotkanie poprowadzi dr Wojciech Kral.

Początek o godz. 16. Bilety w cenie 10 zł do kupienia na stronie bilety.zamek.szczecin.pl oraz w kasie Zamku (wejście A) i w Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej (wejście I).

Sylwia Polachowska
Dział Promocji i Marketingu


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Komunikat prasowy, 1 lutego 2026 r. – aktualizacja 10:00, Ruch pociągów trakcją elektryczną po obu torach jest już możliwy na całej trasie między Świnoujściem a Szczecinem Dąbiem. Wszystkie linii kolejowe w regionie są przejezdne. Od poniedziałku ekipy techniczne Polskich Linii Kolejowych walczyły całymi dniami i nocami ze skutkami bezprecedensowego zjawiska pogodowego. Fala intensywnego marznącego deszczu spowodowała niespotykane dotąd na tę skalę oblodzenie. W terenie pracowały pociągi sieciowe i lokomotywy osłonowe. Skuto lód na setkach kilometrów sieci trakcyjnej oraz na dziesiątkach rozjazdów. Przywrócono ruch pociągów trakcją elektryczną na wielu ważnych liniach w regionie: 351 Krzyż – Stargard – Szczecin Dąbie – Szczecin Główny, 404 Białogard – Kołobrzeg, 405 Szczecinek – Piła, 202 Stargard – Runowo Pomorskie, 273 Szczecin – Kostrzyn oraz 401 Szczecin Dąbie – Świnoujście ■ Kwalifikacja wojskowa 2026 w Świnoujściu odbędzie się od 25 lutego do 6 marca. Komisja lekarska będzie pracować w hotelu przy Amfiteatrze przy ulicy Chopina 30. Wezwania dotyczą m.in. mężczyzn z rocznika 2007, osób bez określonej kategorii wojskowej oraz kobiet z kwalifikacjami przydatnymi w wojsku ■